Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Rano z ul. Rolniczej Tatry mrugały pomiedzy chmurami , gdyby czas pozwolił to pewnie doczekalbym się odsłoniecia Łomnicy i Durnego a tak tylko Lodowy sie załapał .

th_IMGP4673.jpg

Myślę ze po południu/wieczorem warto spróbować (jak sie ochłodzi i przestanie falować bo miejscami robi to mocno ) szczególnie podkarpackich widoków w strone Bieszczad , gdybym nie pracowal to pewnie bym sie rozłożył przy drodze Jasło-Krosno tak by mieć na oku Tatry i Bieszczady ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano z ul. Rolniczej Tatry mrugały pomiedzy chmurami , gdyby czas pozwolił to pewnie doczekalbym się odsłoniecia Łomnicy i Durnego a tak tylko Lodowy sie załapał .

th_IMGP4673.jpg

Myślę ze po południu/wieczorem warto spróbować (jak sie ochłodzi i przestanie falować bo miejscami robi to mocno ) szczególnie podkarpackich widoków w strone Bieszczad , gdybym nie pracowal to pewnie bym sie rozłożył przy drodze Jasło-Krosno tak by mieć na oku Tatry i Bieszczady ;)

Toś mnie dziś zaskoczył tymi warunkami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt na pierwszym planie - widzę że elektrownia wiatrowa w tym miejscu się szykuje. Widać 2 wysięgniki na których są przyrządy pomiarowe.

Oko masz niezłe, po minucie wpatrywania znalazłem te wysięgniki. Masz pewność, że to nie jakaś antena średnio-falowa?

 

PS. W sumie to też na temat warunków obserwacyjnych - o wietrze przecież (STOP WIATRAKOM!) :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja branża, wiem jak takie maszty wyglądają.

A akurat w tej części Podkarpacia są dobre warunki wietrzne więc będzie tam coraz więcej wiatraków.

Jest tam też lokalne stowarzyszenie, które wspiera OŹE.

A fale średnie jak i cały AM odchodzą powoli do lamusa. W Polsce jest sieć rozgłośni średniofalowych "Twoje Radio AM", ale korzystają one z nadajników w miastach (w większości tych małych).

U mnie też jest ta rozgłośnia, na 1584kHz. Antena nadawcza jest w postaci cienkiego prętu, przytwierdzonego jedną stroną do komina, drugą do ogrodzenia.

 

Tutaj jest wykaz wszystkich stacji AM w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to maszt pomiarowy na górze krecą się wiatraczki , jest kilka w okolicy i jeśli zastąpią je kiedyś większe to wolałbym żeby były z tych małych bo kolosy szczególnie na wzgórzach psują krajobraz dla porównania skali drugie zdjecie http://astropolis.pl/topic/31547-roztocze-podkarpacie-karpaty-wschodnie-i-rumunskie/page__view__findpost__p__453496 prawa część małe przy drodze Gorlice - Dukla i trochę w lewo kolosy w Łękach Dukielskich ( "pod " Cergową ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bezchmurnej nocy, rano w Tychach dużo chmur a teraz znów sie wyczyściło ale niestety ledwo widać Skrzyczne.. W najbliższym czasie chyba sie nie zapowiada na zmianę aury co do widoczności...Tydzień temu trzasnąłem kilka fotek z Agory w Tychach. Żałuje tylko że dzień wcześniej nie miałem aparatu bo wszystko było widoczne jak na dłoni(niebieskie niebo 9/10).Dzien później już 7/10 i wysokie chmury. Poniżej Babia i Skrzyczne robione z ręki i przez szybe:

 

http://i42.tinypic.com/t4w6m9.jpg

http://i42.tinypic.com/34sl6xx.jpg

http://i41.tinypic.com/abt1zd.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to maszt pomiarowy na górze krecą się wiatraczki , jest kilka w okolicy i jeśli zastąpią je kiedyś większe to wolałbym żeby były z tych małych bo kolosy szczególnie na wzgórzach psują krajobraz dla porównania skali drugie zdjecie http://astropolis.pl...post__p__453496 prawa część małe przy drodze Gorlice - Dukla i trochę w lewo kolosy w Łękach Dukielskich ( "pod " Cergową ) .

Na mniejsze niż te 150m wysokości nie ma już co liczyć... Idą na maksa. Można będzie dostać oczopląsu nawet z dużych odległości!

 

A co do warunków - na jutro wieczór i piątek rano szykuje się dla nas poprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejsze niż te 150m wysokości nie ma już co liczyć... Idą na maksa. Można będzie dostać oczopląsu nawet z dużych odległości!

 

A co do warunków - na jutro wieczór i piątek rano szykuje się dla nas poprawa!

..Spoglądam przez okno z ul. Towarowej w Tychach..Skrzyczne jak na dłoni, Pilsko za delikatną mgłą, Babia też coraz ciekawiej wygląda;) Jeżeli sie pogoda nie załamie to popołudniu będzie super jak słońce się obróci.

 

Może ktoś sie pokusi o prognoze widzialności na jutro, mam w planie wybrać się na górkę Mikołowską i nie wiem czy spodziewć się tego co dzisiaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, week jestem w pracy wiec pogoda może dopisać ale mówią, że dużo niżów, a to zwiastuje deszcze, ale (nr2 ;) ) jak padoł kiedyś Mateo: przy szybkich przelotnych deszczach pojawiają się okienka czystej atmosfery, a to jest tym bardziej możliwe, bo z map widać iż ponownie z SW spływa polarne powietrze, więc łapki na pulsie ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, week jestem w pracy wiec pogoda może dopisać ale mówią, że dużo niżów, a to zwiastuje deszcze, ale (nr2 ;) ) jak padoł kiedyś Mateo: przy szybkich przelotnych deszczach pojawiają się okienka czystej atmosfery, a to jest tym bardziej możliwe, bo z map widać iż ponownie z SW spływa polarne powietrze, więc łapki na pulsie ;) ...

 

między 19 a 19:15 była kulminacja w Tychach. Babia jak na dłoni na tle oświetlonych czerwonych chmur:) Oby jutro była powtórka z rozrywki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, week jestem w pracy wiec pogoda może dopisać ale mówią, że dużo niżów, a to zwiastuje deszcze, ale (nr2 ;) ) jak padoł kiedyś Mateo: przy szybkich przelotnych deszczach pojawiają się okienka czystej atmosfery, a to jest tym bardziej możliwe, bo z map widać iż ponownie z SW spływa polarne powietrze, więc łapki na pulsie ;) ...

Takie okienka cieszą najbardziej ;)

 

między 19 a 19:15 była kulminacja w Tychach. Babia jak na dłoni na tle oświetlonych czerwonych chmur:) Oby jutro była powtórka z rozrywki;)

Potwierdzam to z drugiego krańca GOPu. Póki nie przeszły ciemne chmury zasłaniające słońca to była mała powtórka z mojego Top of The Top czyli 7.06.2009: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4851

 

Niebawem fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "okienko" się skończyło. Miałem nadzieję że ku zachodowi się jeszcze bardziej wyklaruje ale jednak jest inaczej. Wracam właśnie ze swojego PO ale szkoda było kliszy marnować jak to mówią. Ledwo Babia przez lornetkę widoczna, na zdjęciu nic nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.