Skocz do zawartości

I ZIMOWY ASTRO-ZLOT RADOCYNA - BLIŻEJ GWIAZD


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

BLIŻEJ-GWIAZD SERDECZNIE ZAPRASZA NA I ZIMOWY ASTRO-ZLOT RADOCYNA



W DNIACH 23-25 STYCZNIA 2009

 

 

MIEJSCE ZLOTU:

 

Radocyna - Schronisko Nadleśnictwa, (21°22'23"E, 49°28'04"N)

 

Schronisko znajduje się w Beskidzie Niskim w Dolinie Wisłoki (woj. małopolskie, gmina Sękowa), najbliższą zaświetloną miejscowością są Gorlice położone w odległości 31 km.

 

Budynek udostępnia 40 miejsc noclegowych. Dla pierwszych 20 osób przewidzianesą pokoje z łazienką natomiast dla kolejnych, pokoje z wspólną łazienką na korytarzu. W budynku znajduje się również duża świetlica oraz dodatkowa mała kuchnia dla własnego użytku.

 

Miejsce obserwacyjne znajduje się na boisku obok budynku. Z drugiej strony budynku w odległości około 100 metrów przygotowane jest miejsce na ognisko.

 

Więcej informacji o Radocynie i okolicach znajdziesz pod linkiem:

 

>>KLIK<<

>>KLIK<<

 

 

 

DOJAZD:

 

Do Radocyny należy kierować się najlepiej z Gorlic (Gorlice - Siary - Sękowa - Ropica Górna - Małastów - Magura Małastowska - Gładyszów - Zdynia /i tutaj skęcamy w lewo na "Watre"/ - Radocyna). Jest to najlepszy dojazd, droga od Zdyni do Radocyny odśnieżana przez Nadleśnictwo.

 

>>MAPA Gorlice-Radocyna<<

 

 

PROGRAM ZLOTU:

 

Piątek:

16:00 - Obiadokolacja + otwarcie zlotu + rozdanie koszulek oraz identyfikatorów + szampan :)

17:30 - Prelekcja, Marcin Polar (mArP) - "Kupiłem teleskop.. co dalej?- czyli co warto wiedzieć na dobry początek" (podstawowe pojęcia astronomiczne, podstawy astrofotografii, przydatne programy, sposób na udane obserwacje.)

18:30 - Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek + obserwacje do rana :)

 

Sobota:

9:30 - Śniadanie

10:30 - Marcin Mazur (mauzer) - Meteoryty, oraz ich poszukiwanie

11:30 - Zajęcie praktyczne. Wykorzystanie wykrywaczy metali do poszukiwania meteorytów.

14:00 - Aleksander Cieśla (Wimmer) - O szkicach w astronomii. O technice szkicu i dlaczego warto je robić.

15:30 - Obiad

17:00 - "Podbój Kosmosu" - Marcin Mazur (mauzer) - projekcja multimedialna

20:00 - Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek + obserwacje do rana :)

 

Niedziela:

9:30 - Śniadanie

10:30 - Wspomnienia ze zlotu, wspólne oglądanie zdjęć oraz zakończenie zlotu.

 

 

DODATKOWE ATRAKCJE:

 

>> Gwiezdne - Wojny na śnieżki

>> Lepienie Astro-Bałwanów

>> Łowienie ryb w przerębli ( strumyk obok w sumie jest :))

>> Lizanie sopli na czas :)

>> W razie niepogody wieczorem konkurs karaoke

 

Jeśli jest Ktoś chętny na podzielenie się swoją Astro-wiedzą i chciałby przedstawić prelekcje na jakiś ciekawy Astro-temat prosimy się zgłaszać.

 

 

KOSZTY ZLOTU:

 

170 zł - W cenie tej zawarte są noclegi, pełne wyżywienie (patrz program), koszulki zlotowe, identyfikatory, szampan, kiełbaski + ognisko

 

>> Koszulka zlotowa

>> Identyfikator

 

 

 

CO ZAPEWNIAMY ??:

 

Świetną atmosferę - a to najważniejsze. O czyste niebo na razie się modlimy :)

 

 

 

Zimowy Zlot w Radocynie inicjowany jest przez Zespół Bliżej - Gwiazd w składzie:

 

Paweł Barszcz (ADF) - info@blizej-gwiazd.pl, tel:660510181, GG: 2403777

Bogumił Bubniak (BODI) - bodi@blizej-gwiazd.pl, tel.698390510, GG: 5798502

Marcin Polar (mArP) - marpfoto@wp.pl

Marcin Mazur (mauzer) - mazur02@gmail.com

Czyli Ekipa Bliżej-Gwiazd

 

>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<

 

 

UWAGA: W okolicy schroniska brak zasięgu wszystkich sieci telefonów komórkowych. Najbliższy sklep spożywczy w odległości około 10 km więc warto zaopatrzyć się na cały weekend. W schronisku znajduje się bufet, można kupić napoje, piwo, słodycze. Warto wrzucić do bagażnika łopatę do śniegu.

 

 

POZOSTAŁO WOLNYCH MIEJSC - 12

(Liczymy ilość zgłoszeń które wpłynęły, a nie deklaracje w postach. Ilość ta będzie w miare możliwości na bieżąco aktualizowana)

Edytowane przez ADFOTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mile zaskoczenie patrzac na ten watek :)

 

Świetne miejsce na zlot, miałem okazje być z Regulusem kilka latek temu w tym miejscu w celach astro-foto :)

W samej leśniczówce bylem tylko raz :)

Zastanawiam się czasem czy nie widziałem już delikatnej łuny z Bardejowa z miejsca obserwacyjnego ok kilometr na południe od tegoż ośrodka?

Aczkolwiek przy sprzyjającej pogodzie to świetne miejsce do astro-celow :)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej ax

 

PS:

 

Polecam sobie sprawdzić zasięgi na http://mapa.btsearch.pl/ z czego co pamiętam to Era/Plus ma tam zasięg na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, zloty są piękne, a już szczególnie pod dobrym niebem...

Ja niestety w tym roku nie dam rady przyłączyć się do Was, ponieważ mam w tym czasie ważne uroczystości.

Trzymam kciuki za Wasz pierwszy zlot. :Beer:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi na Emaila to ponowie pytanie tutaj:

 

Zlot trwa 2 dni, cena jest 170zl, a co jak bym się chciał wybrać na ten

zlot, powiedzmy na jedną noc i nie chciał wykupywać noclegu to wtedy czy

będę musiał coś zapłacić (za wstęp?) jeśli tak to ile? Czy w tym

przypadku też mam wypełnić kartę zgłoszeniową?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno problematyczne pytanie :)

Nie ukrywam, ze istota zlotow sa dla mnie obserwacje pod dobrym niebem. Termin uplywu wplat mija pod koniec grudnia. Czy bedzie zatem mozliwosc rezygnacji i odzyskania kosztow jesli prognozy beda naprawde podle albo np rozchoruje sie?

pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Toba

 

Hmm jesli przyjedziesz do Radocyny tylko na jedną noc i nie będziesz korzystał z noclegu z wyżywienia z ogniska, nie będziesz chciał koszulki i identyfikatora to oczywiście nic nie płacisz bo nie jesteś zlotowcem :szczerbaty:

 

poszło na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych (ważnych) informacji dotyczących miejsca zlotu.

 

1. Według wskazań GPS, Ośrodek w Radocynie znajduje się na wysokości 514 m.n.p.m

2. Ośrodek jest ogrzewany całodobowo

3. No i co chyba najważniejsze zimą, droga do Ośrodka jest odśnieżana od drogi głównej (na trasie Zdynia - Radocyna) - >>patrz mapka <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.