Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja Sułoszową odwiedziłem i przywiozłem trochę GOPu. Byłoby fajnie, gdyby ktoś coś rozpoznał :) prawie na końcu z prawej chyba widzę Altusa, zaś w środku kopalnię Wujek.

 

Pozostałe kierunki? Cała wieś chyba się zmówiła na wypalanie pól i ledwo w dymie Babią przez lornetkę widziałem.

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomału zaczyna się jesienny sezon na obserwacje. Rano była żyleta, trzeba polować na taką widoczność i złapać Tatry z okolic Toszka ;)

Tak było dziś rano w Krakowie

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/301059_259462800743940_121521041204784_821070_371877029_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było na +100km, do tego brak seeingu! Juto niska inwersja w okolicach Rzeszowa ?

 

Na początku nocy zaczęły siadać szybko dymy, a po północy zaczęło wiać z południa, początkowo słabo teraz już daje mocniej. Poza tym od początku nocy zaczęły się gromadzić wysokie chmury i generalnie mnie się obserwacje nie udały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce prorokować ale chyba z tymi Tatrami to dzisiaj nie koniec. Na dwie, trzy godziny przed zachodem słońca może być ogień, a patrząc na kamerkę, na wschód od GOPu pewnie dalej jest dobra widoczność. Do tego wieczorem coś mi mówi że jeszcze Jeseniki będę na dobranoc :):Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stronkę z DO odkryłem niecały rok temu i od tamtego czasu zacząłem polować z aparatem.

Dziś widząc co się dzieje na kamerce ze Skrzycznego, udałem się koło 8 na moją miejscówkę w Mikołowie, w zasadzie z nadzieją na zrobienie fajnego zdjęcia Beskidu.

Coś majaczyło z lewej strony Babiej. Wielkie było moje zdziwienie kiedy na zdjęciach odkryłem Łomnicę Gerlach i Świnicę.

Tym bardziej że focę kompaktem (Canon PowerShot sx210)

 

post-19997-0-90939000-1315402791_thumb.jpg

 

Również żałuję że nie wstałem wcześniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomału zaczyna się jesienny sezon na obserwacje. Rano była żyleta, trzeba polować na taką widoczność i złapać Tatry z okolic Toszka ;)

Tak było dziś rano w Krakowie

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/301059_259462800743940_121521041204784_821070_371877029_n.jpg

 

ja kiedyś specjalnie wstałem na takie widoki. Szczególnie ładnie wygląda to z Kopca Piłsudskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stronkę z DO odkryłem niecały rok temu i od tamtego czasu zacząłem polować z aparatem.

Dziś widząc co się dzieje na kamerce ze Skrzycznego, udałem się koło 8 na moją miejscówkę w Mikołowie, w zasadzie z nadzieją na zrobienie fajnego zdjęcia Beskidu.

Coś majaczyło z lewej strony Babiej. Wielkie było moje zdziwienie kiedy na zdjęciach odkryłem Łomnicę Gerlach i Świnicę.

Tym bardziej że focę kompaktem (Canon PowerShot sx210)

 

tatry0.jpg

 

Również żałuję że nie wstałem wcześniej.

 

Pozdrawiam

 

Pięknie!! zaznacz proszę na mapie google z którego miejsca robiłeś zdjęcie ? podeślij też na DO, na pewno będzie opublikowana. http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zrobiłem z moimi ludkami wypad w Bieszczady. "Zdobyliśmy" Chatkę Puchatka :) i skałki koło Roha. (...)

Ależ kolory cudowne... To są właśnie Bieszczady, ewidentnie zawitała tam już jesień, sądząc po fotach nawet zaawansowana. Tatry z Bieszczadów to rzadkie dobro, to w końcu 180+ km. Nie ma co liczyć na to, że jak się raz na ruski rok wpadnie na połoninkę, to się trafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.

Byłem dziś na górce koło Toszka - ale bez aparatu, za to z lornetką.

Mam nadzieję, że ktoś inny też widział to, co ja i zrobił zdjęcia -bo nie mogę uwierzyć, czy to co widziałem, to jawa, czy sen :)

Teraz idę do pracy, napiszę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdjęcia, księżyc mnie obudził i z ciekawości wyszedłem do okna ;) szkoda, że z Tatr widzę tylko Wysoką i dominujący zza Okrąglicy Mięguszowiecki Szczyt Wielki.

 

Babia góra i kawałek Tatr polskich ze słowacką Wysoką z Siemianowic:

DSC_0087-2.JPG

DSC_0090-2.JPG

DSC_0090-4.jpg

DSC_0090-5.JPG

Edytowane przez MMateusiak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wracając z roboty z nocki przejechałem się obwodnicą Lublińca. To co było z stamtąd widać to powiem tyle, zorało mi beret konkretnie - zaczynając od wsch. od Babiej G. poprzez liczne szczyty kończąc na zach. na Śnieżniku. Wróciłem tam z aparatem, ale już słońce wzeszło i wyraźnie widoczność zaczęła siadać. Jeśli coś ze zdjęć wyszło to zamieszczę później, w każdym bądź razie dziś poprawiłem swój rekord DO o ładne kilkadziesiąt km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.

Byłem dziś na górce koło Toszka - ale bez aparatu, za to z lornetką.

Mam nadzieję, że ktoś inny też widział to, co ja i zrobił zdjęcia -bo nie mogę uwierzyć, czy to co widziałem, to jawa, czy sen :)

Teraz idę do pracy, napiszę później.

O której byleś i na której górce? Byłem na Sarnowskiej Górze za Toszkiem, widok rewelacja!! Miałem lornetkę, aparat i złapałem Tat... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patb, super :blink:... Podeślij proszę zdjęcia na adres teamu DO wraz ze szczegółami:

 

Zdjęcie przedstawia: …………… (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonane z: …………… (możesz dodać współrzędne i wysokość npm.)

Odległość: …………… km (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonano dnia: …………… (data w formie ROK.MIESIĄC.DZIEŃ)

Autor: …………… (imię, nazwisko lub pseudonim)

Aparat: …………… (model + obiektyw w przypadku lustrzanki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, specjalnie dla Was!

[...]

do Gerlacha ok 185 km, pobiłem swój rekord o ponad 70 km :)

Brawo, Patb - wreszcie są! Do Łomnicy jest jeszcze troszkę dalej :). Masz też Velky Krivan - gratulacje!

Rafal78 - Tobie też gratuluję, przynajmniej widoku, choć nie masz zdjęć. Bywam w Toszku i chodzę na tę górkę, ale czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem, choć przewidywałem ;).

Najbliższe dni mogą też być interesujące - wciąż ma się utrzymywac zachodni wiatr przy dobrej pogodzie. Niestety, siedzę chory w domu, we Wrocławiu i pewnie najwyżej będę mógł poptarzyć, co inni przywiozą...

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patb, super :blink:... Podeślij proszę zdjęcia na adres teamu DO wraz ze szczegółami:

 

Zdjęcie przedstawia: …………… (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonane z: …………… (możesz dodać współrzędne i wysokość npm.)

Odległość: …………… km (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonano dnia: …………… (data w formie ROK.MIESIĄC.DZIEŃ)

Autor: …………… (imię, nazwisko lub pseudonim)

Aparat: …………… (model + obiektyw w przypadku lustrzanki)

 

:) Spróbuje zrobić całą panoramę i oczywiście podeśle na stronkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.