Skocz do zawartości

Tatry


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna próba uchwycenia Giewontu z krzyżem - niestety nie udana. Odległość około 70 km. Wczoraj wybrałem sie po raz kolejny na moja stałą miejscówkę, niestety trochę rozczarowała mnie widoczność - Tatry były jednak słabo widoczne. Poniżej próba zmierzenia się z tematem:

 

 

A gdzie ta miejscówka i z jakiej "lufy strzelałeś" ?

Krzyża nie ma ale i tak jest zaje....fajnie.

Kiedyś z okolic Koskowej ustrzeliłem przez lunete krzyż na Giewoncie. Chyba nawet gdzieś tu pokazywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja jadąc wczoraj na obserwacje miałem przecudowny widok. Jak zgaduję to były Tatry na horyzoncie (czy mógłby ktoś potwierdzić, bądź mnie poprawić) ?

 

Jak żałowałem, że nie wziąłem ze sobą aparatu, a telefonem nie dało rady zrobić porządnego zdjęcia :( od teraz nie ruszam się w takie malownicze tereny bez aparatu!

 

post-31507-0-38779000-1485692415_thumb.jpg

 

i tutaj wizualizacja zaistniałej sytuacji i zmierzona odległość przy pomocy map google.
post-31507-0-82947600-1485692693_thumb.jpg

Edytowane przez Misiekki
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tatry słowackie ode mnie z Białki Tatrzańskiej po armageddonie sprzed kilku dni (nakurzyło pełno śniegu):

 

DSC_9421.jpgDSC_9437.jpg

 

Tu z Boćkiem Czarnym na tle Szerokiej Jaworzyńskiej i Gerlacha:

 

DSC_9371.jpg

 

A tu Tatry z Jurgowa 2 dni później:

 

DSC_7582.jpgDSC_9503.jpg

 

Edytowane przez McGoris
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tatry z Klimczoka (1) oraz z schroniska na Szyndzielni (2), sylwestrowy wypad w góry (31XII2016), ~ 105 km do Lodowego. Dystansowo szału nie ma, ale widokowo już jak najbardziej tak. Tego dnia doskonale widoczne były jeszcze na zach. Jeseniki (132 km do Pradziada).

post-33254-0-82568700-1494420080_thumb.jpg

post-33254-0-10135600-1494420098_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry wieczór, poniżej zestawiam parę zdjęć i moje przypuszczenia co do widoku z Rysów (ze słowackiego wierzchołka 2503 m) na wschód . Jakość niestety nielustrzana na sprzęcie Sony HX-300.  Proszę o ewentualną dyskusję i dzięki z góry. Pozdrawiam Wszystkich obserwatorów :)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

 

mapa.png

Opis.JPG

porównanie + model.jpg

PORÓWNANIE Z INNYCH SZCZYTÓW - Oznaczenie.jpg

Edytowane przez Tatromaniak85
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio oglądałem na telefonie i nic nie zauważyłem. Teraz na komputerze wiem o co chodzi. To może być Stoj a mogą być chmury, gdyby były jeszcze fotki w większym odstępie czasowym to mogłoby rozjasnic temat. Z jakiego dnia te zdjęcia?

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglądała następująco:

 

Ok 4 30 bylismy na grani i co jakiś czas celowałem w wiadome miejsce z miernym skutkiem - granatowe mleko i brak widoczności czegokolwiek, ledwo Simonka była widoczna, po wschodzie Słońca sytuacja poprawiała sie,

ok 5:12 zaczeło się wyłaniać i wtedy zrobiłem zdjęcia,

ok 5 20 zaczęło się "mleko" podnosić i były widoczne tylko czubki teoretycznej Borżawy, potem Słońce zaczęło "przepalać" wszystko i nie było widoczne już nic.

Wschód 9.07. Tak informacyjne jeszcze - dzień wcześniej burzowo/deszczowo do ok 18-19, wiatr z kierunku W/ N-W z obserwacji chmur, od 22-24 bezchmurne niebo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie takie dalekie, bo Tatry z Trzech Koron przy wschodzie słońca z 28-10-2020:

 

IMG_1253_stitch_b_zm2.thumb.jpg.f4e95a67914d915376c9ba3ddf7c0d50.jpg

Zaglądamy do Doliny Rybiego Potoku i Doliny Pięciu Stawów Polskich (D5), widoczne szczyty otaczające Morskie Oko, Mnich też się załapał. Na środku zdjęcia góra Miedziane oddzielająca obie doliny:

 

IMG_1208_stitch_c_zm_opisy.thumb.jpg.55382254f1da3979e02a958a68ee375f.jpg

Zoom w kierunku m.in. Łomnicy:


IMG_1273_b_zm2.thumb.jpg.f75d6983b1f8a11ea5bc098ca299fe0a.jpg

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Tatry chwilę po wschodzie słońca z Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim.

Zachodnia strona coraz bardziej zarasta, więc to był najlepszy widok na Tatry, jaki udało mi się tam znaleźć (na tyłach jednej z knajp).

 

IMG_1477_stitch_zm2.thumb.jpg.accd8fd9d06ca936da0ff30350248906.jpg

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.