Skocz do zawartości

Zaćmienie koło Żabnicy-superudane!!!!!!!!!


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecia piekne. U mnie we Fromborku jak zawsze dziadostwo jesli chodzi o pogode.Prognozy krajowe i regionalne przewidywaly rozpogodzenia jedynie na polnocy kraju i to mi pasowalo!Oczywiscie okazalo sie ze tam gdzie byly zapowiadane chmory,mozna bylo obserwowac zacmienie,tam gdzie miala byc pogoda (frombork,Gdansk) dopiero dzis zobaczylismy slonce.Dziadostwo jak zwykle....

 

Z braku luck'u zamieszczam ostatnio pstryknietego "Kopernika",przy sprzyjajacej fazie Ksiezyca i stabilnej atmosferze.

 

Teleskop Cassegrain 170/2800+konwerter 2x

fa981b40.jpg

 

 

 

fa981b41.jpg

 

Mysle,ze do uwidocznienia struktury dna krateru zabraklo bocznego oswietlenia czyli cieni rzucanych przez najmniejsze dostrzegalne skaly.

 

Pozdrowienia

 

 

Ps.

 

Grzela,hur mar du i kvell? Var bor du och var ligger husset?

halsningar

fran

Fromborg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ogladalem sobie cale zacmienie nie wychodzac z domu :) Jedynie od 00:30 geste mgly nadciagęły z lasów i pól. Ale srednio raz na 15 min mgly rozrzedzaly sie. Ogladalem z 7 pietra, wysokosc 400m npm. Wszystko nagralem na VHS ale wyszlo tak sobie (brak statywu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl negatyw na 100%. Nie mam zadnych watpliosci.

 

A ja mam wątpliwości. Owszem zdjęcia prezentowane przez hanysiaka mają jakieś zmienione odcienie szarości, ale wydaje mi się, że nie są odwrócone kolorami (czerń-biel).

Patrząc na to ostatnie, niby poprawne zdjęcie wydaje mi się, że to nie krater, a wzgórze ze ściętym szczytem.

Ale ja nie mam 100% pewności.

 

I dobrze, że nie miałem 100% pewności o czym piszę poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na zdjęcia krateru w atlasie i teraz wiem, że macie rację. "Żyły" w rzeczywistości są jaśniejsze od pozostałej powierzchni Księżyca. Dziwne to oświetlenie. W każdym razie zdjęcia hanysiaka są o wiele wyraźniejsze niż te prezentowane w Fotograficznym Atlasie Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z kolorami musze uwazac!

Najlepsze jest to,ze kiedy chciałem rozjasnic zdjecie przed odwroceniem kolorow na "oryginalne",rozjasnilem negatyw i koncowy efekt byl przyciemniony:) Ciekawe czy to dowod na to,ze rozjasnilem negatyw czy tylko na to,ze nastepnie odwrocilem kolory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.