Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa ze o godz. 17 będzie lepiej?

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_list_c...;cname=Katowice

 

Dokładnie od 14 wilgotność ma być minimalna i co ważniejsze bez chmur. Ja patrząc na dostępny mi horyzont obstawiam 7/10 z ciągłą tendencją do poprawy. Jedno jest pewne. Dzisiaj na pewno warto wyjść z domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Kostuchny daje 7/10 z fluktuacja +-1 w zaleznosci od przysloniecia slonca. Dobry dzien na wyciaganie gor do 100 km, ale na Babia z Czestochowy dalej za malo. Czekamy do 14 i weryfikacje prognoz. Jezeli sie polepszy, to jedziemy na Jure. Chetni na tel. 603-798-617.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rafałem odwiedziliśmy dzisiaj jedną z kilku górek w Zagórzu koło Libiąża. Do gór blisko, więc wyprawa musiała być udana - Tatry gołym okiem, Babia straszyła ogromem na horyzoncie, mnóstwo ciekawych fotek. Wszystkie już wkrótce na Dalekich Obserwacjach.

 

Zachód zapowiada się bardzo ładnie, obstawiamy bankowe Jeseniki przed i na długo po zachodzie Słońca, więc bracia do broni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód zapowiada się bardzo ładnie, obstawiamy bankowe Jeseniki przed i na długo po zachodzie Słońca, więc bracia do broni :)

Z okolic Gliwic Jeseniki byly dzis swietnie widocznie. Wieża na Pradziadzie gołym okiem. Śląski, Śląsko-Morawski, Mały - także. Jedynie Babia nie chciała wyjść. Oby było jak najwięcej takich dni

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE JAJA !

oko cyklonu czy centrum ośrodka niżowego?

To jest widoczność... ;)

Obrażasz mnie ... <_<

 

To po prostu obszar wystapienia intensywnych opadów i burz na froncie chłodnym znacznie ograniczających widzialność

Dzięki za wyjaśnienie ;)

 

Co do widoczności, to faktycznie koło 14-15 widoczność była znakomita! Nie wiem czy było widać Tatry bo z dachu nie mam takich możliwości ale Babia wyraźnie była dziś jakoś "blisko" :) Potem jednak przejrzystość nie wiedzieć czemu znacznie sie zmniejszyła, przynajmniej u mnie do poziomu <70km

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taterki-z Krakowa przynajmniej-bardzo słabo dziś widoczne były z lornetki. Za to wczoraj kiedy nad górami jeszcze było słońce a nad miastem chmury-takiego ładnego Pilska i Romanki chyba jeszcze nie widziałem :) Tatry też były nieco wyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Dorotki (przed 17) były ledwo widoczne przez lornetkę - przynajmniej tak nam się z kolegą wydawało :)

Wcześniej (ok. 14) byłem na wysypisku. Tatr nie było, ale za to Babia lepsza niż na później na Dorotce :oco:

 

Nie tylko Chorzów i Mikołów leżą u podnóża Babiej - Os. Kukuczki też :szczerbaty:

 

Czekam na Wasze zdjęcia.

 

:Salut:

IMG_4690.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekendowy meldunek z Koniakowa ;)

w piątek ok. 18:25, nad Koniakowem przemieszczał się gwałtownie front atmosferyczny, wyglądało to jak armagedon:

front nad Ochodzitą:

IMG_2089.jpg, IMG_2091.jpg,

zachód słońca za Ochodzitą, po przejsciu frontu: IMG_2127.jpg

 

nieco wcześniej widoczność była bardzo przyzwoita:

Koniaków i Beskid Śląsko-Morawski:

IMG_2053.jpg

Lysa Hora (~40km):

IMG_2048.jpg

Tatry (>100km):

IMG_2063.jpg

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim dzisiejszych osiągnięć! No to górki mamy dzisiaj sfocone praktycznie z każdej strony (nawet Koniakowa :)). Aby poszerzyć zakres terytorialny dzisiejszych polowań, Dalekie Obserwacje wybrały się pod wieczór na zachód Słońca do Piekar Śląskich na Kopiec i wyprawę również można uznać za udaną, choć rozczarowały nas drzewa na wysokości Tarnowskich Gór, które zasłoniły pasmo Śnieżnika. Mamy Jeseniki mniej więcej do Keprnika, Gliwice, Skrzyczne, Żar i wiele innych...

 

@Kuba_mar - nie wszystko stracone, miejsce ma duży potencjał, musimy tam jeszcze wrócić po Jeseniki (z symulacji wynika, że są widoczne). Wtedy chętnie się do Ciebie odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja krótka relacja :)

Toszek

Toszek_03.JPG

Równica

R_wnica.JPG

Knehyne i El. Detmarovice

Knehyne_i_El._Detmarovice.jpg

oraz gwiazda wieczoru: Pradziad :)

Pradziad.JPG

Niestety Babia Góra była dzisiaj niewidoczna, ale za to Pradziad był :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek ok. 18:25, nad Koniakowem przemieszczał się gwałtownie front atmosferyczny, wyglądało to jak armagedon

Jak tylko zobaczysz że ta "chmurka" się zniża ku ziemi a z drugiej strony idą chmurki w odwrotnym kierunku to uciekaj do piwnicy - znam to z autopsji :unsure: , jeszcze mi ciary po plecach przechodzą na myśl o trąbie powietrznej z zeszłego roku.

Edytowane przez marol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam komunikat o widoczności z godzin porannych. Mimo zmiany pogody widoczność dalej dobra, ale mam wrażenie, że lepsza na zachodzie. Widok z okolicy hałdy Skalny - Beskidy wyłaniające się z nisko położonej zawiesiny mgły i zanieczyszczeń (?), 7/10. Od Żor w kierunku Jastrzębia Śląsko-Morawski na 8,5 świetne kontrasty, Śląski wyraźnie słabiej. A taki mam teraz widok z okna na Lysą, Smrek i Knehyne.

 

87c3746aed8c32a5m.jpg

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

spójrzcie sobie na widok z tej kamerki z Opola , nawet przy tak niskiej rozdzielczości obrazu widoczne są Jeseniky. Ostatnim razem widoczne były chyba zimą podczas zachodu słońca, i to tylko raz..

 

gdybym mieszkał w Cz-wie wybrałbym się dzisiaj do Markowic by je ustrzelić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecam dzisiaj udać się na punkty obserwacyjne. Byłem dziś na swoim stałym punkcie obserwacyjnym i według mnie jest tak jak wczoraj, a nawet lepiej. Z Kopy widzialność w granicach 100 km. Jestem umówiony na zachód słońca i mam zamiar zapolować na światełka Ślęży jak mi innych masztów:)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.