Skocz do zawartości

Najlepsze zdjęcie: Październik 2008 - FINAŁ


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Z niemałym poślizgiem startujemy z wyborem najlepszej astrofotografii miesiąca październik. Jak wiecie od jakiegoś czasu mamy punkty karmi, którymi nagradzamy wartościowe wątki i posty. Punktacja ta posłużyła do wyłonienia finalistów na zdjęcie miesiąca. Tak więc do konkursu przystąpiły wszystkie zdjęcia zaprezentowane w Październiku, które uzyskały co najmniej 20 punktów

 



Przystępujemy zatem do Finału wyboru Najlepszego Zdjęcia Miesiąca - Październik 2008

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady wyboru najlepszego zdjęcia miesiąca są następujące:

 

1. Wybieramy jedno zdjęcie, które jest w/g nas najlepsze

2. Swój wybór potwierdzamy głosem w ankiecie

 

Proszę dokładnie przemyśleć swój typ przed oddaniem głosu,

ponieważ po zagłosowaniu nie będzie już możliwa zmiana swojego wyboru.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do głosowania!

 

 

 

 

Zdjęcia z Października 2008 - finaliści

 

 

 

1. IC5146 - Cocoon Nebula - MarcinPc

 

gallery_984_2_188945.jpg

http://astro-forum.org/Forum/IC5146-Cocoon...ula-t23411.html

 

 

 

 

 

 

2. Vdb152 w Cefeuszu - MarcinPc

 

gallery_984_2_26218.jpg

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23483

 

 

 

 

 

 

3. M31 z 405mm - MarcinPc

 

gallery_984_2_178231.jpg

http://astro-forum.org/Forum/M31-z-405mm-t23557.html

 

 

 

 

4. Godzina do pełni - hanysiak

 

gallery_984_2_133325.jpg

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=312665

 

 

 

 

 

 

5. California, pierwsza przymiarka - piotr s

 

gallery_984_2_17667.jpg

http://astro-forum.org/Forum/California-pi...rka-t23608.html

 

 

 

 

 

 

6. Zakamarek po dłuższej przerwie - lemarc

 

gallery_984_2_140788.jpg

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=313532

 

 

 

 

 

 

7. IC342, galaktyka w Żyrafie - MarcinPc

 

gallery_984_2_144433.jpg

http://astro-forum.org/Forum/IC342-t23759.html

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------



 

 

Głosujemy do 19 grudnia 2008 do godziny 20:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinny być jeszcze działy: najlepsze zdjęcie księżyca, najlepsze zdjęcie galaktyki, najlepsze zdjęcie mgławicy czy coś w tym stylu, bo w takim wykonaniu wybór jest naprawdę ciężki. :(

Pozdrawiam.

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinny być jeszcze działy: najlepsze zdjęcie księżyca, najlepsze zdjęcie galaktyki, najlepsze zdjęcie mgławicy czy coś w tym stylu, bo w takim wykonaniu wybór jest naprawdę ciężki. :(

Pozdrawiam.

 

tak to zawsze niemały dylemat, ale w takim razie może rzeczywiście następnym razem tak to przeprowadzimy,

że może będzie podział na obiekty DS, Księżyc, planety, może ISS, może meteory i że będzie możliwość głosowania nie tylko na jedno zdjęcie z danej grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle z tym Księżycem lub planetami, a tu koledzy lecą ku gwiazdom lecą. Zdjęcia super!! Jak w S&T lub Astronomy :helo: Popieram pomysł z rozdzieleniem, nie każdy ma super sprzęt i czasem kompaktem uda się cyknąć ładny pejzaż z koniunkcją, Księżycem z halo itp, może i taka kategoria - widok astronomiczny? A jak w danym miesięcu zdjęć w jakiejś kategorii nie będzie - to trudno, będzie widać w czym łatwiej zdobyć laury.

A nawiasem mówiąć finał października w grudniu :blink: ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że powinno zostać tak jak jest. Ponieważ głosujemy na to co nam się najbardziej podoba, a że trudno cóż ....

Elementy, które oceniam są takie same do różnych typów obiektów.

Po co komplikować ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że może będzie podział na obiekty DS, Księżyc, planety, może ISS, może meteory i że będzie możliwość głosowania nie tylko na jedno zdjęcie z danej grupy

 

Dobry pomysł - więcej uczestników,kategorii, wiecej szans i ... wiecej nagród. :palmy::rekin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mój faworyt właśnie uzyskał 50% głosów... :Beer:

 

Ori

Bardzo ciekawe - zaiste. Potwierdza się to, co mówiłem na początku, kiedy pojawiały się obawy, że taki plebiscyt nie ma sensu, bo wystarczy mieć drogi sprzęt i zrobić DS - żeby wygrać. A tu zonk... nie ma łatwo :) Żeby wygrać plebiscyt już nie wystarczy zrobić "ładnej" fotki. Bardzo to miłe i satysfakcjonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinny być jeszcze działy: najlepsze zdjęcie księżyca, najlepsze zdjęcie galaktyki, najlepsze zdjęcie mgławicy czy coś w tym stylu, bo w takim wykonaniu wybór jest naprawdę ciężki. :(

Pozdrawiam.

 

Według mnie nie ma takiej potrzeby. Głosujący (jak widać) potrafią docenić kunszt bez względu na to jakiego obiektu dotyczy.

Wybór jest ciężki ? Tak to prawda , ale wykonanie też. Kto powiedział że ma być lekko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc wyraźnie gryzie się z DS'ami, ale dwóch głosów nie idzie oddać. Pięknie zdjęcia.

 

Trochę tak, ale ja staram się nie oceniać natury tylko fotografa.

Nie oceniam co ładniejsze, Księżyc czy mgławica. Gust rzecz względna.

U mnie decyduje technika, skala trudności, czasem unikalność tematu, czasem jakiś bliżej nie określony klimat czyli "coś".

Podobnie jest np. w plebiscytach World Press Foto gdzie nie wygrywają ładne zdjęcia ładnych modelek w ładnym otoczeniu.

Wygrywają zdjęcia które mają w sobie coś .

Decyduje właśnie "to coś" , a że trudno się czasem zdecydować to już inna sprawa.

W tym miesiącu od razu wiedziałem na co oddam głos , ale nie zawsze tak było.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale ja staram się nie oceniać natury tylko fotografa.

Nie oceniam co ładniejsze, Księżyc czy mgławica. Gust rzecz względna.

U mnie decyduje technika, skala trudności, czasem unikalność tematu, czasem jakiś bliżej nie określony klimat czyli "coś".

Podobnie jest np. w plebiscytach World Press Foto gdzie nie wygrywają ładne zdjęcia ładnych modelek w ładnym otoczeniu.

Wygrywają zdjęcia które mają w sobie coś .

Decyduje właśnie "to coś" , a że trudno się czasem zdecydować to już inna sprawa.

W tym miesiącu od razu wiedziałem na co oddam głos , ale nie zawsze tak było.

Tą regułkę można by przypiąć w regulaminie plebiscytu. Dokładnie to mi przyświecało w tej idei. Można narobić tysiąc kategorii, ale ciągle bije się z tą decyzją. Na razie jest to unikatowa cecha naszego konkursu. Dzisiaj nie wystarczy zrobić już poprawne zdjęcie - nawet sprzętem za setki tysięcy. Musi być to coś... co uczyni zdjęcie wyjątkowe.

 

Swoją drogą - Leszek zmasakrował wszystkich w tym miesiącu. I dobrze - dla odmiany ducha. Mam nadzieję, że to też zachęci co najmniej kilka osób do zainteresowania się Księżycem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.