Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zachęceni światełkiem na Gubałówce (kamerka na Skrzycznem) o 4.00 nad ranem wyrwaliśmy z Samkiem po Tatry z okolic Tarnowskich Gór. Mieliśmy upatrzony nowy PO o teoretycznie dużym potencjale.

Niestety warunków nie było ogólnie, a dodatkowo zaczęły podnosić się mgły nad zalewem w Świerklańcu. Ustrzeliłem tylko kilka kominów :)

 

EL Jaworzno (czas naświetlania 6 sek.) swit1-21-08-2011.jpg

 

Kilkanaście minut później - czym jaśniej, tym mgły wyżej swit2-21-08-2011.jpg

 

Zwinęliśmy sprzęt i wracając weszliśmy na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach. Z gór ledwo widoczne Skrzyczne. Reszta mleko. Tylko wschód Słońca piękny :)

 

swit1kopiec-21-08-2011.jpg swit2kopiec-21-08-2011.jpg

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej loopp. Na wschód słońca byłem dziś na Lenartowicza ale kicha była. Myślę że dziś też będzie Pradziad do ustrzelenia. Jak byłem wczoraj to zanim słońce nie zaszło to nie było wcale Jeseników widać. Dopiero jak niebo zrobiło się czerwone to pięknie wyszły, także cierpliwości. Ja w sumie wczoraj byłem 4 godz na Siewierskiej co zaowocowało ładnymi zdjęciami i zapoznaniem się z bardzo miłym starszym Panem który latał na paralotni i interesował się też fotografią. Pokazywał mi zdjęcia Zagłębia które zrobił wczoraj na lotach. Nawet poprosił czy mógłby mnie zrobić zdjęcie przy moim sprzęcie:-) Czekam właśnie na mail od tego paralotniarza. Przepraszam że zaśmiecam wątek:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dziś nową fajną wieże obserwacyjną (pożarową) koło miejscowości "Łącza". Wieża 36 metrów, widok na Beskidy, Sudety i Górę św. Anny.

http://www.panoramio.com/photo/15888723

Byłem dziś na górze, Beskidy i Sudety były na granicy widoczności. Według symulacji są stamtąd możliwe Tatry ;)

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęceni światełkiem na Gubałówce (kamerka na Skrzycznem) o 4.00 nad ranem (...)

Też dziś przed wschodem pojechałem w teren, na moją czeladzką miejscówkę. Góry były dziś piękne... ale nie z tej wysokości niestety. A wystarczyło chyba podjechać na GSD ;)

DSCF6959.jpg

 

Z nieco ponad 300m npm nie było szans na żadne dalekie obserwacje.

Kierunek wierchy:

DSCF6976.jpg

 

Przy hardcorowej obróbce widać wystające ponad mgłami Skrzyczne:

DSCF6961.jpg

 

Katowice też pod mgłą:

DSCF6963.jpg

 

Warto więc było spojrzeć w drugą stronę:

dscf6939w.th.jpg dscf6951.th.jpg

 

Miało być sunrise za górkami Niegowonickimi, co wyszło ? Chyba jednak Góra Chełmska (Centuria)

dscf6866z.th.jpg

 

Jak mówi pewna kampania promocyjna: magiczny wschód :)

dscf6867.th.jpg dscf6938a.th.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś przed wschodem pojechałem w teren, na moją czeladzką miejscówkę. Góry były dziś piękne... ale nie z tej wysokości niestety. A wystarczyło chyba podjechać na GSD ;)

 

 

Obawiam się że GSD to byłoby zdecydowanie za nisko. Zobacz sam jak to wyglądało z Pradziada...

 

GSA

DSC_4056.jpg

 

Morawsko-śląski i M.Fatra

DSC_4100.jpg

 

DSC_4132.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że GSD to byłoby zdecydowanie za nisko. Zobacz sam jak to wyglądało z Pradziada...

Po industrialu możnaby oszacować że siedziały ok 400metrów npm, Jura skąpana w mgłach więc również około 400m. GSA ledwo wystaje więc 400m pasuje. Dlaczego więc wokół GSD zeszła niżej ? :rolleyes:

 

Mawiają że tam jakie diobły mieszkają ...

 

W górach natomiast mgły były dużo wyżej niestety. Trzeba więc było być faktycznie bardzo wysoko aby coś upolować.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend byłem w górach - w sobotę w Tatrach (Banikov i Trzy Kopy) a w niedzielę w Gorcach. Widoczność była rewelacyjna, z Banikova świetnie było widać Beskid Morawsko-Śląski, Słowacki Raj a nawet góry Matra na Węgrzech. Nie miałem za bardzo czasu na robienie zdjęć, tymbardziej że na tym szlaku raczej ciężko iść z aparatem w ręku :D Poza tym powietrze było falujące, skały mocno nagrzane. Zrobiłem zbliżenie na maszt na Kralovej Holi z Hrubej Kopy i wyszedł jakiś pokrzywiony.

W kierunku NW widoczność za Babią gwałtownie się urywała. Było widać taką brudną, brązowo-fioletową mgłę.

W niedzielę z Turbacza było widać bardzo dobrze Małą Fatrę, ale akurat miałem niezbyt korzystne warunki oświetleniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest dziś dane jechać w okolice Krosna, a w okolicy godziny 1 w nocy będę ewakuował się do Rzeszowa. Zamierzam przywieźć stamtąd parę fot tylko zastanawia mnie co z pogodą na niedzielę i poniedziałek. Czy ktoś z rzeszowskich terenów może coś podpowiedzieć w sprawie ciekawych wzniesień, albo budowli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest dziś dane jechać w okolice Krosna, a w okolicy godziny 1 w nocy będę ewakuował się do Rzeszowa. Zamierzam przywieźć stamtąd parę fot tylko zastanawia mnie co z pogodą na niedzielę i poniedziałek. Czy ktoś z rzeszowskich terenów może coś podpowiedzieć w sprawie ciekawych wzniesień, albo budowli? :)

 

Dopiero dziś odczytałem wpis i jeśli jeszcze jesteś w okolicy Rzeszowa to koniecznie odwiedź kultowy PO na Magdalence - mapka. Przy doskonałych warunkach widać jak powszechnie już wiadomo Tatry i Bieszczady (myślę, że jutro jest spora szansa na te drugie) oraz lubię z tego miejsca obserwować port lotniczy w Jasionce położony ponad 180 metrów niżej - fajnie wyglądają startujące i lądujące w dole samoloty!

Najlepszy dojazd: od strony Rzeszowa kierować się na hipermarket "Oszołom", a zaraz za nim w prawo do Malawy i prosto do końca asfaltu, następnie w prawo kamienistą drogą do celu. Uwaga: nie przegap zjazdu na Malawę z E4 bo zawrócić dalej niesposobna.

 

Drugi punkt widokowy na Rzeszów, jak również możliwe Tatry to Łany: mapka

 

A trzeci polecany to PO w Niechobrzu: mapka. Widać z niego ładnie cały Rzeszów, pasmo Magdalenki, a najdalszy możliwy do zobaczenia obiekt to maszt w Giedlarowej (jakieś 60km)

 

Edycja: poprawiłem linki do mapek

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jutro będzie taka widzialność jak dzisiaj to będę polował na Jeseniki i może Śnieżkę ze Wzgórz Ostrzeszowskich (150km). Kto wie, może się udać. największy problem to znaleźć czysty horyzont na południe, wszędzie są lasy które skutecznie utrudniają zadanie.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wrzesień, czas zimnych poranków i deszczowych, wietrznych dni. Pierwszą inwersję już w wakacje mieliśmy ;) więc można spodziewać się kolejnych. Rok temu 16-go Mateusz ustrzelił Pradziada z Altusa :) Można pokusić się o prognozę że te warunki powtórzą się tak jak te sierpniowe ;) Prawdopodobne, że przyszła niedziela, 11-go i/lub poniedziałek, pozwoli na porządne DO. Jednak najbardziej prawdopodobne są najbliższe dwa dni, 5 i 6. 09. ponieważ rozpocznie się wymiana powietrza na polarnomorskie z zachodu, co już jutro może zaowocować ładnym zachodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był piękny czerwony zachód więc miałem nadzieję że dziś się również powtórzy bo miałem zaplanowany wyjazd na Jurę. Miałem chytry plan pobić jeden z rekordów Northwood'a ale niestety nic z tego nie wyszło. Chmury, mleko i cała reszta syfu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zrobiłem z moimi ludkami wypad w Bieszczady. "Zdobyliśmy" Chatkę Puchatka :) i skałki koło Roha. Pogoda super, widoczność już nie. Tradycyjnie (wg opinii Mateo) widok na Ukrainę bardzo "mleczny". Ale jakieś 20 minut przed zachodem słońca naglę zrobiła się super żyleta na Słowacji. Podjaraliśmy się, że może uda się powtórzyć obserwację Magdy Ch. z 20 sierpnia (http://www.dalekieob...acje.eu/?p=6831). Niestety czar prysł po 10 minutach, co nie zmienia faktu, że zachód był przepiękny. A później to rozgwieżdżone niebo - oj, na Śląsku tego nie doświadczysz.

 

A od jakiejś 23-ciej do świtu rykowisko. Naliczyłem osiem podjaranych jeleni z buzującymi hormonami. Przypętał się też w pobliże namiotów misio, ale pies gospodarzy, go zniechęcił :)

 

Miało być DO, jest BO:

 

poloniny1m.jpg robaszkowa_siec.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.