Skocz do zawartości

Bresser


aspiryna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

mam oto takie pytanie, otoz przemiezajac jeden ze sklepow (tak nie polecanych przez was supermarketow ;) ) natknełam sie na teleskop marki bresser oto jego dane :

 

Teleskop Bresser

 

ogniskowa 700 mm, obiektyw o śred. 70 mm

powiększenie 35x – 175x

regulowany, aluminiowy statyw

optyka o wysokiej rozdzielczości do obserwacji naziemnych i astronomicznych

wysokojakościowe, achromatyczne soczewki gwarantują doskonałą jakość obrazu

w wyposażeniu:

celownik 6 x 25 ułatwia śledzenie obiektu

zwierciadło diagonalne do obserwacji ciał niebieskich

soczewka odwracająca obraz 1,5x do obserwacji naziemnych

3 okulary o śred. 31,7 mm: K-20 mm do obserwacji gwiazd, galaktyk, mgławic planetarnych, K-12 mm do obserwowania księżyca, K-4 mm do obserwowania planet

oprogramowanie na PC umożliwia symulację nieboskłonu na komputerze

profesjonalne mocowanie

wymiary: 80 x 80 x 160 cm

 

cena w promocji 299 PLN

 

zdjecie :

 

teleskopvn4.png

 

a oto moje pytanie... czy teleskop ten jest wart zainteresowania totalnie poczatkujacej obserwatorki cial niebieskich??? czego moge sie po nim spodziewac? czy uda mi sie cokolwiek zobaczyc? rzecz oczywista nie napalam sie na zobaczenie bog wie czego... ale jakie sa mniej wiecej mozliwosci tegoz teleskopu? o ile w ogole jakies sa..hehe (ja jestem kompletnie zielona w temacie:/ ) i czy jest dobry do obserwacji naziemnych? bo z opisu wynika ze takowe tez mozna prowadzic...

 

dziekuje serdecznie za wszelkie odpowiedzi... mam nadzieje ze jakies nadejda;) pozdrawiam A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

Lunetka przez Ciebie wybrana ma skromne możliwosci obserwacyjne. Główny wpływ na to ma niewielka średnica obiektywu - 70mm oraz niska cena całego zestawu która świadczy że wykonano go w oparciu o najtańsze materiały i technologie. Użytkowałem kiedyś podobny teleskop i pomijając kwestię wątłego, chwiejnego montażu muszę stwierdzić że jedynie obrazy planet i Księżyca były akceptowalne. Jeżeli chodzi o obserwacje słabszych obiektów mgławicowych ( tzw.DS-ów ) to oprócz tych najjaśniejszych i najbardziej znanych był on zdecydowanie za mały ( ciemny obraz)

W astronomii można doświadczyć czasem wspaniałych przeżyć ale w dziale sprzętowym o cuda trudniej - szczegolnie użytkując sprzęt tak "niskobudżetowy".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Ten temat jest juz poruszony w tym dziale forum, także polecam przeszukanie działu. Jesli tu nie znajdziesz - identyczny wątek znajduje się na końcu tematu "dlaczego nie warto kupować teleskopu na Allegro"

Polecam przeszukać forum, a informacji zaczerpniesz naprawdę sporo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.