Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Chciałem się zapytać jakim programem określić jaki szczyt znajduję się na zdjęciu,chodzi mi o te strzałki co są robione na Dalekich Obserwacjach pod zdjęciami na mapce.Czy mógłby mi ktoś napisać mały poradnik to tego?

Bardzo byłbym wdzięczny.Bo mam kilka zdjęć ,ale nie wiem co to za wzniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem się zapytać jakim programem określić jaki szczyt znajduję się na zdjęciu,chodzi mi o te strzałki co są robione na Dalekich Obserwacjach pod zdjęciami na mapce.Czy mógłby mi ktoś napisać mały poradnik to tego?

Bardzo byłbym wdzięczny.Bo mam kilka zdjęć ,ale nie wiem co to za wzniesienia.

Najprostsze narzędzie to generator online Ulricha Deuschle: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm

Można również sprawdzać wyniki albo wyszukiwać punktów z których widać dany szczyt za pomocą HeyWhatsThat: http://www.heywhatsthat.com/

Najtrudniejsze ale oferujące najwięcej opcji narzędzie to program do renderowanai Kashmir. Poczytasz o nim więcej nawet w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg programem generate panorama umiem się posługiwać,tylko potrzebuje takiego programu który gdy wstawię zdjęcie zrobione aparatem wyświetli mi co to za wzniesienie,a do tego chyba jest potrzebny ten Kashmir tylko chyba trzeba do niego wgrać wzniesienia powyżej 100.m.n.p.m ,tylko nie wiem co i jak,bo mam kilka zdjęć ale nie mogę określić co to za wzniesienia i jak daleko się one znajdują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego programu to raczej nie ma.

Na smartfony z Androidem jest programik Peak.AR który pokazuje jakie szczyty widać - potrzebny jest GPS ik oczywiście aparat, odległość max. to 100km.

A programów, które rozpoznają szczyty ze zdjęcia chyba nie ma. Trzeba porównać szczyt (lub pasmo) ze zdjęcia z którymś programów do symulacji. Oczywiście w programie do symulacji trzeba podać parametry miejsca, skąd było robione zdjęcie i taką samą ogniskową obiektywu.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie mogę sprawdzić co to za szczyt ,bo napisałem e-maila do Daleckich Obserwacji ,ale bez odzewu od soboty

Nie ma takiego programu który sam Ci rozpozna szczyty. Musisz zrobić to sam na podstawie tego co wygenerują Ci wskazane powyżej programy i ewentualnie nanieść to później ręcznie (za pomocą jakiegoś programu graficznego typu Paint czy Photoshop) na zdjęcie - można rysować strzałeczki samodzielnie i dodawać opisy a można też skopiować z Udeuschle warstwę z opisami do pliku PNG i spróbować dopasować do zdjęcia.

 

Na maila kierowanego na Dalekie Obserwacje przynajmniej ja niestety Ci nie odpowiem bo od dwóch tygodni szanowny Admin nie raczy naprawić tajemniczej "awarii" mojego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie pomóżcie. Mam drobny problem z Kaszką. Platforma to Win7 64bit. Przy renderowaniu wywala brak pamięci. No, normalnie śmiać mi się chce, bo Kashmir pluję się o jakieś drobne kilobajty, a na pokładzie siedzi 4GB i wku...rza mnie, że za każdym razem muszę klikać kilka razy w ten komunikat. Macie to samo? Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Mam drobny problem z Kaszką. Platforma to Win7 64bit. Przy renderowaniu wywala brak pamięci. No, normalnie śmiać mi się chce, bo Kashmir pluję się o jakieś drobne kilobajty, a na pokładzie siedzi 4GB i wku...rza mnie, że za każdym razem muszę klikać kilka razy w ten komunikat. Macie to samo? Jak to rozwiązać?

A czy wersja której używasz nie jest przypadkiem kompatybilna jedynie z systemami 32bit ?

Gdzieś widziałem jakieś instalki opatrzone komentarzem (for 64bit).

 

Wie ktoś jak zapisać panoramę z generatora online udeuschle? Przy próbie zapisu, zapisuje mi tylko nazwy szczytów. Jak zapisać całość?

Nikt nie odpisał więc podpowiem jak ja to robię - dodatek do FF o nazwie Page Saver - umożliwia zapisanie widocznej części strony (jak normalny Print Screen) ale i całej załadowanej strony (panoramy) bez względu na to jak ona jest długa czy szeroka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Mam drobny problem z Kaszką. Platforma to Win7 64bit. Przy renderowaniu wywala brak pamięci. No, normalnie śmiać mi się chce, bo Kashmir pluję się o jakieś drobne kilobajty, a na pokładzie siedzi 4GB i wku...rza mnie, że za każdym razem muszę klikać kilka razy w ten komunikat. Macie to samo? Jak to rozwiązać?

 

Merti, miałem dokładnie ten sam problem, który Ty sam osobiście pomogłeś mi rozwiązać :) (uruchomienie Kasmira w trybie zgodności z Win XP).

9-10 strona tego wątku.

 

Od tej pory wszytsko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, macie jakieś zdjęcia zachodzącego słońca z ostatniego okresu? Pytam, bo chciałbym wyjaśnić wreszcie co ta linijka pokazuje w TPE: Czy lewą bądź prawą krawędź słońca czy gorę gdy styka się z horyzontem? Mam "terminik" a nie chciał bym go przegapić przez te kilka stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś zdjęcia zachodzącego słońca z ostatniego okresu? Pytam, bo chciałbym wyjaśnić wreszcie co ta linijka pokazuje w TPE: Czy lewą bądź prawą krawędź słońca czy gorę gdy styka się z horyzontem? Mam "terminik" a nie chciał bym go przegapić przez te kilka stopni ;)

Było mówione nie raz, co zresztą potwierdzało się w terenie. TPE rysuje linię prostą miejsc gdzie słońce chowa się za widnokręgiem, więc chcąc złapać np Pradziada na tarczy słońca czyli słońce będzie jeszcze na pewnej wysokości, musisz trafić datę kiedy ta linia nie przechodzi przez szczyt ale nieco omija go od północy, czyli gdyby teren był równy to słońce zaszło by kawałek dalej, ale że mamy górkę po drodze to masz go na tarczy na pewnej wysokości. Najlepiej potwierdzać wybraną w TPE datę w Kashmirze - dokładność 100%.

 

Przykład - Keprnik z Dorotki w dwóch wersjach TPE - 1.01 i 1.04

7.03 i analogicznie 5.10

keprnik z Dorotki 7.03_Kashmir.jpg

keprnik z Dorotki 7.03_TPE 1.01.jpg

keprnik z Dorotki 7.03_TPE 1.04.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wiemy o nie trafianiu linijką w szczyt ;) Zapomniałem że Kaszka ma symulator zachodu słońca i motałem się jak to ugryźć. Teraz dzięki twojej symulacji mam odpowiedź. Linijka wskazuje górę gwiazdy chowającej się za horyzontem czyli to co wspomniałeś. Dzięki :) Na "terminik" się nie załapałem....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, poproszę o wrzuty z Kashmira zachodu słońca z lokalizacji 50.2818°N, 19.7082°E na dzień 02.10. oraz dwie na 29.09. i dzień wcześniej, bo nie wiem który zachód będzie się lepiej prezentował, z lokalizacji 50.202254, 19.515492 ;) Dzięki :)

Sorry że dopiero teraz ale mało czasu ostatnio mam. Wrzucam więc symulę na 02.10:

Clipboard01.jpg

Polecam więc wybrać się w to miejsce dwa dni później (04.10) jeśli możesz:

Clipboard02.jpg

Wg TPE z kolei 03.10 słonko najbliżej Pradziada zachodzić będzie ale Kashmirowi wierzę w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie może dlaczego Kashmir 3D wyświetla niektóre nazwy szczytów jako ślaczki lub częśc nazwy poprawnie a np. kilka liter to też hieroglify? Mam win7 64bit. Kashmir odpalam w trybie zgodności z XP. Widzę, że większość tych dziwnych znaków zastępuje polskie znaki w nazwach.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.