Skocz do zawartości

I ZIMOWY ASTRO-ZLOT RADOCYNA - BLIŻEJ GWIAZD


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widziana jest obecnosc na zlocie kompletnego nowicjiusza, bez sprzetu, doswiadczenia i wiedzy ?

Dla mnie bylby to krok milowy, natomiast co na to organizatorzy ? Jest to dopuszczalne? Prosze o szczery komentarz - jesli uznacie, ze lepiej nie przeszkadzac, poczekac, kupic sprzet i dopiero wtedy pojawic sie na kolejnym zlocie - to calkowicie to zrozumiem.

 

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziana jest obecnosc na zlocie kompletnego nowicjiusza, bez sprzetu, doswiadczenia i wiedzy ?

Dla mnie bylby to krok milowy, natomiast co na to organizatorzy ? Jest to dopuszczalne? Prosze o szczery komentarz - jesli uznacie, ze lepiej nie przeszkadzac, poczekac, kupic sprzet i dopiero wtedy pojawic sie na kolejnym zlocie - to calkowicie to zrozumiem.

 

Dzieki i pozdrawiam!

 

 

Witaj Hal9000!

 

Myślę że taki zlot jest doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń, podglądnięcia i zdobycia wiedzy a jeśli dopisze pogoda w nocy to do spacerów między teleskopami w celu nacieszenia oczu pięknymi obiektami przez co szybko zapragniesz zakupić jakiś sprzęt.

Po takim zlocie będziesz już w o tyle lepszej sytuacji że nabędziesz jakiś punkt odniesienia przy swoich pierwszych doświadczeniach ze sprzętem :)

 

Myślę że to konieczność aby się pojawić na takim zlocie w celu połknięcia tego astronomicznego bakcyla szybciej i w miłym towarzystwie :) :)

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hal9000: Sluchaj, absolutnie kazdy kto interesuje sie astronomia powinien pojawic sie na Zlocie. Nie mowie ze koniecznie na tym, ale jakimkolwiek. I tak jak powiedzial AX, pozwala to na poszerzenie pojecia o sprzecie i nie tylko. Zawsze mozesz go dotklac, zobaczyc co i jak. Posluchac ciekawych historii, tematow itp.

 

Jesli masz oczywiscie ochote i czas to zapraszamy. Bo imprezka naprawde szykuje sie rewelacyjna.

 

Pozdrawiam i do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno. W programie jest przewidziana prelekcja Marcina Polara właśnie dla nowicjuszy, dowiesz sie na niej co i jak na samym poczatku przygody z astro . Zalezy nam rowniez na tym, aby powiekszac grono milosnikow astronomii. Kazdy przeciez z nas zaczynal kiedys "od zera". Dlatego smiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziana jest obecnosc na zlocie kompletnego nowicjiusza, bez sprzetu, doswiadczenia i wiedzy ?

Dla mnie bylby to krok milowy, natomiast co na to organizatorzy ? Jest to dopuszczalne? Prosze o szczery komentarz - jesli uznacie, ze lepiej nie przeszkadzac, poczekac, kupic sprzet i dopiero wtedy pojawic sie na kolejnym zlocie - to calkowicie to zrozumiem.

 

Dzieki i pozdrawiam!

 

HAL9000 - KONIECZNIE jedź na zlot

ja pojechałem jak ty - bez niczego (poza namiotem) na OZMA2004

i zobacz jak dziś wyglądam

:ha:

 

tylko na zlocie poznasz fantastycznych ludzi, którzy cię zarażą swoją pasją

a to co już koledzy pisali wyżej

pomacasz sprzęt osobiście - wyrobisz sobie zdanie sam

i nie założysz nowego wątku w dziale dla początkujących - mam 500 zł co za to kupić

tylko zaczniesz szperać po sieci gdzie kupić najtaniej upatrzony sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chętnie wybrałbym się na zlot lecz mam problem z transportem... Chciałbym wyjechać pod ciemne niebo ze swoim teleskopem, jednak nie wyobrażam sobie podróży pociągiem :unsure: Dlatego pytam nieśmiało: czy jest ktoś, kto byłby w stanie zabrać mnie i sprzęt?

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto najświeższa lista członków. Tak wyglądają wpłaty na zlot z dnia 12.01.2009:

 

1. ADFOTO (Gorlice) - Wpłacone

2. BODI +1 (Lipinki) - Wpłacone

3. MARP +1 (Jasło)

4. MAUZER (Jasło)

5. ADAM JESION (Warszawa) - Zrezygnował :-(

6. WIMMER (Wrocław) - Wpłacone

7. WOLFORZECH (Wieliczka) - Wpłacone

8. PIOTREK L + 1 (Wieden) - Wpłacone

9. WARPAL (Kraków) - Wpłacone

10. GRZECKI +1 (Katowice) - Wpłacone

11. AX + 1 (Kraków/Tarnów) - Wpłacone

12. MALCIO (Biłgoraj)

13. ASSE +1 (Rumia) - Wpłacone

14. GOMBA (Sanok) - Wpłacone

15. m_jq2ak (Łuków) - Wpłacone

16. Perkuła (Legionowo) - Wpłacone

17. Oriman (Lipinki) - Wpłacone

18. Maxx (Jaworzno) - Wpłacone

19. Koro (Sanok) - Wpłacone

20. Kuba (Jasło) - Wpłacone

21. Sawes1 (Warszawa) - Wpłacone

22. Wolfie (Łódź/Warszawa) - Wpłacone

23. Grześ (Aleksandrów Łódzki)

 

 

 

 

 

Czekamy na dalsze wplaty.

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wysłałem zgłoszenie i zapłaciłem. Jadę na 99% z Łodzi (1% że z Wawy), na 90% sam (10% że z kumplem), więc mogę zgarnąć kogoś z Łódki (ew. Wawy) lub po drodze. Miejsca w bagażniku na sprzęt też mam sporo.

I jeszcze pytanko, może ktoś się orientuje - czy w okolicy są jakieś wyciągi? Może w ciągu dnia dałoby się pośmigać na nartach.

wolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy organizatorzy!

Melduję, że dziś odebrałem od Piotra Z. przeznaczone na zlot pisma Sky&Telescope. :Salut:

Piotrowi złapało się w ręce nieco więcej egzemplarzy, bo aż 21 szt. Ale to się dobrze składa, bo coraz więcej ludzi się zapisało.

Pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko, może ktoś się orientuje - czy w okolicy są jakieś wyciągi? Może w ciągu dnia dałoby się pośmigać na nartach.

wolf

 

Pisałem wlasnie o tym "kilka" postow wczesniej. Tutaj masz linka :)http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=324141. Jesli masz jakies pytania chetnie sluze pomoca.

 

 

Koledzy organizatorzy!

Melduję, że dziś odebrałem od Piotra Z. przeznaczone na zlot pisma Sky&Telescope. :Salut:

Piotrowi złapało się w ręce nieco więcej egzemplarzy, bo aż 21 szt. Ale to się dobrze składa, bo coraz więcej ludzi się zapisało.

Pozdrawiam

 

Wimmer, jestes niezastapiony :szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zgłoszenie będzie jeszcze możliwe po 15 I (jeśli oczywiście będa jeszcze miejsca) ?

 

Grześ z Łodzi

 

Mysle, ze jeszcze mozna by bylo sie zglosic, oczywiscie w przypadku wolnych miejsc. Z Lodzi jedzie kolega Wolfie. Wiec mozesz z nim porozmawiac w sprawie wspolnego dojazdu.

 

Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj o godzinie 15:15 w radiu Via (Katolickie radio Rzeszów) gośćmi będą Paweł Barszcz i Marcin Mazur. Ja też tam byłem ale sie nie wypowiadałem :lol:

Chłopaki beda opowiadac o Zlocie w Radocynie, jak i o kolejnej imprezie "Dogonić Kosmos 4" która odbedzie sie w naszych rejonach na Foluszu i w Jaśle

Lada dzień powinnien pojawic sie oddzielny wątek odnośnie "Dogonić Kosmos 4"

 

>>Tutaj<< jest mapka zasięgu radia Via.

 

AstroPozdro.

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje chłopaki!

 

Przy okazji, mam smutną wiadomość (dla mnie), nie mogę być z Wami na zlocie. Bardzo nad tym ubolewam, bo miałem nadzieję Was poznać. No nic, może uda nam się spotkać na naszym zlocie na wiosnę. Powodzenia i udanych obserwacji, a także integracji.

 

Bawcie się dobrze,

Adam

 

PS. Chciałbym kupić Waszą koszulkę. Dajcie kwotę na PW i przeleję. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJOJOJOJOJ Adamie, jak to tak :angry:?

Ale chłopie zastanów sie, przemyśl wszystko, wyśpij sie, może zmęczony jesteś <_<

Taka impreza nooo Wimmer bedzie urodziny robił :D

Cóż może byc ważniejsze od Zlotu w Radocynie ? B) Ehkhmm

 

No cóż, jak sie nie da to sie nie da. Pewnych rzeczy sie nie przeskoczy.

Zapraszam za rok :D

 

AstroPozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.