Skocz do zawartości

Lornetka Russia 20x50. Ślepa na jedno oko.


kublon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj przy porządkach w piwnicy znalazłem starą rosyjską lorentkę.

 

37754ffa92a54716m.jpg

 

24d82a46ef84a78am.jpg

 

Jak widać na załączonym obrazku, po wizycie w piwnicy straciła jedno "oko" :szczerbaty: (postaram

się je znaleść i je posklejać :D ) .

Ma ktoś jakieś info o tej lornetce bo ja niemogłem znaleść. I najważniejsze, czy nadaje

się do astro (to sprawdze jak dzisiaj ładna pogoda będzie, ale się na to nie zapowiada :mellow: )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lornetka to badziew pierwszej klasy,kupa plastiku,praktycznie nic przez nią nie widać.Ta lornetka nie ma nic wspólnego z Rosją po za napisem na niej.Zapewniam że 70-cio letni staruszek zobaczy gołym okiem znacznie więcej niż przez to coś.Do kosza z tym,zbieraj na przyzwoitą lornetke.

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może żeczywiście nie jest to lornetka z rosji, ale nie jest to też totalny śmieć.

Mimo tego, że nie ma jednego obiektywu obraz daje bardzo przyzwoity nawet

przy samym brzegu. No i jej nie kupiłem czyli nie wyrzuciłem kasy w błoto :D,

pytałem tylko o jakieś info bo niema na niej żadnej nazwy tylko podstawowe

dane techniczne czyli powiększenie i ś.obiektywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się kolego że nie miałeś kontaktu z normalnym sprzętem lornetkowym,stąd twoje przekonanie że obraz jest dobry.Miałem w ręku identyczną lornetke którą nam tu przedstawiłeś,charakteryzowała się małym polem widzenia,bardzo kiepskim niebieskawym obrazem,mało tego obrazy z dwóch okularów niepokrywały się z sobą.Takie lornetki wciskają Romowie przypadkowym przechodnią na ulicy za 20 zł,wszystko i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to, co napisał Krzysiek jest prawdą. Wiem, bo miałem taką lornetkę. Niedawno rozwaliłem ją na kawałki :D

Gdybyś się uparł to mógłbym Ci oddać moje oko do tej lornetki za cenę wysyłki :)

Tylko, ze polecony kosztuje 3,60zł (chyba) a te oko nawet tyle nie jest warte hihi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wycelowałem tą lornetkę w niebo, konkretnie w księżyc.Obraz bardzo drgał bo nie

mam statywu ale oparłem ją na takiej kratce do roślin i obraz był w miare stabilny.

Obserwacje, hmm jakoże nie mam żadnej skali porównawczej bo to moja pierwsza

obserwacja nieba przez sprzęt optyczny to jak na laika wydawało mi się, że księżyc jest

w miarę wyraźny, ale wokół niego cały czas była jakaś niebieska aura.Po odczekaniu paru

minut na niebie zaczeły pojawiać się gwiazdy.Wycelowałem w jedną z jaśniejszych, i tu

nawet ja stwierdzam (jako komplenie zielony), że obraz bardzo drgał i nie było punktowych

obiektów tylko takie hm jak to opisać ? "wystawały z nich jakieś kreski " :szczerbaty:.

Czekam aż na niebie pojawi się więcej gwiazd, ale narazie moja opinia jest raczej średia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.