Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli potrafisz przewidzieć jaka będzie widzialność w następnym dniu, lub oceniasz obecne warunki PISZ!!

 

Ocena warunków:

Skala 1-10.

1/10 - 10km

2/10 - 20km

3/10 - 30km

4/10 - 40km

5/10 - 50km

6/10 - 60km

7/10 - 70km

8/10 - 80km

9/10 - 90km

10/10 - 100km i więcej.

 

Przykładowo:

Jeśli mieszkasz w Katowicach i widzisz Szyndzielnię, Hrobaczą to 4/10

Jeśli mieszkasz w Katowicach i widzisz Szyndzielnię, Hrobaczą, Skrzyczne to 5/10

Jeśli mieszkasz w Katowicach i widzisz Szyndzielnię, Hrobaczą, Skrzyczne, Babią to 7/10

Jeśli mieszkasz w Katowicach i widzisz Szyndzielnię, Hrobaczą, Skrzyczne, Babią, Tatry, Pradziada to 10/10

 

Oczywiście warunki zależnie od kierunku w który się patrzymy są zmienne, więc warto dodać w którym kierunku jest dobra widzialność.

 

P.S. W przyszłości powstanie system powiadamiania SMS.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Cosik się szykuje. Widoczność na południu Europy mocno podskoczyła.

Pewnie u nas skończy się to mgłą inwersyjną :szczerbaty: po czym zasypie nas śnieg z Wysp B)

Śnieg z Wysp do nas nie dojdzie, przynajmniej nie w tym tygodniu. Dobra widzialność pojawiła sie na Niemieckim przedpolu Alp http://www.weatheronline.pl/cgi-bin/cgiakt...eite&KEY=DL . U nas moze cos z tego bedzie w srode i czwartek ale bez zbytnich rewelacji. Na razie w górach szaleje halny http://www.weatheronline.pl/weather/maps/c...=__&SEITE=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Kostuchny do 13:30 Beskid 8/10, Babia 9/10, Tatry Bielskie 4/10, po godzinie 14:00 kiedy wyszło słońce widzialność drastycznie siadła...na 3/10 ale trzeba trzymać rękę na pulsie...może wieczorem będzie jeszcze OK.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że widoczność się polepsza!

Wlaśnie obsewuje krzyz na Hrobaczej Łące, wieży na Skrzycznym nie widac.

Zauważyłem też coś czego wczesniej nie widziałem, troche na prawo od krzyza widac cos co swieci mocniej niz sam krzyz <?>

 

pozdro

maroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też coś czego wczesniej nie widziałem, troche na prawo od krzyza widac cos co swieci mocniej niz sam krzyz <?>

 

pozdro

maroko

 

Jeśli jest 22 stopnie na prawo i ma barwy spektralne to napewno jest to kszysz poboczny ... dużo dziś płaskih kryształkuf lodu fatmosfeże wienc może śfiecić mocniej nisz sam kszysz

 

postrafjam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też coś czego wczesniej nie widziałem...
To maszt na Magurce Wilkowickiej, nie podśmiechuj się NGC :D

Ale ja bym nie liczył na dobrą pogodę. Zauważyłem, że zawsze na dzień przed pełnią widoczność się polepsza znacznie, ale wilgotność musi zmaleć... Ja trzymam kciuki za długą zimę, wtedy wiosna będzie obfitować w dni o bardzo dużej widoczości nie tylko w kierunku horyzontu ale i w niebo... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Główny wątek dobija do dwusetnej strony. Warto by było go już odciążyć od tematów związanych z właściwymi obserwacjami, bo i tak tam wiedza teoretyczna w większości krzyżuje się z praktyczną, a materiał "z polowania" zaciera się w nim.

 

Jest już dział o komunikatach, gdzie jeśli ktoś stwierdzi, że jest dobra widoczność, to informuje w nim; dlatego jeśli nie sprawi Wam to kłopotu to proponuję tworzyć nowe tematy odnośnie dnia, lub kilku po sobie, w którym była dobra widoczność i jakiś materiał jest do pokazania. To pozwoli na rozdzielenie dyskusji odnośnie danego zdjęcia z danego dnia w nowo utworzonym wątku. Mam nadzieję że zrozumiecie o co chodzi.

 

Tusha poinformował dziś że jest dobra widoczność. Ja od siebie daję taki materiał zrobiony w drodze do pracy. Nie będę miał możliwości przez weekend obserwować z Wami ale mogę podpowiedzieć że w kierunku płd-wsch niebo było czerwone więc możliwe że nie jest tak źle aby nie upolować wierchów. :rolleyes:

2009_03_28_Beskid.jpg

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Dziś mam pecha bo siedzę w pracy, a Michał krzyczy, że Taterki widać. Postanowiłem sprawdzić kolejną miejscówkę tu u mnie ale widzę, że będę musiał się przejść na pylon. Narazie tylko zdjęcie Diablaka i Policy.

Grupa_Policy_Diablak.jpg

 

Zamieszczajcie w tym wątku dzisiejsze Wasze "łupy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_< Ten fotosik widzę że zszedł na psy i nie nadaje się na umieszczanie panoram. Twoja panorama Michale straciła cały urok i nie pokazuje to co chciałeś nam dać... :o

 

Popatrzyłem właśnie na zdjęcia satelitarne na www.sat24.com i powiem wam że waruny chyba dopiero zaczną się robić. Jeśli jutro macie zamiar jechać to może być lepiej niż dziś bo od płn. przebojem wciska się wyż z zimnym powietrzem i chmury rozpycha na zachód i wschód. Już teraz powietrze drga od nagrzania, a do jutra mam nadzieję że się nic nie zmieni i będzie lepiej niż dziś....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ athomer: czy miałeś podobny widok z dachu u teściów?

muszę powiedzieć że od moich teściów widok jest chyba lepszy, dom jest na pewno wyższy i bardziej oddalony od drzew (zresztą pewnie wiesz gdzie jest) i mniej "zakłóceń" na horyzoncie. Następnym razem zabiorę aparat i bino :Boink:

 

Może kiedyś pomachamy sobie z dachów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MEGA ALARM!!! :D Panowie, jest chłodno i widoczność nieporównywalnie lepsze niż 18.04.

Babia 5/6, Śląski 5/6, Morawski 3/6, a i pewnie Tatry widać !!!!

20090513_Babia.jpgWidok z mojego okna na teraz, autofocus poraz pierwszy trafił w cel :banan:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 13-ty a tu proszę jaka niespodzianka na dalekie obserwacje :D .

W każdym kierunku no prawie idealnie. Dziś z Marcinem prawie godzinkę spędziliśmy na pylonie i Beskid rewelka, wierchy szło zobaczyć gołym okiem :D , co więcej, pojawiły się z pylonu tereny... Jury :blink: dokładnie za Wielką Górą widzę wzniesienia w okolicach Ogrodzieńca, ale to jeszcze do ustalenia... Pstryknęliśmy parę serii, zobaczymy co wyszło.

Fotki niebawem.

W najbliższym czasie zamieszczę również zdjęcia może nie z dalekich, ale z wysokich obserwacji.

 

Pozdrawiam :Salut: .

 

P.S.

Gratuluję tym, którzy mieli dziś możliwość zrobienia wypadu w teren, widokami się pewnie obłowili. Ech, nie każdy miał dziś wolne <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyglada to obiecujaco! Widocznosc nadchodzi z zachodu, wiec alarm na Sudety! Witku, jak tam u Was, bo ja bym sie dzisiaj po zachodzie wybral na Sw. Anne zapolowac na Ślęże i ten maszt, o ktorym ostatnio pisalismy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po 18-tej na Biskupiej Kopie. Niestety żadnych rewelacji. Widzialność max. 50 km. Ledwo widoczny Śnieżnik. Nie było widać Św. Anny, a Ślęży tym bardziej. Ale się poprawia, więc może jakieś światełka będą widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa elipsa przywodzi na myśl Sokole Góry, czyli takie trzy szczyty ledwie wyłaniające się z nad horyzontu, ale to widok z Siewierskiej, która jest wyższa od pylonu. Michał podaj dokładnego GPSa z miejsca obserwacji, to sobie posymulujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa elipsa przywodzi na myśl Sokole Góry, czyli takie trzy szczyty ledwie wyłaniające się z nad horyzontu, ale to widok z Siewierskiej, która jest wyższa od pylonu. Michał podaj dokładnego GPSa z miejsca obserwacji, to sobie posymulujemy :D

 

Mateusz, dzisiaj w pracy przyłożyłem linijkę do mapy i jakby nie patrzeć wychodzą górki w okolicach Podzamcza w Ogrodzieńcu. Zresztą kiedyś porównywałem te kształty górek widzianych z Wielkiej Góry z tymi z pylonu i można powiedzieć, że są podobne.

A jak potrzebujesz GPSa pylonu to proszę: N:50°13`41.07 E:19°10`13.71 dane zbliżone, korzystałem z Geoportala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwował dzisiaj przed wieczorem ktoś coś ciekawego? Nie wiem jak u Was ale w Sosnowcu widoczność była bardzo ok. Przejeżdżałem ok 18.30 ul Lenartowicza, Babia prezentowała się okazale, nawet tylko z okien samochodu.

To już chyba drugi dzień, jak ICM maluje nasz kraj na niebiesko, a wczoraj nawet na fioletowo, a mało się to ma do rzeczywistości. Wczoraj ewidentnie prognozy widzialności się nie sprawdziły, dzisiaj za to z Rety w Mikołowie faktycznie ładna Babia. Ponieważ nadchodzi weekend i błękit naszego kraju nie opuszcza, więc może znajdą się chętni na jakiś obserwacyjny wypad? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nadchodzi weekend i błękit naszego kraju nie opuszcza, więc może znajdą się chętni na jakiś obserwacyjny wypad? :)

 

Ja chętnie. Co proponujesz?

 

Napiszę na marginesie reszcie forumowiczów, że teoretycznie jest możliwość zobaczenia Babiej Góry z kilku miejsc w Częstochowie. Jestem w trakcie szukania odpowiednich miejscówek, a później to już tylko oczekiwanie na odpowiednią widzialność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.