Skocz do zawartości

Synta 8"


rodrigho

Rekomendowane odpowiedzi

Kupie Syntę 8" używana najlepiej z warszawy.

Ostrzegam przed handlarzami...

Ja swoją Syntę 8" Pyrex kupiłem w sklepie w Szczecinie z rabatem za 1050zł a na necie spotkałem się z ofertami nawet ponad 900zł za UŻYWANĄ classic (ok 1000 za nową) :angry: . Proponuję przespacerować się po mieście i poszukac w zwykłych sklepach, w Wa-wie jest ich zapewne bez liku a i cenę można negocjować. B) .

I uważaj na osprzęt.

Nagminnie oferuje się sprzęt bez okularów dodawanych przy zakupie nowego teleskopu a wiadomo, że bez tego to tylko kupa złomu :( .

Edytowane przez tutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutko, jak na forach astro pojawia się taka "zawyżona" cena, to w zasadzie zawsze ktoś z forum o tym informuje w temacie sprzedażowym...poza tym trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i nie kupować od razu- ale sprawdzić ceny w sklepach i innych ofertach na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżak i podobnie się napalałem na sprzęt założyłem wątki, sprawdzałem allegro i co zwróciło moją uwagę? Jest tutaj kilku "aktywnych działaczy". jeden nawet mnie przelicytował by za chwilę wystawić sprzęt na kilku forach. Nie mam do niego żalu(trochę mam) ale biznes to biznes co nie przeszkadza mi ostrzec takich jak ja- napalonych astroamatorów nie znających realnej wartości sprzętu i często nie wiedzący że są naciągani (Dostają złom nie nadający się do niczego jeżeli nie ma np.:okularów, o czym już sprzedający dyplomatycznie milczy).

Jak wspomniałem sam jestem początkujący, nie mam jeszcze w domu żadnego sprzętu ale ponieważ jestem po 30-stce wiem +/- jak nie dac się naciągnąć, ale też wiem, że wielu jest tutaj nastolatków. Ci doświadczenia takiego w zakupach nie mają. Z troską o takich astromaniaków napisałem swój post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżak i podobnie się napalałem na sprzęt założyłem wątki, sprawdzałem allegro i co zwróciło moją uwagę? Jest tutaj kilku "aktywnych działaczy". jeden nawet mnie przelicytował by za chwilę wystawić sprzęt na kilku forach. Nie mam do niego żalu(trochę mam) ale biznes to biznes co nie przeszkadza mi ostrzec takich jak ja- napalonych astroamatorów nie znających realnej wartości sprzętu i często nie wiedzący że są naciągani (Dostają złom nie nadający się do niczego jeżeli nie ma np.:okularów, o czym już sprzedający dyplomatycznie milczy).

Jak wspomniałem sam jestem początkujący, nie mam jeszcze w domu żadnego sprzętu ale ponieważ jestem po 30-stce wiem +/- jak nie dac się naciągnąć, ale też wiem, że wielu jest tutaj nastolatków. Ci doświadczenia takiego w zakupach nie mają. Z troską o takich astromaniaków napisałem swój post...

 

Witam

Sorki za offtop,ale potwierdzam to co tutko napisał.Są pewne osoby(również z tego forum),które kupują sprzęt na allegro,po czym sprzedają go na forach astronomicznych.Wiem,że to nic złego(choć potrafi wkurzyć człowieka,który chce kupić sprzęt by napawać się pięknymi widokami,a tu ktoś kupuje tylko po to,żeby zaraz sprzedać taki sprzęt na forach astronomicznych).Takie osoby wystawiają sprzęt na astro giełdach niemając go nawet jeszcze,a zdjęcia dołączają po minimum kilku dniach lub w ogóle tego nie robią...

Pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez Arcturus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.