Skocz do zawartości

30m teleskop optyczny


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pitrek - czy ty mozesz chwile pomyslec i napisac jeden post zamiast 20? Jak to wyglada? Zawaliles prawie cala strone jednozdaniowymi postami. Wyedutuj jeden i wklej tam cala zawartosc - reszte wywale.

 

Przypominam, ze forum to nie czat. Tu was czyta wiele osob i to nie znika. WIec moze czas myslec, jak was ludzie widza? Wyobraz sobie, co sie stanie, jak wiecej osob zacznie tak pisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem powierzchnia koła o średnicy 30m wyszła Ci 6000 m kw???

najwyżej wyjdzie około 706,8 m kw 8)

Po odliczeniu zasłonietego środka i przerw na konstrukcję szkieletu teleskopu realna wartość to 600 m kw i taką powinieneś nam podać jako przybliżoną daną wyjściową :!:

Czekamy więc nadal na prawidłowy wynik dlaszych obliczeń, czyli jaki procent z tej powierzchni 600m kw stanowi te zafajdane przez ptaki(powiedzmy 10 sztuk) 100cm kwadratowych :hello2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 10 fajdajacych ptakach a ja zapodałem ze jeden zafajda 10cm kw a 10 zafajda łącznie jak łatwo policzyć 100 cm kw 8)

Pitrek prosze nie mieszaj tylko sprawdź wszystko i czekamy na wyniczek, byle poprawny bo szkoda następnych 10 postów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś się tylko o drobne 4 rzędy wielkości, może uzgodniłbyś najpierw jednostki przed działaniami arytmetycznymi :wink:

Taki procent zastrania lustra jak podałeś spowodowała by armada ptaków 10 tysiecy razy większa niż przyjęte w rozważaniach nasze skromne 10 osobników :lol::lol::lol:

Tak tak wiem, szokujący wynik, prawda :?: :?: :?: gdyby 100 000 mew nakidrało na to lustro, ich guano dopiero zasłoniło by 0.16% powiechchni lustra, to dopiero daje wyobrażenie o jego całkowitej powierzchni zbierajacej światło 8)

Cały czas piszemy o sporym lustrze 30 metrowym a co dopiero mówić o kolosie o 100 metrowej średnicy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że to Ty zacząłeś temat ptaszków i luster, ja tylko konsekwentnie czekam na prawidłowy wynik obliczeń postawionej śmiało tezy i od razu popędzę z gratulacjami i dam sprawie spokój, przelicz metry kwadratowe na cm kwadratowe i podziel to wreszcie prawidłowo w tych samych jednostkach przez siebie ale już cieplej jest bo mylisz się teraz o tycie dwa rzędy wielkości czyli 100 krotnie uściśliłeś wynik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Pitrek. Choć zawsze twierdzę, że lenistwo jest motorem postępu, to jednak odrobina wysiłku umysłowego jeszcze nikomu nie zaszkodziła :wink: . Dlatego proponuję, abyś obliczył jaki to będzie procent (te 100 cm2) powierzchni Twojego własnego sprzętu. To Ci od razu powinno zasugerować odpowiedź na temat celowości zabezpieczania (zamykania) teleskopu deklem podczas każdej przerwy w obserwacjach. :D:D:D (Wbrew powrzechnej opinii, w nocy lata dużo więcej ptaków, niż się to ludziom wydaje) :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Młody Człowieku, udzieliłeś teraz i poprzednio prawidłowej odpowiedzi i podałeś prawidłowy wynik 0,0016(6) % dla lustra 30 metrowego jak prosiłem, więc aparat matematyczny masz już opanowany ale jeśli jesteś tego pewien to powalcz trochę ze światem, bo zawsze warto mieć własne zdanie jeśli wiesz że masz rację oczywiście 8)

Moje wielkie gratulacje i uznanie dla hartu ducha, inny cienias by się już dawno obraził i zwyzywał mnie od imbecyli i tyranów a Ty dzielnie stawiasz mi czoła i za to Cię cenię najbardziej bo podołałeś postawionemu samemu Sobie zadaniu do końca a naprawdę niewielu na to stać 8)

 

:Wave: :Wave: :Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.