Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam oprócz windy właśnie Ubuntu i też nie dałem rady uruchomić tam kashmira. Nie jestem jednak osobą, która może wyrokować taką możliwość, moja znajomość linuxa jest raczej symboliczna...

 

Tak w ogóle to kashmir to chyba jedyny powód, który wciąż mnie trzyma przy okienkach :)...

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz windy właśnie Ubuntu i też nie dałem rady uruchomić tam kashmira.

 

A ja odpaliłem przedwczoraj Kashmira na moim maczku pod systemem X bez potrzeby uruchamiania kompa pod Windowsami :)

Teraz muszę to porządnie przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz windy właśnie Ubuntu i też nie dałem rady uruchomić tam kashmira. Nie jestem jednak osobą, która może wyrokować taką możliwość, moja znajomość linuxa jest raczej symboliczna...

 

Tak w ogóle to kashmir to chyba jedyny powód, który wciąż mnie trzyma przy okienkach :)...

 

Sprawdzałem dzisiaj, Kashmir chodzi pod UBUNTU. Trzeba zainstalować go przez WINE.

Kashbird wysypał się przy ustawieniach Directx9, ale przy Directx5 chodzi cacy.

 

Aby zainstalować wine:

sudo apt-get install wine

 

Potem zasysasz instalkę Kashmira

http://www.kashmir3d.com/kash/kashget-e.html#kashmir3d

 

Następnie z Poziomu menu WINE dajesz Uninstall Wine Software i wskazujesz na plik Kashmira kas809ef.exe

Wine%20menus.png

 

Reszta intalacji przebiega jak pod Windows.

screenshoto.th.png

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj, Kashmir chodzi pod UBUNTU. Trzeba zainstalować go przez WINE.

Kashbird wysypał się przy ustawieniach Directx9, ale przy Directx5 chodzi cacy.

 

Aby zainstalować wine:

sudo apt-get install wine

 

Potem zasysasz instalkę Kashmira

http://www.kashmir3d....html#kashmir3d

 

Następnie z Poziomu menu WINE dajesz Uninstall Wine Software i wskazujesz na plik Kashmira kas809ef.exe

Wine%20menus.png

 

Reszta intalacji przebiega jak pod Windows.

screenshoto.th.png

 

Nonono :Beer:, ja przez Wine nie potrafiłem mimo wszystko uruchomić, już nie pamiętam w jakim kroku się wysypywał. Nie pozostaje mi nic innego jak spróbować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEPOK Raw Importer - program do hurtowego wywoływania zdjęć RAW. Warto wspomnieć, że można też na pojedynczych dokonać potrzebnych zabiegów kosmetycznych :)

 

PS Właśnie teraz wołam 2 giga z dzisiejszej sesji :- ) Zobaczym na ile ostre są po tym porywistym wietrze

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kolejne uzupełnienie obiektów do Kashmira.

 

Jest tam obszerne uzupełnienie Beskidu Niskiego, Gór Świętokrzyskich, oraz industrialu w Lubelskim, Mazowieckim i Łódzkim oraz trochę innych szczytów górskich, których opisu mi brakowało na symulacjach.

bonus.txt

 

Ostatnio w Kashmirze spodobała mi się mozliwość dodawania jezior.

Opracowałem tatrzańskie "stawy" i kilka sztucznych zbiorników na pd Polski.

kashmir.png

Jeziora na symulacji wyglądają całkiem nieźle:

piec_stawow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj, Kashmir chodzi pod UBUNTU. Trzeba zainstalować go przez WINE.

Kashbird wysypał się przy ustawieniach Directx9, ale przy Directx5 chodzi cacy.

 

 

 

Udało się, Kashmir pod Ubuntu chodzi, mapy wczytane ale... panoram nie generuje. Kashbird przy zaznaczeniu Directx9 nie rusza wogóle, przy Directx5 zawiesza się - mieli coś w kółko i się zawiesza.

 

Rafał zmieniałeś gdzieś jakieś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala Kashbird ale tylko przy takiej konfiguracji, ze klikasz prawym z myszy na dany punkt na mapie i dajesz Open KASHBIRD. Jesli daje VISIBILITY, wyznaczam punkty a nastepnie view 3d to juz sie pluje o Directx i nie dziala.

 

Mam zaznaczone jednak without Direct3D

 

screenshot1m.th.png

 

screenshot1b.th.png

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala Kashbird ale tylko przy takiej konfiguracji, ze klikasz prawym z myszy na dany punkt na mapie i dajesz Open KASHBIRD. Jesli daje VISIBILITY, wyznaczam punkty a nastepnie view 3d to juz sie pluje o Directx i nie dziala.

 

Tak, zauważyłem to

 

Mam zaznaczone jednak without Direct3D

 

 

Muszę w takim razie sprawdzić bez DirectX

 

 

Jeszcze jedno pytanie - po każdorazowym otwarciu Kashmira pod Wine od nowa muszę wczytywać pliki HGT, przewijać mapę - nie zapamiętuje ych danych tak jak pod Windowsem. Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny edytor HDR Grab Acrsoft Photo Studio Darkroom 1.7 for Free [old promo] W porównaniu do SNS-HDR czy Oloneo PE u mnie działa wolno choć usprawiedliwia go dużo suwaczków :)

 

Aha, ja mam pod kontrolą firewala ruch sieciowy więc wszelkie programy updatujace go od razu blokuję... :)

 

 

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawy program do obróbki grafiki. Ma wszystkie podstawowe operacje i łatwą, logiczną obsługę. Napisz proszę jak w nim zrobić HDR, od 15 minut przeglądam wszystkie menu i nie mogę znaleźć nic do HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w jakiś sposób ustawić w Kashmirze wyświetlanie na symulacji odległości do szczytów albo można je gdzieś sprawdzić? Poza tym czy da się wygenerować panoramę na dużej ogniskowej, ale przedstawiającą konkretny, ustawiony przeze mnie zakres horyzontu według azymutu? Bo z tego co na razie zauważyłem to mogę ustawić albo 360* albo tylko mały jej fragment zależny właśnie od ogniskowej. Nie jestem pewny, ale chyba jeszcze te pytania nie padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to robić w taki sposób, że ustawia się na 360st, wybiera azymut i w odpowiednim miejscu przerywa.

Tylko że u mnie czasami tak się dzieje że zdjęcie i tak ma szerokość pełnego 360st i nie mogę go nigdzie wyeksportować.

 

Najlepiej to robić pojedyncze kadry, a do każdego następnego kadru dodawać tyle stopni, ile zajmuje kadr przy danej ogniskowej.

Np jeśli dla 500mm chcemy zrobić panoramę od 170 do 190st, a 500mm to 4st. w poziomie, to robimy kadr na 170, potem 174, 178itd.

 

Najpierw trzeba stworzyć w programie graficznym plik o wys. 492px, a potem do tego pliku poszczególne kadry kopiować i doklejać jeden za drugim. W przypadku dużych ogniskowych łączeń w ogóle nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolwi

 

pomyliłem się, tu nie ma HDRa, mój błąd. To prosty edytor do kompleksowego podrasowania zdjęcia ;)

 

 

 

@kuba_mar

 

jeśli chcesz wygenerować dłuższą panoramę to wróć do mojego pytania i odpowiedzi virgo

 

odległość możesz sprawdzić w każdym trybie kamery oprócz opcji 360st i w KashBirdzie zafajkując opcję /View /Mouse Alt/Dist

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal >>przy generowaniu 360' zawsze kashmir tworzy plik który odpowiada szerokości widoku 360', nawet jeśli przerwiesz renderowanie w pewnym momencie. Problem z importowaniem też mi się czasem zdarza ale jak nie wchodzi w jednym programie to próbuję w drugim, raczej zawsze działa. Raz jeden nawet przez Paina importowałem dopiero następnie do fotoszopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna porcja szczytów, tym razem słowackich.

 

W pliku szczyty Słowackiego Raju, Rudaw Słowackich, Wielkiej Fatry i Niżnych Tatr.

 

UWAGA! Jeśli macie stare szczyty Wielkiej Fatry, to należy je usunąć - były źle opisane (jedynie Ostredok był dobrze). W Tatrach Niżnych źle opisany był Dumbier.

 

Szczyty opisałem w/g słowackich map.

 

Nowy.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal >>przy generowaniu 360' zawsze kashmir tworzy plik który odpowiada szerokości widoku 360', nawet jeśli przerwiesz renderowanie w pewnym momencie. Problem z importowaniem też mi się czasem zdarza ale jak nie wchodzi w jednym programie to próbuję w drugim, raczej zawsze działa. Raz jeden nawet przez Paina importowałem dopiero następnie do fotoszopa.

 

W takim razie jakie dokładnie programy stosujesz do importowania plików graficznych symulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie dokładnie programy stosujesz do importowania plików graficznych symulacji?

Każdy program graficzny. Irfan, Photoshop, Paint ShopPro, XN View a czasem nawet Paint. Któryś zawsze zaimportuje. Im większa ogniskowa generowanej panoramy tym problem z jej eksportem gdziekolwiek większy. Ale chyba raz czy dwa mi się zdarzyło że nic nie skutkowało i generowałem ponownie.

 

 

Apropos symulacji. Miałem takie urwanie łba że całkiem zapomniałem że było kilka zamówień z różnych punktów :compress:

Mam wszystko gdzieś wynotowane. Postaram się nadrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w jakiś sposób ustawić w Kashmirze wyświetlanie na symulacji odległości do szczytów albo można je gdzieś sprawdzić?

 

Można w jeden bardzo żmudny sposób, mianowicie po stworzeniu symulacji (nie działa dla symulacji 360stopni) najechać kursorem na szczyt góry, która jest opisana (zaraz pod nóżką) i odczytać jej odległość w polu Distance po czym najechać prawym na jej podpis i edytować (Property) wpisując odległość. W danej symulacji mamy wtedy odległość. Po jej stworzeniu i wyeksporowaniu NIE ZAPISUJEMY pliku z nazwami szczytów, aby zmiany nie zostały zapamiętane.

 

UWAGA! Jeśli macie stare szczyty Wielkiej Fatry, to należy je usunąć - były źle opisane (jedynie Ostredok był dobrze). W Tatrach Niżnych źle opisany był Dumbier.

Skąd miałeś szczyty Wielkiej Fatry? Z pliku Roberta czy mojego? Ja wpisałem z Wielkiej Fatry właśnie tylko Ostredoka. Jeśli chodzi o Dumbier to faktycznie był źle opisany :Boink:.

 

Każdy program graficzny. Irfan, Photoshop, Paint ShopPro, XN View a czasem nawet Paint. Któryś zawsze zaimportuje. Im większa ogniskowa generowanej panoramy tym problem z jej eksportem gdziekolwiek większy. Ale chyba raz czy dwa mi się zdarzyło że nic nie skutkowało i generowałem ponownie.

Nigdy mi się nie zdarzyło, aby symulacja nie chciała się wyeksportować, jeśli używałem opcji Copy ->Paste w GIMPie. Bardzo często niestety nie daje jej się wyeksportować standardową metodą (Save Bitmap), więc w ogóle jej nie stosuję. Czy Wy macie problemy przy eksporcie Copy->Paste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się nie zdarzyło, aby symulacja nie chciała się wyeksportować, jeśli używałem opcji Copy ->Paste w GIMPie. Bardzo często niestety nie daje jej się wyeksportować standardową metodą (Save Bitmap), więc w ogóle jej nie stosuję. Czy Wy macie problemy przy eksporcie Copy->Paste?

Tak, przy copy>paste. Przyznam że z opcji Save nigdy chyba nie korzystałem. Problem w zasadzie pojawia się tylko na dużych panoramach. Pewnie to błąd kompa, pamięci, a nie samego Kashmira. Choć np Photoshop kiedy pojawia się taki problem wyświetla jakiś komunikat o będzie programu z którego importowany jest plik. Reszta po prostu nie widzi obrazu w schowku, tak jakby nie było nic skopiowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd miałeś szczyty Wielkiej Fatry? Z pliku Roberta czy mojego? Ja wpisałem z Wielkiej Fatry właśnie tylko Ostredoka. Jeśli chodzi o Dumbier to faktycznie był źle opisany :Boink:.

 

 

Z Twojego pliku.

A szczyty, tak jak pisałem wcześniej miałem ze słowackiej mapy. Włączyłem sobie w Kashmirze opcje "Contour 10m" i sprawdzałem, czy poziomice zgadzają się z poziomicami na mapie.

Zresztą współrzędne paru szczytów można znaleźć w Google, co potem ułatwia orientacje w/g mapy.

 

EDIT - znalazłem stronę z bardzo dokładnymi skanami słowackich map. W/g tych map można opisać prawie wszystkie pasma górskie na Słowacji i przygranicznych rejonach Czech.

Możemy się podzielić kto jaki obszar zrobi a potem wrzucimy gotowy plik na Forum. Uzupełniłem właśnie Góry Lewockie w/g tej mapy.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio poruszyliście temat "mobilnego generowania symulacji" w trakcie wędrówki. Mnie zaś po głowie chodzi co by tu zakupić, z większym ekranem niż komóra, co by dawało możliwość przeglądania i pisania w necie będąc w terenie. Z oczywistych faktów tachanie lapka odpada więc w grę wchodzą dwie możliwości: tablet 7" lub 10" albo netbook. I tu moje pytanie: Czy któryś z kolegów bawił się w generowanie symulacji na netbooku? Jaka jest prędkość względem stacjonarnego kompa? Na razie to pytanie nie dotyczy tabletów bo tam nie ma "emulatora" Wine do uruchomienia Kashki choć skubańce lżejsze są, ale słabe :)

 

Maćku, może ty masz możliwość w pracy, w ramach zabicia nudy, sprawdzenia Kashki na netbooku?

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poruszyliście temat "mobilnego generowania symulacji" w trakcie wędrówki. Mnie zaś po głowie chodzi co by tu zakupić, z większym ekranem niż komóra, co by dawało możliwość przeglądania i pisania w necie będąc w terenie. Z oczywistych faktów tachanie lapka odpada więc w grę wchodzą dwie możliwości: tablet 7" lub 10" albo netbook. I tu moje pytanie: Czy któryś z kolegów bawił się w generowanie symulacji na netbooku? Jaka jest prędkość względem stacjonarnego kompa? Na razie to pytanie nie dotyczy tabletów bo tam nie ma "emulatora" Wine do uruchomienia Kashki choć skubańce lżejsze są, ale słabe :)

 

Maćku, może ty masz możliwość w pracy, w ramach zabicia nudy, sprawdzenia Kashki na netbooku?

Ja mam 10 calowego bookleta Nokii z wbudowanym gniazdem na karte sim, dzieki czemu mozesz korzystac z bezprzewodowego netu jak z komorki. Jest b maly i jak przystalo na Nokie pancerny. W dodatku smieszna cena, bo 1500 zl :) Jedyny minus to bebechy, słaby procek, wolny twardy i stosunkowo nieduzo pamieci RAM. W efekcie jest bardzo wolny, ale na neta i prace biurowe wystarcza. Aha. No i wytrzymuje mi 10 h na baterii! Szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.