Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym powiedział że szał jest, a na zachód rzeźnia, jak dla mnie tylko na kamerce ;) Tyle na razie widzę z okna...

LysaHora-20110619_2100.jpg

 

PS

W Liwoczu Tatry wylazły :szczerbaty:

 

PPS

Panowie "cóś" zamontowali na pomniku na Lysej...

LysaHoraMontaz-20110619_1915.jpg

 

PPPS

Dzisiaj chyba był najlepszy dzień na Alpy z Radhosta, zobaczcie ile widać na horyzoncie...

LysaHoraHoryzont-20110619.2110.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem i dziś rano z Buska widać Tatry. Jest chłodno i wieje dość mocny wiatr. Nad górami świeci Słońce, sylwetki szczytów są pięknie oświetlone przez czerwonawą poświatę.

Taka widoczność nie może się jednak równać z tą z 11go kwietnia, ale góry widać za to niezwykle wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem i dziś rano z Buska widać Tatry. Jest chłodno i wieje dość mocny wiatr. Nad górami świeci Słońce, sylwetki szczytów są pięknie oświetlone przez czerwonawą poświatę.

Taka widoczność nie może się jednak równać z tą z 11go kwietnia, ale góry widać za to niezwykle wyraźnie.

Zrobiłeś może jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Po 11.04 już raczej nie będe robił zdjęć Tatrom, bo lepszego dłuuugo nie zrobię :) Teraz czekam na dobrą widoczność na nieco wschodnie kierunki - Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski i Pogórze Strzyżowskie. Te pasma na DO się nie pojawiają, a z daleka wyglądają bardzo ładnie.

 

Kilka zdjęć zrobiłem niedawno - np. tutaj i tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Zaolziu piękna widoczność. Mały, Żywiecki, Śląski, Śląsko-Morawski - żyleta. Jeseniki widoczne cały dzień, co rzadko się zdarza :)

Muszę zrzucić fotki na dysk...

 

 

Posklejałem panoramki i wrzucam do odpowiedniego wątku.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że widoczność robi się chwilami ponad 100km, to raczej dzisiaj nie radziłbym robić zdjęć. Pogoda jest tak zmienna, że zanim dojdę na miejscówkę może zdarzyć się załamanie pogody. W Busku przeszło już dzisiaj co najmniej 5 burz, krótkotrwałych ale dających bardzo silny opad. Raz padał nawet grad wielkości wiśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że widoczność robi się chwilami ponad 100km, to raczej dzisiaj nie radziłbym robić zdjęć. Pogoda jest tak zmienna, że zanim dojdę na miejscówkę może zdarzyć się załamanie pogody. W Busku przeszło już dzisiaj co najmniej 5 burz, krótkotrwałych ale dających bardzo silny opad. Raz padał nawet grad wielkości wiśni.

 

No i sprawdziły się Twoje słowa. Przeszedł intensywy opad u nas o zachodzie Słońca. Za to poranek zapowiada się chyba ciekawie.

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzialność już powyżej 100km, z tendencją do poprawy

widzialnosc.jpg

Wybiore się chyba na nową miejscówkę, gdzie zapoluje na Beskid Niski - choć martwią mnie te ciemniejące cumulusy.

 

EDIT: No i niestety widoczność gdy dotarłem do miejscówki znacznie się pogorszyła, jedynie ładnie było widać dawną kopalnię siarki w Grzybowie k. Staszowa (30km)

grzybow.jpg

a za nią ścianę deszczu...

Liwocz (84km) był już ledwo widoczny.

liwocz.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to jaja, bo Jesenik jeszcze widać. Kto chce to ustrzeli Pradziada nocą

 

Wczoraj po zachodzie Słońca jeszcze długo poprawiała się widzialność. Przypłaciłem to dzisiaj sporą chrypką... Zdjęcia wrzucam do wątku ROZTOCZE, PODKARPACIE (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek, to kuruj się, bo trza Bieszczady strzelać :)

A dzisiaj są już mega jajka :D Żeby tak było widać Jesenik to szok, a tam jesce cuś widać. Ajć, cierpię w pracy :szczerbaty: Czyżby krótki, czerwcowy sezon zaczął się?...

radiostacja_20110628-1221.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj byłem na zachodzie na Siewierskiej ipradziad ino ino przez lornetke, Babiej wcale, Skrzyczne tak sobie. Ciekaw jestem jak dziś bo piszecie że mega a tu widzę zachmurzenie spore sie robi. Z ciekawoSci podjadę luknąć najpierw na Srodule. Poluje na Pradziada ale coś nie mogę go ustrzelić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalecy obserwatorzy z południowo-zachodniej Polski! Dziś widocznść żyleta. Z Wrocławia widać na pewno całe nasze Sudety. Mam na ten temat najświeższe dane, bo ok. 14 lądowałem we Wrocławiu, co prawda z 24h opóźnieniem (Airbus Wizzaira którym wczoraj mieliśmy lecieć z Eindhoven w Holandii miał wypadek - zderzenie z ptakiem - i czekaliśmy całą dobę aż fachowcy przylecą z Budapesztu i ocenią możliwość dalszego lotu :D ), ale dzięki temu trafiłem na wspaniałą widoczność. Już nad wschodnimi Niemcami z okolic Lipska widać było Rudawy, a za nimi prawdopodobnie Czeski Las na granicy CZ/N ! Sprawdzę to dokładnie jutro i zobaczę czy coś powychodziło na zdjęciach, bo dzisiaj musiałem pędzić na popołudniową zmianę do pracy prosto z lotniska :( .

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Karkonosze i Izery z Zielonej Góry z ok. 14tej. Wybieram się wieczorem na powtórkę.

 

Niestety, tak przed 21 warunki nie poprawiły się, a może nawet pogorszyły, tj. góry było widać, ale zamglone. Miałem nadzieję na powtórkę warunków z 14.11.2010 r., ale chyba teraz to nie jest realne. Być może po zachodzie słońca było lepiej, ale ja już nie mogłem tego obserwować.

Może któryś z kolegów z Zielonej Góry wczoraj/dzisiaj obserwował Karkonosze?

 

Dzisiaj, tj. 29.06.2011 rano ok. 8.30 Karkonosze były też widoczne, ale jednak zamglone.

Niestety, nie mam możlwości obserwacji o świcie, czy po zachodzoie słońca.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.