Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

Opanowałem już prawie Kashmira do końca - mam tylko jeden mały problemik. Podczas zapisywania symulacji nie ma nazw szczytów. Co muszę zrobić, żeby były one także na bitmapie? Bo na podglądzie i mapie są.

A przeczytałeś jeden post ponad Twoim ?

Z tym że ja w odróżnieniu od Fryty korzystam z Irfana ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja baza danych jest trochę bogatsza jeżeli chodzi o terytorium Czech ;)

 

Robert, mógłbyś zamieścić swój plik z nazwami szczytów? Można przecież zmatchować oba bądź więcej plików i szybko poszerzyć zasięg swojego kashmirka :).

 

Mój plik z przedwczoraj znajduje się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, mógłbyś zamieścić swój plik z nazwami szczytów? Można przecież zmatchować oba bądź więcej plików i szybko poszerzyć zasięg swojego kashmirka :).

 

Mój plik z przedwczoraj znajduje się tutaj.

No i wciąż jestem w martwym punkcie. Naniosłem już wiele szczytów których Fryta nie masz w swojej bazie ale wciąż jak generuję np zamówione panoramy z Gliwic w Bramie Morawskiej mam całe mnóstwo niepisanych górek.

 

Szukałem jakiejś dobrej mapy tego terenu ale słabo czeski znam więc jedyne co mam i co staram się nanieść do Kashmira to to: http://www.mapy.cz/#...y=134598656@z=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wciąż jestem w martwym punkcie. Naniosłem już wiele szczytów których Fryta nie masz w swojej bazie ale wciąż jak generuję np zamówione panoramy z Gliwic w Bramie Morawskiej mam całe mnóstwo niepisanych górek.

 

Szukałem jakiejś dobrej mapy tego terenu ale słabo czeski znam więc jedyne co mam i co staram się nanieść do Kashmira to to: http://www.mapy.cz/#...y=134598656@z=9

 

Masz na symulacji nazwy szczytów, których nie widać, czy są na symulacji szczyty wpisane w bazę a nazwa pomimo to się nie wyświetla?

 

Ja używam tej samej mapy, kiedyś działał taki serwer z mapami on-line, ale padł jakieś 3 miesiące temu i zostało mi to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, mógłbyś zamieścić swój plik z nazwami szczytów? Można przecież zmatchować oba bądź więcej plików i szybko poszerzyć zasięg swojego kashmirka :).

 

Mój plik z przedwczoraj znajduje się tutaj.

Widzisz Darku jest pewien problem. Otóż pisząc "moja baza danych" chodziło mi przede wszystkim o plik .KML do GE właśnie na nim bazuję. Natomiast w Kashmirze używam pliku Twojego autorstwa(jednego z pierwszych, który zamieściłeś). Jeżeli jest mi coś potrzebne to wówczas nanoszę w Kashmirze(tak jak to było chociażby w przypadku ostatniego zdjęcia Patryka).

 

Jeżeli potrafisz prze konwertować to zamieszczam plik do GE mojego autorstwa(około 12 tyś. szczytów).

 

Współrzędne szczytów na terytorium Czech brałem z tej stronki link

 

Plik do GE TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Darku jest pewien problem. Otóż pisząc "moja baza danych" chodziło mi przede wszystkim o plik .KML do GE właśnie na nim bazuję. Natomiast w Kashmirze używam pliku Twojego autorstwa(jednego z pierwszych, który zamieściłeś). Jeżeli jest mi coś potrzebne to wówczas nanoszę w Kashmirze(tak jak to było chociażby w przypadku ostatniego zdjęcia Patryka).

 

Jeżeli potrafisz prze konwertować to zamieszczam plik do GE mojego autorstwa(około 12 tyś. szczytów).

 

Współrzędne szczytów na terytorium Czech brałem z tej stronki link

 

Plik do GE TU

 

Dzięki za plik KML, przyda się bardzo :Salut: - niestety nie dałem rady go przekonwertować do excela, więc nie dam rady go wrzucić "z automatu" do kashmira, pozostaje zasilanie ręczne...

 

Nie mam opisanych tych szczytów po prostu ;)

 

Może być kilka powodów, stąd mam dwa pytania:

 

Jak nanosisz szczyt to przyczepiasz go do najwyższego punktu na "kashmirowej mapie"? Zrobisz to trzymając Ctrl i przesuwając nowo utworzony szczyt w najwyższe miejsce w pobliżu (czyli w prawdziwy szczyt, który chcesz nazwać). Czasem się zdarza, że nieprzyczepiony szczyt nie jest widoczny z danego punktu obserwacyjnego bo chowa się za przeciwległym zboczem góry.

 

W ustawieniach Place Name Options masz ustawioną którą opcję View Layer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka powodów, stąd mam dwa pytania:

 

Jak nanosisz szczyt to przyczepiasz go do najwyższego punktu na "kashmirowej mapie"? Zrobisz to trzymając Ctrl i przesuwając nowo utworzony szczyt w najwyższe miejsce w pobliżu (czyli w prawdziwy szczyt, który chcesz nazwać). Czasem się zdarza, że nieprzyczepiony szczyt nie jest widoczny z danego punktu obserwacyjnego bo chowa się za przeciwległym zboczem góry.

 

W ustawieniach Place Name Options masz ustawioną którą opcję View Layer?

Darku, ja po prostu NIE MAM żadnych szczytów w rejonie Bramy Morawskiej opisanych, biała plama na mapie, null, zero, amba fatima. Rozumiesz ? Poza tym ze wszystkim co piszesz (niepotrzebnie, przykro mi ;) ) jest całkowicie okej. Wszystko jest tak jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, ja po prostu NIE MAM żadnych szczytów w rejonie Bramy Morawskiej opisanych, biała plama na mapie, null, zero, amba fatima. Rozumiesz ? Poza tym ze wszystkim co piszesz (niepotrzebnie, przykro mi ;) ) jest całkowicie okej. Wszystko jest tak jak ma być.

 

Aha ;),

 

Jeśli dobrze rozumiem, nanosiłeś te szczyty samemu i nagle zniknęły?

 

Konwersja powyższego pliku doc.kml Roberta na nazwy do Kashmira + powyższa uwaga...

Roberta_Czechy.zip

rename .zip to .ndb

 

To że nazwy nie będą przyklejone do szczytów to było pewne, ale łatwiej jest skorygować szczyt za szczytem niż je tworzyć od zera z mapą :szczerbaty:.

 

Dzięki za rozkminienie :), po powrocie do domu zerknę jak to będzie wyglądało.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja powyższego pliku doc.kml Roberta na nazwy do Kashmira + powyższa uwaga...

Roberta_Czechy.zip

rename .zip to .ndb

OMG ! :wow:

 

Tych szczytów jest tyle że aż mi słów brakuje. Problem w tym że tu mamy nie tylko Czechy (w sensie Sudety o które mi np. chodziło) ale też całą mapę Karpat. Połączyłem to ze swoim plikiem i się jednak okazało że te "robertowe" nie tylko się powtarzają ale i są nieco przesunięte wszystkie równo na SE od tych na kashmirowej mapie przez co z automatu nie da się zrobić tak, aby się nie dublowały. Usuwanie ręcznie zbędnych szczytów zajmie kilka dni jak nie więcej ....

 

Jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG ! :wow:

 

Tych szczytów jest tyle że aż mi słów brakuje. Problem w tym że tu mamy nie tylko Czechy (w sensie Sudety o które mi np. chodziło) ale też całą mapę Karpat. Połączyłem to ze swoim plikiem i się jednak okazało że te "robertowe" nie tylko się powtarzają ale i są nieco przesunięte wszystkie równo na SE od tych na kashmirowej mapie przez co z automatu nie da się zrobić tak, aby się nie dublowały. Usuwanie ręcznie zbędnych szczytów zajmie kilka dni jak nie więcej ....

 

Jakiś pomysł co z tym zrobić ?

 

Faktycznie szczytów od zaje&%nia :blink:!!! Niestety nie wiem jak to przefiltrować aby szczyty się nie dublowały, pewnie lepiej będzie to robić ręcznie po trochu... Jeśli chodzi o korektę położenia szczytów to tutaj już na 100% nic nie pomoże, trzeba to będzie robić manualnie... Mamy więc co robić, przez zimowe wieczory :szczerbaty:.

 

Edit: czy ktoś wie jak w excelu po użyciu polecenia "Tekst jako kolumny..." i kilku zmianach poskładać to spowrotem do jednej kolumny?

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja powyższego pliku doc.kml Roberta na nazwy do Kashmira + powyższa uwaga...

Roberta_Czechy.zip

rename .zip to .ndb

 

 

Szacunek :notworthy:

 

Ja już kilka razy podchodziłem do tematu konwersji pliku lecz za każdym razem dawałem sobie z tym spokój :(

Zdradzisz nam w jaki sposób udało się Tobie tego dokonać ?

OMG ! :wow:

 

Tych szczytów jest tyle że aż mi słów brakuje. Problem w tym że tu mamy nie tylko Czechy (w sensie Sudety o które mi np. chodziło) ale też całą mapę Karpat. Połączyłem to ze swoim plikiem i się jednak okazało że te "robertowe" nie tylko się powtarzają ale i są nieco przesunięte wszystkie równo na SE od tych na kashmirowej mapie przez co z automatu nie da się zrobić tak, aby się nie dublowały. Usuwanie ręcznie zbędnych szczytów zajmie kilka dni jak nie więcej ....

 

Jakiś pomysł co z tym zrobić ?

W pliku .KML wszystko jest posortowane alfabetycznie według państw. Wystarczy zapisać tylko dane dotyczące obszaru Czech i następnie przekonwertować tak jak uczynił to merti ;) tylko jak ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku .KML wszystko jest posortowane alfabetycznie według państw. Wystarczy zapisać tylko dane dotyczące obszaru Czech i następnie przekonwertować tak jak uczynił to merti ;) tylko jak ? :huh:

 

No i to jest zasadne panie. Usunąłem w Excelu szczyty polskie z tegoż pliku jednakże po zapisaniu do *xls i zmianie do *ndb Kashmir tego nie rozpoznaje. <_<

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest zasadne panie. Usunąłem w Excelu szczyty polskie z tegoż pliku jednakże po zapisaniu do *xls i zmianie do *ndb Kashmir tego nie rozpoznaje. <_<

 

Lepiej otworzyć to w notatniku, on nie zmieni formatu zapisu.

 

Ja z kolei próbuję jakoś rozebrać ten plik w excelu na poszczególne składowe (poleceniem Tekst jako kolumny...), by przefiltrować niepotrzebne szczyty i zapisać znowu w zwykłym tekstowym formacie, niestety nie znalazłem jeszcze rozsądnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jak do pliku szczytySRTM-1 HI.NDB autorstwa Fryty dodać szczyty Roberta J.

 

Merti plik roberta KML przerobił na NDB ale przy otwieraniu szczyty zaczynają się dublować jak tego uniknąć ?

 

Przerobiłem plik Mertiego NDB na plik GDB (GPS File), do zassania TU: http://wyslijto.pl/plik/g024b2tgxy

 

Jakie są teraz możliwości ?

 

Oryginalna mapa Fryty wygląda TAK

clip2pz.th.jpg

 

Klikamy File/Open/Gps File

step1zg.th.jpg

Wgrywamy 2010.09.27_pl_cz.GDB

step2b.th.jpg

 

Na mapie punkty GPS pojawią się z czerwoną szpilką. Można je ukryć lub nie klikając po prawej w ikonę GPS

clip6b.th.jpg

 

Mając rozeznanie czy dane punkty nakładają się, można klikając w punkt GPS (czerwona szpilka) prawym z myszy przerobić punkt GPS na typu "Name"

clip7h.th.jpg

 

Można też przerobić od razu większą ilość punktów z GPS na "Name" klikając w Edit/EDIT GPS

clip8s.th.jpg

Mamy teraz całą listę punktów GPS, które można zaznaczyć wybiórczo "CTRL" lub w całości "Shift" i przerobić na typ "Name"

clip9i.th.jpg

Prawym z myszy na zaznaczone punkty i konwertujemy do "Name"

clip10.th.jpg

 

Po wyłączeniu Kashmira będzie komunikat że plik NDB uległ zmianie, potwierdzamy zapisanie zmian i mamy już zaktualizowaną mapę o dodatkowe punkty.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał w pliku który podesłałeś jest tylko jeden punkt: Górka Lubecka :rolleyes:

 

 

Po wyłączeniu Kashmira będzie komunikat że plik NDB uległ zmianie, potwierdzamy zapisanie zmian i mamy już zaktualizowaną mapę o dodatkowe punkty.

Wszystko pięknie, tylko że wciąż pozostanie jeden zasadniczy problem:

plik Fryty:

92082893.th.jpg

 

po zaimportowaniu drugiego Place Name File ze szczytami Roberta:

61314496.th.jpg

 

 

Połączony plik NDB można w Excelu posortować po nazwach aby usunąć powtarzające się szczyty. Wydawało by się proste jednak ich zapis bywa różny i jest to robota praktycznie niewykonalna:

excelf.th.jpg

 

 

Poza tym edycja w Excelu jest bezcelowa bo po zapisaniu Kashmir tego nie chce przetrawić. Ponieważ można przyjąć że plik Fryty jest dosyć kompletny jeśli chodzi o Polskę, w dodatku użyłem swojego który już znacząco rozbudowałem, usunąłem więc w Notatniku wszystkie polskie szczyty z pliku Roberta. Następnie w jakichś takich "najistotniejszych" fragmentach mapy pousuwałem ręcznie pozostałe dublujące się czeskie szczyty, wiele z tych których wcześniej nie było a są nieco przesunięte względem Kashmirowej mapy poprzenosiłem do właściwych punktów i zapisałem połączony plik do NDB.

Jest pewnie jeszcze wieeeele do poprawienia ale może komuś się nada: http://wyslijto.pl/download/0481s31q79

 

Przynajmniej mam dobrze opisaną Bramę Morawską do tych zamówionych panoram 360 z Gliwic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie otwierania pliku ndb w notatniku. Co oznacza te fragmenty?

"New A 1 10 1"

 

Są to kolejne wartości charakteryzujące dany wpis, w kolejności pola:

 

- komentarz do wpisu,

 

- znaczenia drugiego pola nie znam - zwykle jest to "A",

 

- znaczenie wpisu (Level 1-5):

;!!Layer ID="1" Name="Level1"

;!!Layer ID="11" Name="Level2"

;!!Layer ID="21" Name="Level3"

;!!Layer ID="31" Name="Level4"

;!!Layer ID="41" Name="Level5",

 

- rodzaj wpisu:

;!!Landmark ID="15" Font="-17,400,1,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Gˇry"

;!!Landmark ID="12" Font="-17,700,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903082" Flag="1" User="Prze│ŕcz"

;!!Landmark ID="10" Font="-17,400,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="0" User="Alias"

;!!Landmark ID="11" Font="-17,700,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903067" Flag="1" User="Szczyt"

;!!Landmark ID="31" Font="-17,400,1,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Rzeka"

;!!Landmark ID="20" Font="-17,400,1,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903063" Flag="1" User="Jezioro"

;!!Landmark ID="40" Font="-17,400,1,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Morze"

;!!Landmark ID="32" Font="-17,400,1,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Bagna"

;!!Landmark ID="60" Font="-17,400,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903040" Flag="1" User="Wyspa"

;!!Landmark ID="50" Font="-17,400,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903040" Flag="1" User="Przyl╣dek"

;!!Landmark ID="82" Font="-20,700,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Stan"

;!!Landmark ID="81" Font="-18,700,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903001" Flag="1" User="Miasto"

;!!Landmark ID="80" Font="-17,700,0,128,50,0,Times New Roman,0,16777215" Icon="903060" Flag="1" User="Nazwa"

 

Znaczenia ostatniego pola również nie znam - zwykle jest to "1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej otworzyć to w notatniku, on nie zmieni formatu zapisu.

 

Ja z kolei próbuję jakoś rozebrać ten plik w excelu na poszczególne składowe (poleceniem Tekst jako kolumny...), by przefiltrować niepotrzebne szczyty i zapisać znowu w zwykłym tekstowym formacie, niestety nie znalazłem jeszcze rozsądnego rozwiązania.

Koledzy, co wy kombinujecie? Ściągnąłem właśnie ten plik i jestem po prostu zachwycony, przecież to jest zwykły tekstowy plik, stworzony do obróbki jakimś grepem i awkiem.

Pierwsze pytanie - czy przesunięcia współrzędnych, o których była mowa, są jednakowe dla wszystkich szczytów? Bo jeśli tak, to wystarczy zrobić:

awk -v dg=0.0085 -v ds=-0.0101 '{printf "%s %.6f %.6f %s %s %s %s %s %s %s %s\n", $1,$2+ds,$3+dg,$4,$5,$6,$7,$8,$9,$10,$11}' plik_ze_szczytami_bez_nagłówka

Podane liczby są przykładowe, dg oznacza przesunięcie długości geograficznej, sg - szerokości. W ten sposób przesunięte zostaną wszystkie szczyty. Co jeszcze chcecie zrobić? Znaleźć duplikaty między dwoma plikami? No to pytanie - czy ten drugi jest w takim samym formacie? Dużo tych pytań, ale chciałbym pomóc.

Robert, skąd w ogóle wziąłeś te dane? Ja, gdy czegoś potrzebuję, to żmudnie klikam po mapach google i odczytuję współrzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jak do pliku szczytySRTM-1 HI.NDB autorstwa Fryty dodać szczyty Roberta J.

 

Merti plik roberta KML przerobił na NDB ale przy otwieraniu szczyty zaczynają się dublować jak tego uniknąć ?

 

Przerobiłem plik Mertiego NDB na plik GDB (GPS File), do zassania TU: http://wyslijto.pl/plik/g024b2tgxy

 

Jakie są teraz możliwości ?

 

Oryginalna mapa Fryty wygląda TAK

Klikamy File/Open/Gps File

Wgrywamy 2010.09.27_pl_cz.GDB

Na mapie punkty GPS pojawią się z czerwoną szpilką. Można je ukryć lub nie klikając po prawej w ikonę GPS

Mając rozeznanie czy dane punkty nakładają się, można klikając w punkt GPS (czerwona szpilka) prawym z myszy przerobić punkt GPS na typu "Name"

Można też przerobić od razu większą ilość punktów z GPS na "Name" klikając w Edit/EDIT GPS

Mamy teraz całą listę punktów GPS, które można zaznaczyć wybiórczo "CTRL" lub w całości "Shift" i przerobić na typ "Name"

Prawym z myszy na zaznaczone punkty i konwertujemy do "Name"

 

Po wyłączeniu Kashmira będzie komunikat że plik NDB uległ zmianie, potwierdzamy zapisanie zmian i mamy już zaktualizowaną mapę o dodatkowe punkty.

 

Ok Rafał, sprawdzę to dziś wieczorem - nie mam teraz dostępu do kashmira, jednak i tak jest to dla mnie rozwiązanie prowizoryczne z trzech powodów:

 

1. Format każdego wpisu pliku Robertowego odbiega od tego, który jest w moim pliku, dla przykładu u mnie:

Rysy (2503)

w pliku Roberta:

RYSY 2503 M

Jak znajdę możliwość hurtowej unifikacji to się podzielę,

 

2. Wpisy nie pokrywają się z mapą kashmirową - trzeba je niestety ręcznie przykleić do szczytów - żadna automatyzacja nie wchodzi w grę,

 

3. W moim pliku szczyty mają ustawioną istotność (Level1 do Level5) - w pliku Roberta wszystkie mają ustawioną istotność na Level1 - najmniej istotne. Trzeba będzie przy okazji przyklejania szczytów zmieniać istotność tych ważniejszych na prawidłową, a te mniej ważne zostawić na 1. Potem będzie można wybrać opcję, by pokazywał tylko szczyty powyżej Level3 (Over Level3 )- nie będzie dzięki temu tak czarno na mapie...

 

 

 

Połączony plik NDB można w Excelu posortować po nazwach aby usunąć powtarzające się szczyty. Wydawało by się proste jednak ich zapis bywa różny i jest to robota praktycznie niewykonalna:

excelf.th.jpg

 

 

Poza tym edycja w Excelu jest bezcelowa bo po zapisaniu Kashmir tego nie chce przetrawić.

 

Krzysiu, jest opcja by wrzucić plik do Excela, posortować sobie wg dowolnego pola, przefiltrować, a potem poskładać z powrotem do kupy i wstawić do pliku NDB.

 

Należy użyć wspomnianego przeze mnie polecenia "Tekst jako kolumny" - najpierw wywalamy z pliku wszystkie dane nie dotyczące wpisów (cały nagłówek), później należy zaznaczyć wszystkie wpisy (CTRL+A) i wybrać wspomniane polecenie (Tekst jako kolumny...), w drugim oknie wybrać separator Spacja. Wtedy każda z wartości opisujących dany wpis jest w innej kolumnie. Możemy sobie dzięki temu dowolnie konfigurować, które wpisy chcemy mieć w pliku, albo zmieniać wartości (w temacie o software wyjaśniłem Michałowi znaczenie większości kolumn).

Na koniec kopiujemy wszystkie wpisy i wklejamy do notatnika. W notatniku wciskamy (CTRL+H - polecenia "Zamień...") i zamieniamy każdy znak tabulacji (należy sobie go wcześniej skopiować, bo wciśnięcie tabulatora powoduje przeskoczenie do następnej komórki) na spację. Gotowe wpisy kopiujemy i doklejamy do istniejącego pliku NDB, zapisujemy z tym rozszerzeniem, wszystko powinno się otworzyć w kashmirze.

 

 

Wiem, że trochę to niejasno napisane, ale nie mam teraz dostępu do kashmira i excela, więc piszę na sucho. Jakby co wieczorem mogę wyjaśnić dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co wy kombinujecie? Ściągnąłem właśnie ten plik i jestem po prostu zachwycony, przecież to jest zwykły tekstowy plik, stworzony do obróbki jakimś grepem i awkiem.

Pierwsze pytanie - czy przesunięcia współrzędnych, o których była mowa, są jednakowe dla wszystkich szczytów? Bo jeśli tak, to wystarczy zrobić:

awk -v dg=0.0085 -v ds=-0.0101 '{printf "%s %.6f %.6f %s %s %s %s %s %s %s %s\n", $1,$2+ds,$3+dg,$4,$5,$6,$7,$8,$9,$10,$11}' plik_ze_szczytami_bez_nagłówka

Podane liczby są przykładowe, dg oznacza przesunięcie długości geograficznej, sg - szerokości. W ten sposób przesunięte zostaną wszystkie szczyty. Co jeszcze chcecie zrobić? Znaleźć duplikaty między dwoma plikami? No to pytanie - czy ten drugi jest w takim samym formacie? Dużo tych pytań, ale chciałbym pomóc.

Robert, skąd w ogóle wziąłeś te dane? Ja, gdy czegoś potrzebuję, to żmudnie klikam po mapach google i odczytuję współrzędne.

 

Niestety przesunięcie nie jest standardowe i nie da się go zniwelować automatycznie, już bym to w excelu poprawił. Chodzi o niedokładność współrzędnych w Robertowym pliku w stosunku do kashmira, gdzie każdy wpis powinien być "przyklejony", w innym przypadku z róznych perspektyw nie będzie widoczny albo "nóżka" na symulacji nie będzie celować w szczyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.