Skocz do zawartości

Celestron C6-S


Papdzan

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę powiedzieć dwie sporej wielkosci paczki otrymałem po ok. 4 dniach od złozenie zamówienia. Mogę pochwalić firme celestron za wzorowe opakowanie tuby teleskopu i montarzu ze statywem.

Jestem mile zaskoczony statywem bo wygląda na bardzo solidny a co najważniejsze stabilny. Wykonanie teleskopu i montarzu oceniam okiem laika na 5.

 

post-8370-1228850115_thumb.jpg

 

post-8370-1228850140_thumb.jpg

 

Narazie mogę ocenić go tylko wizualnie bo jakoś dobra pogoda akurat dzisiaj się popsuła :rolleyes:

Ale jak tylko bendę mógł sprawdzę co da się przez niego zobaczyć i jakie będą tego efekty. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Ciesze się z twojego nowego Celestrona,spróbuj skierować teleskop wieczorem na południe na jasną gwiazdę czyli Wenus :D Udanych obserwacji Powodzenia :rolleyes:

Edytowane przez astrodamian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się przez chwile popatrzec na naszego satelite i powiem ze jak dla mnie wszystko było ok... ale jedno małe ale co do kitowego okularu plossl Celestron E-Lux bo bardzo mnie denerwowało to ze....na oczatku myslałem ze to ja mrugam albo czym sobie zasłaniam okular ale potem zorientowałem się ze to raczej chodzi o kat patrzenie w okular...jest on bardzo czuły na kat patrzenia i musi byc on prawie idealnie w osi okularu poniewaz minimalne odstepstwa powodują ucinanie obrazu i chwilowe jego zanikanie...powiem ze bardzo mnie to denerwowało i teraz wiem ze nastepny okular bedzie musiał byc bez tej wady lub bardziej skorygowany w tym zakresie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm a czemu kolega miał wybrać Newtona? Katadioptryki to bardzo dobre teleskopy. Sam mam Maka127 i nie zamieniłbym go na newtona bo akurat ten spełnia moje wymagania. Także Papdzanowi katadioptryk moze spełnic wszystkie oczekiwania a Newton wcale by nie musiał. Pozatym 6" to juz całkiem sporo B)

 

Co do okularu. Tak ja też tam mam na Plosslu. Jak zejdziesz z osi optycznej to obraz znika:-) Ale kupiłem okular William Optics SWAN i on już tej wady nie ma. Choć ma znowu inną. Widac śmieci np. na księzycu. poprostu na jasnym tle widzę paprochy ale dotyczy to wyłącznie księzyca a sprężone powietrze je skutecznie usuwa. Do Plossli się przyzwyczaiłem i juz ta wada mi nie przeszkadza aczkolwiek SWAN jest dużo bardziej komfortowy i ma pole 72 stopnie. ogólnie polecam okular- dobry stosunek jakosci do ceny

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katiodioptryka wybrałem dlatego ze jak to ktos napisał ze lepiej miec telekskop który bedzie sie uzywac niz cos wielkiego ale z czego sie niekorzysta bo jest to ani troche przenosne....a nawet ten SCT nie jest taki lekki na jaki wyglada+statyw CG5 to juz wogóle a co tu muwić o Dobsonie albo jakims Newtonie na EQ5.

 

Własnie sie przymieżam do kupna tego SWANa 15mm bo jest to strasznie meczace to zanikanie obrazu w tym kitowym. Mozesz mi cos wiecej powiedziec o tych SWAN-ach.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No pewnie że to duże i ciężkie :D Widzisz ja kupuje 80/400 jako Ultra Traveller bo nawet Maka 127 na EQ3-2 nie wszędzie wezmę.

 

Co do SWANA no to jak mówiłem, smieci widac i na księżycu mi to przeszkadza ale mozna to łatwo usunać. Na planetkach i DS nie bo są zbyt małe(planetki) i zbyt ciemne(DS). Jest on Tani i dobry, ponoć w jasnych maszynach gorzej się sprawuje ale Ciebie akurat to nie dotyczny:) Ja go wsadzę do refraktora f/5 no to zobaczę. Teraz jeśli chodzi o nieostre gwiazdy na brzegu. hmmm ja na to uwagi nie zwracam. Może i coś tam jest niezbyt ostrego ale mnie to nie przeszkadza. No ale ja mam wtedy power 100 więc tez się inaczej na to patrzy wtedy. Ogólnie bardzo fajny okular poza śmieciami widocznymi na soczewce przy księżycu. Komfortowy z dużym ER i duzym polem i w przystepnej cenie.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko pogoda dopisała to spróbuje cos powalczyc z DS-ami ale bedzie ciezko bo mam strasznie zasmiecone niebo swiatłami ale juz niedługo zjezdzam do kraju to mysle ze bedzie swietni bo mieszkam na wsi. mam pytanie czy opłaca sie w tym SCT wymienic kontówke na jakąc lepsza i czy to daje znaczace efekty ... jesli tak to jakie..dzieki z góry. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.