Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem uporządkować swoją galerię zdjęć z urlopu i widzę że chyba nie wszystkie panoramki zamieściłem na forum. W głównym wątku i tak już gdzieś zginęły więc zamieszczam je tu wszystkie jeszcze raz. Może komuś się coś spodoba :rolleyes:

Z Zamku Czorsztyn:

pano32.th.jpg >> panorama z tarasu na zamku górnym od Pienin przez Spisz po Beskid Żywiecki. W tle Tatry.

pano4y.th.jpg >> zoom na Tatry

Z G.Wdżar:

1009559l.th.jpg >> Pieniny i Beskid Sądecki

1009471.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry

1009495panorama.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry - sepia

1009464panorama.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry - filtr UV

Znad Jeziora Czorsztyńskiego w Kluszkowcach:

pano1j.th.jpg >> Tatry ponad zboczami Cisówki i Zielonymi Skałkami (składana przez aparat)

pano2q.th.jpg >> Tatry ponad zboczami Cisówki i Zielonymi Skałkami (składana przez Hugin'a)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze Słowackiego Raju. Ledwie 40 km, ale mnie się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P8150039.jpgP8150041.jpgP8150038.jpgP8150083.jpgZamieszczam w końcu zapowiadaną fotorelację z urlopu. Będę ja jednak zamieszczał w częściach, zeby było po kolei.

Po powrocie z wakacji zastałem na forum porządki, tak więc zastanawiałem sie, gdzie to umieścic i ten temat wydał mi sie najodpowiedniejszy.

Tak więc pierwszego dnia (15.08) pojechałem na Słowację w góry Cergov. Pasmo to jest potencjalnie dobrym punktem do dalekich obserwacji: http://www.heywhatsthat.com/?view=SN6PLLQC ( tu widok ze szcytu Cergov 1050 m npm.). Jak wynika z powyższego ciekawy widok jest mozliwy nie tylko na W (przede wszystkim Tatry), ale tez na E ( Bieszczady polskie i ukraińskie, Poł. Równa i Stoj) i SE - ...nawet góry Gutii w Rumunii (ok. 230 km !). Południowa częsc gór Cergov jest łatwo dostępna ( Chata Cergov pod szczytem Cergova) i hotele Sport i Lysanka pod szczytem Lysej Hory ( 1068 m npm.). Do obu w/w punktów mozna dojechać samochodem, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla dalekich obserwatorów (nie trzeba w nocy wchodzić na jakiś tatrzański dwutysięcznik, żeby o wschodzie słońca zobaczyć podswietlone pasma górskie daleko na E, wystarczy kilkunastominutowy spacerek ze schroniska ).

Tyle teorii, teraz praktyka: niestety postawiłem na "złego konia", tzn. wybrałem Lysą Horę. Widok na który najbardziej liczyłem, tzn na SE, okazał sie praktycznie niemozliwy, gdyż po sam wierzchołek jest Lysa Hora od tej strony zarośnięta gęstymi krzakami i drzewami ( w przeciwieństwie do góry Cergov, której szcyt od SE pokrywa łagodnie nachylona polana). Na "otarcie łez" pozostał mi piękny widok na W o zachodzie słońca:

-na pierwszym zdjęciu mamy Pieniny - Trzy Korony (ok. 60 km), zza których wystają grzbiety Gorców, a takze, ku mojemu zaskoczeniu pojawił się zamek w Starej Lubovni ( 36 km) !.

- na trzecim zdj. Taterki ( Wysokie i Bialskie ) - ok. 65-70 km.

- na drugim zdj. jest zoom na Bialskie.

- czwarte zdj. dodatkowo jeszce Jaworzyna Krynicka.

Polecam każdemu wizyte w tych górach (mozna "złapać" z niewielkim wysiłkiem fantastyczne panoramy na Karpaty Wschodnie) - ewentualnym chętnym służę adresami mailowymi Chaty Cergov i hotelu Sport (ceny niewygórowane), hotel Lysanka nie posiada e-adresu, ale kiedy tam byłem ( a w Polsce to szczyt sezonu ) z miejscami nie było najmniejszego problemu.

Edytowane przez luki_
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciąg dalszy mojej fotorelacji:

Następnego dnia (16.08) wróciłem do Polski i za bazę wypadową na następnych kilka dni przyjąłem Gorce. Po drodze udało mi sie jeszcze uchwycić fajny widoczek na Tatry Wysokie (z Łomnicą)z okolic Starej Lubovni na Słowacji (zdj.2).

W Polsce chodziłem trochę po Gorcach, Pieninach i Beskidzie Sądeckim, ale warunki do DO były raczej słabe. Za to z miejsca mojego pobytu w okolicach przłeczy Knurowskiej w Gorcach udało mi sie wieczorami złapać fajne widoki na Tatry. Chociaz odległość nie powala, to warto rzucic okiem. I tak z 16.08 Giewont i Czerwone Wierchy (zdj. 1 i 3), z 17.08 Tatry Wysokie podczas przechodzących miejscowo burz (zdj.4 - Świnica, zdj. 5-6 słowackie Tatry Wysokie, zdj.7 - zoom na Lodowego i zdj. 8 - zoom na okolice Gerlacha). Swoją drogą ciekawe, czy ktoś focił wtedy Tatry np. z Katowic (o ile było to możliwe); musiały by te burze w Tatrach ciekawie wyglądać z takiej odległości.

P8160091.jpg

P8160141.jpg

P8160146.jpg

P8170216.jpg

P8170219.jpg

P8170220.jpg

P8170221.jpg

P8170222.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku coś na tatry podczas urlopów nie mieliśmy szczęścia. Piękne lato a jak było widać po moich zdjęciach z końca lipca z Pienin nie często udawało się złapać piękny widok na wierchy.

Extra zdjęcia, szczególnie te podczas burzy nad Słowackimi :)

Edytowane przez vrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Extra zdjęcia, szczególnie te podczas burzy nad Słowackimi :)

Dzięki Vrg! Spodziewałem się raczej komentarzy typu: "Tatry z takiej odległości? Przeciez to nie DO!"

Inna sprawa, ze dla Was na Śląsku i w Zagłębiu Tatry to prawie "chleb powszedni", ja mam je tylko od "wielkigo dzwona"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Vrg! Spodziewałem się raczej komentarzy typu: "Tatry z takiej odległości? Przeciez to nie DO!"

Ja takie zdjęcia też zamieszczałem i też raczej z racji odległości nie liczyłem na pozytywne komentarze, ale ode mnie masz jak najbardziej plusa, mnie taki widok zawsze cieszy nieważne czy to z 30, czy 150km :) W końcu jest to już jakaś odległość.

Inna sprawa, ze dla Was na Śląsku i w Zagłębiu Tatry to prawie "chleb powszedni", ja mam je tylko od "wielkigo dzwona"...

Nie przeginaj... zdarzy się czasem owszem, ale chlebem powszednim ze śląska to raczej Beskid jest. Tatry to wciąż duże wydarzenie.

Edytowane przez vrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodaję kilka fotek Tatr.... niestety z bardzo bliska hehe

post-17990-125501403106_thumb.jpg

post-17990-125501403839_thumb.jpg

post-17990-125501404664_thumb.jpg

post-17990-125501408311_thumb.jpg

post-17990-1255014095_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto kilka panoram z pobytu w Tatrach pod koniec września.

Z Kasprowego na Świnicę

Panorama 4.JPG

Panorama 22.JPG

... na Gubałówkę

Panorama 9.JPG

cdn...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... Z Kasprowego na Tatry

Panorama 13 small.JPG

Gdzieś ze Suchych Czubów w Kasprowy (500mm)

Panorama 49.JPG

Z Suchego Wierchu w stronę Tatr Niżnych

Panorama 76.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze Suchego Wierchu na Podhale i ledwo widoczne Gorce

Panorama 60.JPG

Pomniejszony widok dookołogólny z Kondrackiej Kopy bez zoomu

Panorama 79small.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widok dookołogólny z Kondrackiej Kopy - 55mm

Panorama 85small.JPG

Z Goryczkowej Czuby na Kasprowy i Świnicę

Panorama 51small.JPG

Babia z Gubałówki

Panorama 99Small.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kilka strzałów

Świnica z Kasprowego

IMGP4961.JPG

Giewont z Kasprowego

IMGP4975.JPG

Po czym poznać dalekiego obserwatora?

P1120681small.JPG

Ledwo widoczne Trzy Korony w Pieninach z Goryczkowej Czuby 

IMGP5351Small.JPG

Panorama Tatr od Kasprowego po Giewont z ..... 

.... gipsu:)

Panorama 105small.JPG

:Salut:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po czym poznać dalekiego obserwatora?

P1120681small.JPG

Dobre !! :D

Ledwo widoczne Trzy Korony w Pieninach z Goryczkowej Czuby

IMGP5351Small.JPG

Faktycznie, ledwo. Ale nie poddajemy się, brygada hardcoru walczy do oporu!

3korony.jpg

:letsdrink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, ledwo. Ale nie poddajemy się, brygada hardcoru walczy do oporu!

3korony.jpg

:letsdrink:

I to lubię w starych obiektywach - możliwości total hardcorowego podkręcenia fotki z bicza  :whip:

Też chciałem to podrasować ale wyszły by te syfy na matrycy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apropos Trzech Koron. Całkowicie przypadkowo! nawinęło mi się dziś coś takiego:

pieniny-z-jagniecego-600.jpg

Z Jagnicego (30km wg autorki, wg GE 27km)

Dodatkowo:

babia-gora-z-jagniecego-600.jpg

Babia z Jagnięcego (60km wg autorki, 67km wg GE)

źródło: tatry.info ... najciemniej jak zwykle pod latarnią. Do tego jeszcze autorka zdjęć :rolleyes: Na innych oprócz Luizy jest jeszcze Pacyfka :rolleyes: Jaki ten świat mały.

Edytowane przez vrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apropos Trzech Koron. Całkowicie przypadkowo! nawinęło mi się dziś coś takiego:

pieniny-z-jagniecego-600.jpg

Z Jagnicego (30km wg autorki, wg GE 27km)

źródło: tatry.info ... najciemniej jak zwykle pod latarnią. Do tego jeszcze autorka zdjęć :rolleyes: Na innych oprócz Luizy jest jeszcze Pacyfka :rolleyes: Jaki ten świat mały.

Ha Trzy Korony wyglądają tu raczej jak grzbet Godżzili :ha::ha::ha: Świetna fota :dobrze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypadkowo znalazłem wspaniałe zdjęcie Tatr z Wielkiej Rawki, na...Naszej-Klasie (autor: Marek Kusiak)

Zdjęcie było na profilu "Klub Miłośników Bieszczadów"

945d4b5f70.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panoramka Pańszczycy

1003753f.jpg

Edytowane przez guras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panoramka z Kościelca