Skocz do zawartości

Jeszcze parę zdjęć


Chojrak

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie obejrzałem stronę grftona. Można popaść w kompleksy.

On robi zdjęcia prawie jak HST! Z wielkim zażenowaniem przedstawiam swoje mierne dokonania.

 

1. Uran.

Zapewniam, że obraz nie jest rozogniskowany, na zdjęciu jest tarczka planety. Kolorów nie zmieniałem, są takie jak je widział aparat.

 

2. Mars.

Na czapie polarnej można dopatrzyć się "ząbka" (po lewej stronie) oraz błękitnej poświaty na dole i po prawej.

 

3. Okolice krateru Kopernik. (stare zdjęcie Talem-2) jak widać rozdzielczośc zdjęcia znacznie gorsza niż z Tala 200K (Patrz stare fotki w Galerii)

 

4. Tycho i Clavius

 

5. Jowisz z 4-m księżycami. Krzyżakowata poświata wokó Jowisza jest rezultatem mocowania zwierciadła wtórnego w Talu-2. Tego efektu (defektu) nie ma w Talu 200K.

 

6. Wenus.

 

7. Algieba - podwójna z separacją 4,4". Zdjęcie jest mocno prześwietlone i dlatego pierścienie dyfrakcyjne sa tak jasne jak same gwiazdy.

 

8 i 9. Na koniec jeszcze dwie fotki Księżyca.

Morze Deszczów i Zatoka Tęcz 22-05-2002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudowne zdjecia, zawsze podobal mi sie ten klevcow ale jak sie widzi takie foty to jeszcze bardziej:)

wenus jest przepiekna - a malo takich zdjec w polszy sie robi,

zblizenia ksiezyca tez robia wrazenie

ruskie jednak sie postaraly

masz nową wersje tala 200K czy stara?

 

tak na marginesie to ktos tu mowil o sporych konstrukcyjnych niedociągnieciach jakie NPZ popelnilo i nie bede pokazywal palcem kto:)

ale jezeli jest takie "be" to ja czekam na katadioptryka z astrokraka,

jak narazie czegos takiego w ofercie u nich nie widze (a to polska wlasnie)

 

stuhr nie spiewal "krytykowac kazdy moze"

pozdrawiam bez zlosliwosci bo mam piekne bezchmurne niebo:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsik z pojedynczej fotki - przedni. Moim 200K nie udało mi się do tej pory uzyskać takiej klatki.

Powiedz proszę, czy pamiętasz w jakich warunkach był robiony ten Marsik? To fotka z balkonu, przez okno czy w uczciwym plenerze? Jaki był seeing? Czy wizualnie było widać tyle co na Twojej fotce?

 

Dla porównania jedno z moich lepszych zdjęć Marsa robionych z balkonu.

mars_2003.09.20_21h12m_ut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co Cię tak dziwi? przecież Twoje zdjęcie jest dużo lepsze! Marsa robiłem z balkonu. Jeszcze nigdy nie zabierałem Tala w plener. Samemu mi się nie chce.

 

Oczami zawsze widać więcej. Co prawda po obróbce kontrasty są duże ale wszystkie szczgóły zatarle. Na zdjęciach widać tylko duże plamy. Robiłem rysunki Marsa. Na rysunkach jest sporo więcej szczegółów.

 

Lepiej napisz jak Tobie udało się uzyskać takie rewelacyjne zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.