Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie ma nic gotowego, a jak jest to rozrzut w koordynatach jest tak duży że pewnie by się zmieściły całe góry w jednym punkcie :szczerbaty:

Musisz samemu popracować. Rafał podał tu gotowy plik ze szczytami, Tobie pozostaje w edytorze Kashmira dopisywać własnoręcznie tobie znane. Ja sobie taką zabawę na razie darowałem, pomimo że MicroDem już mi wyświetla etykiety podobnie jak Kashmir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość z Nas lubi program Google Earth, ale duży procent zdjęć jest słabej jakości, np. lasy, mniejsze miejscowości, niektóre obiekty przemysłowe. Wtedy, pewnie :) , większość sięga do strony www.zumi.pl lub ostatecznie do www.geoportal.gov.pl, gdzie zdjęcia są bez koloru ale dokładniejsze niż w obu wcześniej podanych portalach.

I pewnie większość z Was pomyślała , lub nie myślała :), jak by było dobrze mieć te ortomapy w GE.

 

Raczej nie odkryje teraz Ameryki ale wystarczy załadować ten skrypt Serwer_WMS___Geoportal.zip (plik nie jest spakowane - należy końcówkę .zip zamienić na .kmz) do GE i wtedy zdjęcia z googola zostaną podmieniane na te z geoportalu (trzeba chwilę poczekać na załadowanie się mapy)

 

Dodatkowo dodaję listę obiektów przemysłowych Śląska i takie tam (ten plik jest spakowany .rar'em, należy go rozpakować czego wynikiem będzie plik _przemyslowe.kml i załadować do GE)

Tu mam prośbę. Jeśli uaktualnicie tą listę to podzielcie się nią.

 

PS. aha, szpilki powbijane są w najwyższe punkty obiektu, a wiec komin lub szyb ewentualnie pomiędzy...

 

EDIT: poprawiłem drugi plik, dzięki tc_ :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś jest nie tak z tym plikiem przemyslowe.zip, po zmianie rozszerzenia na .kmz w GE pojawia się błąd, nie można otworzyć pliku, błąd w wierszu 1 kolumnie 0...

 

a za skrypt z geoportalem wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ładne opisy na zdjęciach"

Pewnie każdy z Was bawił się programem "Paint" by napisać tekst na jakimkolwiek zdjęciu, lecz po zapisaniu go w tym właśnie programie zdjęcie traciło na swojej wartości, a na opisach pojawiały się pixele.

Chciałbym polecić program "Gimp" jest on łatwy w użytkowaniu a przede wszystkim darmowy skąd można go pobrać TU (klik)

Przedstawiam wam opis na zdjęciu robiony programem "Paint" oraz "Gimp"

Por_wnanie.jpg

Na tym porównaniu widać ze Gimp zapisuje zdjęcia w 100% jakości, dzięki temu zdjęcie nie traci na wartości i zyskuje estetyczny opis :)

:Salut:

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te porównanie zrobiłem końcowym programem Gimpem a dwa zdjęcia skleiłem, z tym ze wcześniej zapisałem jedną połówkę w "Paint" a drugą w "Gimpie".

Problem w "Paint" polega na tym ze ten program nie zapisuje zdjęcia w 100% jakości jak "Gimp".

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze tez mi to zniknęło i pojawia się tylko na początku, może ta nowa wersja tak ma? Ja używam środkowego klawisza w myszce i można obracać itd

w dodatku zacina mi się jak włączam budynki 3D w Gliwicach a jest ich dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodaję listę obiektów przemysłowych Śląska i takie tam (ten plik jest spakowany .rar'em, należy go rozpakować czego wynikiem będzie plik _przemyslowe.kml i załadować do GE)

Tu mam prośbę. Jeśli uaktualnicie tą listę to podzielcie się nią.

 

PS. aha, szpilki powbijane są w najwyższe punkty obiektu, a wiec komin lub szyb ewentualnie pomiędzy...

 

EDIT: poprawiłem drugi plik, dzięki tc_ :)

 

Tego pliku _przemysłowe.rar nie da się rozpakować błąd archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałbym pytanie do Rafała jak przy pomocy programu BILxSRTM skonwertować Pliki BIL. na SRTM-1. Widzę, że program chce by wskazać dwie ścieżki, tylko nie wiem czy w w polu SRTM directory mam wskazać folder do którego ten plik BIL będzie skonwertowany? Inną niewiadomą dla mnie jest to czy w Global Mapper`ze mam otwierać pojedynczy pliki hgt. i eksportować do BIL, czy też mogę otworzyć je grupowo i tak eksportować jako całość?

 

P.S. Właśnie zauważyłem, że pełnej odpowiedzi na moje pytania Rafał już czas temu udzielił w wątku głównym, podał tam więcej informacji, które mi w zupełności starczają, by sobie z problemem poradzić.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanie odnośnie programu BILxSRTM. Po czym poznać że program już zaczął pracować? Czekam po kilkanaście minut i nie widać żadnych tego "objawów". A pliki SRTM nie powstają.

 

na poprzedniej stronie też o to pytałem, nikt nie odpisał, to myślałem, że to wina mojego kompa i nawet juz zapomniałem o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tego, skąd się tego BIL`a pozyskało? Ja używam Global Mapper`a. A może trzeba wskazać konkretne lokalizacje? Na przykład ten sam folder dla pliku źródłowego i wyjściowego? Ja właściwe potrzebuje SRTM-1 dla N49E018, może metri mógłbyś stworzyć taki plik i go gdzieś umieścić w internecie, jeśli to nie jest dla Ciebie duży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu strona Geoportalu przechodzi gruntowną przebudowę. W związku z tym, dodany tu pliczek Serwer WMS Geoportal do Google Earth, zaprzestał wyświetlać ortomap. Co należy zrobić?

W lewej kolumnie programu wyświetlają się wasze Miejsca i widnieje tam ów pliczek. Z prawokliku wybieramy Właściwości i wymazujemy cały adres z okienka Link i wklejamy poniższy:

http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTOFOTO&SRS=EPSG:4326&WIDTH=1024&HEIGHT=1024&TRANSPARENT=FALSE&FORMAT=image/jpeg&styles=Default

 

UWAGI:

W większości przypadków otrzymuje się, niestety, pusty kwadrat z czerwonym X. Wystarczy delikatnie przesunąć mapę i poczekać na efekt. Jeśli ponownie pojawił się X to znowu lekko przesuń mapę lub odjechać, dojechać nią.

Zauważyłem że ortomapy ładuje się dłużej z tego linku w porównaniu do poprzeniego - taka niemiła niedogodność <_<

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no i powyższy link nie pożył długo :) Dodaję aktualizację:

http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?VERSION=1.3.0&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTOFOTO&SRS=EPSG:4326&WIDTH=1024&HEIGHT=1024&TRANSPARENT=FALSE&FORMAT=image/jpeg&styles=

 

UWAGI: Tylko jedna - działa szybciej.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bawiłem sie GE jakiś czas temu i coś pokiełbasiłem i wcieło mi panel sterowania, a konkretnie ten:

bez_tytu_u.JPG

czy ktoś wie jak go przywrócić, pojawia sie przy uruchamianiu, ale zaraz znika.

 

W GE wybierasz widok --> pokaż drogę ->> automatycznie/zawsze

Powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.