Skocz do zawartości

Zaćmienie w CAMKu w Warszawie


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Z okazji nadchodzącego zaćmienia na tarasie Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie odbędzie się pokaz. Wszystkich chętnych zapraszamy. Początek po północy.

 

Zapraszam też zaawansowanych miłośników z okolic Warszawy. Weźcie swoje teleskopy

i wpadnijcie. Wspólnie będzie raźniej.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w całej Polsce były takie chmurzyska i mgły, a prognozy były inne, że się wypogodzi, że idzie wyż itd, itp.

Tyle osób się przygotowało na pstrykanie fotek i nic. :Cry:

Eeeech.

Aha - doczytałem, że w okolicach Kudowy i na Strzegomskiej Górze było pogodnie i zaobserwowano zaćmienie.

Czyli niektórzy mieli szczęście. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KrisLat, popatrz na relację grupy krakowskiej pod :

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=2459

 

Już z pierwszymi fotkami Z z cyferek 8)

 

Ps. KrisLat nie myl pojęć, to nie kwastia szczęścia tylko wzięcia spraw w swoje własne ręce zamiast biadolić i ruszenia tyłka z domu w miejsce z pomyślniejszymi prognozami pogodowymi :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku jakbyś zkrzyknął ze cztery chętne na zaćmienie osoby i ikrą to koszt wyjazdu samochodem ze sprzętem ekspedycyjnym podzielony na cztery, choćby w Tatry, byłby w pełni do zaakceptowania nawet dla astronoma, tymbardziej w weekend jak szczęśliwie się w tym roku złożyło 8)

Co to jest w sumie 800 kilometrów do przejechania dla zgranej, obserwacyjnej ekipy :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dobrze jest mieć cztery kółka i zgraną ekipę. Ale ja sprzedałem nawet swoje dwa kółka, a ekipa którą mogę zwołać to dwóch zainteresowanych nastolatków. Gdyby jeszcze była pewność tej pogody w Bieszczadach.

Zresztą co tu gdybać. Czekam na maj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie 100% pewności nie miał nikt z nas goniących za Księżycem, był tylko nikły cieńi to wystarczyło aby zorganizować taki wypad, zwykle przy aktywnym szukaniu pogody takie ekspedycje skutkują powodzeniem conajmniej w 70-80 procentach wyjazdów a przy czekaniu w miejscu na cud pogodowy w listopadzie tylko w kilku procentach i dlatgo się je właśnie robi aby znacząco podniść to prawdopodobieństwo 8)

Pamiętam że na poprzednie zaćmienie całkowite 9 stycznia chyba 2lata temu wynisło mnie dużo dalej aż za Racibórz ale akurat w innym składzie ekspedycji i też udało się cyknąć kilka fotek w niewielkich przerwach styczniowego Altocumulusa gęsto przysłaniajacego wtedy całą Polskę :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu zwykle nie mylę pojęć i dawno też wziąłem sprawę w swoje własne ręce.

Po pierwsze nie każdy ma czas, aby wyjeżdżać co tydzień lub dwa i podróżować po Polsce w poszukiwaniu miejsca dogodnego do obserwacji, tym bardziej, jeżeli ma się dużo pracy.

Chyba, że ktoś ma dużo czasu to wtedy jeździ.

Po drugie tak naprawdę nie chciało mi się wczoraj ruszyć tyłka, bo miałem pracowity tydzień i chciałem nieco odpocząć. :lol:

Po trzecie - jeśli się mieszka w Łodzi to nie w Krakowie. :wink:

Po czwarte nie biadolę tylko wyrażam swój pogląd

i wreszcie po piąte na razie nie posiadam działa orgonowego do rozpraszania chmur może kiedyś sobie zrobię i wtedy faktycznie nie będę musiał jeżdzić po całym kraju, aby znaleźć odpowiednio dobre miejsce do obserwacji.

A propos - wysłałem już po 16.00 odpowiedź, która się nie ukazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jarosław to nie Kraków. Jeżeli w moich okolicach pojawi się ktoś o zacięciu astronomicznym, to na ogół szybko opuszcza mój gród i przenosi się gdzieś daleko.

 

Ale sprawdźmy dla pewności. Czy jest tu ktoś z Jarosławia lub okolic, kto dysponuje samochodem i lubi wycieczki astronomiczne?

 

I teraz zapadnie cisza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.