Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Lato jeszcze w pełni, a tu powiało chłodem. W Tatrach podobno -8 stopni i śnieg, dziś rano w słowackim radiu mówili o tym że mróz wyrządził szkody w uprawach.

W górach pojawiła się niska inwersja - można np zobaczyć na tej kamerce

Widać to także na porannej kamerce ze Skrzycznego. A na nizinach takie charkterystyczne zamglenie, jak podczas zimowego wyżu.

 

Mam nadzieję, że w weekend widocznośc się poprawi i po tak zimnym i wietrznym okresie będzie żyleta - wybieram się w Bieszczady.

Wczoraj w całej Polsce czuć było pierwsze powiewy jesieni. Lato już nam się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodno, ale przynajmniej coś widać. Wreszcie dmuchnęło znad Atlantyku. Tydzień temu niby było pięknie, a podczas wschodu Słońca z Babiej ledwo widziałem Beskid Śląski i Wyspowy, Małej Fatry - wcale, a szczyty Tatr były schowane w dziwacznej mgle, rozciągającej się od 2000 m w górę. Wolałbym być tam dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, siedzę na dachu, oglądam perseidy i dwie rzeczy które mi "przeszkadzają" to oślepiający księżyc i ... światełko ze Skrzycznego :szczerbaty:

Widoczność jest taka że urywa cyce. Szkoda że bino mam ciemne bo Morawski na bank jest widoczny.

Sprawdźcie czy wierchy widać bo na szajsowatym mobilu mi kamerka DO nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem dziś w nocy z moimi ludkami na Babią :)

Widok na północ powalająca. Próbowałem zrobić panoramę industrialu, bo widoczność była rewelacyjna. Niestety potwornie wiało i mimo, że mam porządny statyw, ze zdjęć nic nie wyszło. Nie było możliwości, żeby gdzieś znaleźć jakieś osłonięte miejsce. Ale widok od Skrzycznego po Kraków i na Podhale zajebisty. Jeszcze sporo przed świtem piękny widok na Tatry - Księżyc zrobił swoje :)

 

babia-industrial1.jpg

 

Sam wschód powalający!!! Warto było wypluwać płuca.

Na szczęście wiart trochę się uspokoił i mogłem zrobić użytek ze sprzętu :)

 

babia-wschod2.jpg babia-wschod5.jpg babia-wschod4.jpg babia-tatry1.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja weekend spędziłem w Bieszczadach, ale warunki były bardzo zmienne. Kilka razy dziennie przechodziły niewielkie chmury, które dawały kilkuminutowe, ale dość obfite opady deszczu - bywało tak, że nie zasłaniały nawet Słońca, a padało na obszarze mniejszym niż 1km^2

 

Na wschód szczytem możliwości był Beskid Niski, choć kolor nieba był bardzo ciekawy:

niski.jpg

Stoj i Gorgany były ledwo widoczne i zakryte chmurami:

ukraina.jpg

 

i jeszcze 2 panoramki:

bieszczady1.jpg bieszczady2.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w długi weekend byłem na Pilsku i Babiej. Wrzucam kilka ciekawszych fotek :)

 

chmurki przed schronem na Hali Miziowej

IMG_3793.JPG

z podejścia pod Pilsko - Turbacz

IMG_3807.JPG

z podejścia pod Pilsko - Tatry

IMG_3813.JPG

z Pilska - Strazov

IMG_3941.JPG

z Pilska - Wysokie Skałki (w morzu mgieł :))

IMG_3877.JPG

z Pilska - Radziejowa i Pusta Wielka

IMG_3876.JPG

z Babiej - Beskid Śląski przed zachodem Słońca

IMG_4102.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w długi weekend byłem na Pilsku i Babiej. Wrzucam kilka ciekawszych fotek :)

 

 

(...) z Pilska - Radziejowa i Pusta Wielka

(...) z Babiej - Beskid Śląski przed zachodem Słońca

No tak, dopiero się rozpisywałem o zjawiskach optycznych w wątku z samolotami, a tu taki piękny "sundog" (słońce pozorne) i daleka obserwacja na jednym zdjęciu ("z Babiej - Beskid Śląski przed zachodem Słońca").

 

Co do zdjęcia Radziejowej z Pilska mam kontra-zdjęcie Pilska z masywu Radziejowej (Wielki Rogacz) z przed wielu lat, dodałem jeszcze symulację z udeuschle:

WlkRogaczWest_symulacja.jpg

 

 

Piękne zdjęcia Bulizzor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że nikt dzisiaj nie polował na Jesenik, a warunki były wręcz do przewidzenia, z trafnością lepiej niż w totku :)

 

Słusznie, niebo cudowne, zachodni horyzont żyleta. Tylko czy te chmury nie wisiały zbyt nisko na obserwacje Jesenika ?

 

DSCF6548_stitch2.jpg

 

Gdyby do rana się wypogodziło na południu to mamy widoczność 1300% !

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie byle jakie warunki :)

 

może będę troche nudny z tym Pradziadem, ale w sumie troche przypadkowo (wg TPE z mojej miejscówki jutro miałoby tak być widać...)

 

lekko na prawo od nadajnika złapała mi się jakaś antena, dopiero w domu to zauważyłem..

 

potem wrzuce jeszcze panoramke do odpowiedniego wątku

SG216159-1a.jpg

SG216151-1a.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.