Skocz do zawartości

Przykra wiadomość...


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym została mi przekazana wiadomość bardzo przykra dla całej społeczności astronomii amatorskiej i miłośniczej, a w sposób szczególny dotykająca obserwatorów z SOPiZ PTMA.

 

Odszedł nasz kolega Maciej-Radek (Lubił swoje drugie imie Radosław - często mawiał, że jak się zezłości na Macieja to rozmawia z Radkiem ,rodzina prosiła by nie publikować nazwiska).

 

Od kilkunastu lat w skutek nieuleczalnej choroby poruszał się na wózku, jego sytuację pogorszył dodatkowo nieszczęśliwy wypadek.

Od ok. 3 lat był aktywnym obserwatorem zakryć - członkiem SOPiZ.

 

W ciągu tych 3 lat zawsze pozostawał w cieniu. Bał się braku akceptacji, obiecał mi, że tata przywiezie Go na ESOP (zakryciową konferencję międzynarodową) do Niepołomic w roku 2009. Namawiałem go do pisania na forum, obiecał, że w roku astronomii napisze na forum o swoich obserwacjach, których wykonał kilkadziesiąt.

 

Niedawno jeszcze śmialiśmy się na skype, że chyba musi się pierwszy raz ogolić - urosła mu spora bródka.

Cieszył się życiem mimo choroby. Radość dawały mu obserwacje zakryciowe i kontakt z niektórymi obserwatorami tych zjawisk.

Pasjonował się piłką nożną, tenisem, uwielbiał filmy z Segalem, zawsze gdy dzwonił skypem po odebraniu ukazywała się nam jego roześmiana twarz!

 

Maciek za wzór stawiał zawsze swojego dziadka, który to napisał do SOPiZ pierwszy list odnośnie współpracy Maćka z Sekcją. Dziadek Macieja odszedł w lutym tego roku. Dla Maćka to był koniec świata, mówił, że chciał by dziadek wrócił - by był przy nim.

Życzenie spełniło się 11 listopada w Bogatyni gdzie mieszkał od kilku lat.

Maćka pochowano we Wrocławiu, obok ukochanego dziadka, miał 17 pięknych i bogatych lat.

 

Żegnamy Cię Maćku - Radku

 

W imieniu członków SOPiZ PTMA złożyłem dzisiaj na ręce Mamy naszego kochanego obserwatora kondolencje.

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to szczególnie przed świętami.Ale mamy więcej kolegów którzy nie poddają się ciężkim chorobom i z dużym zapałem i samozaparciem prowadzą obserwacje.Jest w Rybniku kolega Henryk ,który może na wiosnę dojdzie do laptopa i internetu to łatwiej mu bedzie uczestniczyć w Forum.A na razie mamy dziennie telekonferencje przez CB radio i tą drogą wie co dzieje się na forach.Pozdrawiam świątecznie i życzę dużo zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.