Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem warto polować aż do wieczora. Wróciłem z wypadu do Piekar Śląskich oraz Rogoźnika, mam Tatry z godziny 14:00-15:00 z odl 160km, Gratuluje wszystkim dzisiejszych porannych fotek. Są wspaniałe.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszystkie szczyty na tej panoramce są tak pomazane w pionie ? :blink: Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakimś lokalnym mirażem ? :astronom:

 

Te pionowe ciemne smugi to zapewne sprawka Microsoftu ICE że tak a nie inaczej poskładał te zdjęcia. A jeśli chodzi o miraże, czy inne takie efekty, to czy to możliwe że dziś mieliśmy tzw efekt podniesienia horyzontu? Na udeuschle aż tak te wierchy nie wystają na symulacjach, albo mi się zdaje. Może dla porównania zdjęcia - dzisiejsze zdjęcie jest zrobione z trochę niższego miejsca niż te sprzed roku, a mimo to Skrzyczne jest trochę wyższe niż komin, a powinno być na odwrót.

 

A na Tatry z okolicy skąd będziesz polował?

 

Z Grojecbergu :Salut:

 

PS. Jest duża szansa na powtórkę takich warunków jutro z rana i w czwartek w szczególności. Z pn-zach płynie do nas dość rześkie powietrze, zachmurzenie też nie powinno być jakieś wielkie tak że trzymajcie rękę na pulsie :D

Skrzyczne 1.JPG

Skrzyczne 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto polować aż do wieczora. Wróciłem z wypadu do Piekar Śląskich oraz Rogoźnika, mam Tatry z godziny 14:00-15:00 z odl 160km, Gratuluje wszystkim dzisiejszych porannych fotek. Są wspaniałe.

 

Witam ponownie,

dzisiaj między 17.30 a 19.00 byłem znów na górkach koło Toszka - w Gajowicach oraz na Wapiennej Górze. Gołym okiem widoczne Beskidy (Śląski, Morawski) oraz Jeseniki, natomiast przez lornetkę - Babia Góra.

Gdybym był takim wytrawnym obserwatorem jak RafałZOOM, to i Wierchy by się załapały :)

Jutro (jeśli na kamerkach bedzie coś widać) jestem rano (5.30-6.00) na Wapiennej Górze koło Toszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Magdalenki koło Rzeszowa mistrzostwo :o nie mam porównania bo pierwszy raz widziałem ale tak z pół godziny po zachodzie słońca gołym okiem ładnie było widać. Wcześniej przymglone ale też gołym okiem dało się wypatrzeć... Potem wrzucę fotkę

post-17726-0-36800600-1315941456_thumb.jpg

Edytowane przez Dak
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Magdalenki koło Rzeszowa mistrzostwo :o nie mam porównania bo pierwszy raz widziałem ale tak z pół godziny po zachodzie słońca gołym okiem ładnie było widać. Wcześniej przymglone ale też gołym okiem dało się wypatrzeć... Potem wrzucę fotkę

 

Czekam z niecierpliwością! Niestety albo i stety musiałem zostać w domu, a po zachodnim horyzoncie było widać, że jest git!

 

Edit: dołączyłeś zatem Dak do"ekskluzywnej grupy "tych co widzieli Tatry z Magdalenki" i to w jakim stylu!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Magdalenki koło Rzeszowa mistrzostwo :o nie mam porównania bo pierwszy raz widziałem ale tak z pół godziny po zachodzie słońca gołym okiem ładnie było widać. Wcześniej przymglone ale też gołym okiem dało się wypatrzeć... Potem wrzucę fotkę

No to gratulacje, Dak. Dawaj fotki:)

Edit: No i są. Piękne, klimatyczne...

Zazdroszczę, cholera!

P.S.: To nie jedyne Tatry dziś z Podkarpacia :)

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jest żyleta. byłem przed wschodem na Lenartowicza w Sosnowcu i było ślicznie:-)

 

rodas: rewelacja, mam podobne kadry z 11.04.2011 tylko z późniejszej godziny :)

wspaniałe widoki, szczególnie pierwsze zdjęcie.

ja dziś byłem dopiero ok. 8:00 ale jutro mam zamiar pojawić się bardzo wcześnie - o której byłeś tam dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z tego co widzę będzie powtórka z rozrywki czyli Tatry :D

Dodałem więcej zdjęć na mojej stronie z dzisiejszego poranka w Sarnowie (koło Toszka) na Tatry, a także na inne pasma górskie.

PatBro.strefa.pl dział "Góry z Gliwic" ZAPRASZAM!

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodas: rewelacja, mam podobne kadry z 11.04.2011 tylko z późniejszej godziny :)

wspaniałe widoki, szczególnie pierwsze zdjęcie.

ja dziś byłem dopiero ok. 8:00 ale jutro mam zamiar pojawić się bardzo wcześnie - o której byłeś tam dzisiaj?

witaj. ja byłem około 5.30. Nawet do roboty się spóźniłem ale warto było. Na zachód słońca pojechałem na górke gołonowką ale już było licho. W zasadzie tylko Beskid, Łysa Hora słabo. Babia i Tatry ale ledwo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór wybrałem się w teren ale jak można się było tego spodziewać nie było takiej rewelacji jak o wschodzie. O ile oczywiście widoczne Tatry ze 150km można nazwać brakiem rewelacji :rolleyes:

 

DSCF9256 @720_HDR.jpg DSCF9257_HDR.jpg

 

 

Bardziej nastawiłem się na zachód ale skończyło się na szukaniu nowej miejscówki na Jesenik w okolicy nadajnika SLR Małobądz - póki co bezskutecznie - chaszcze, chaszcze i jeszcze raz chaszcze.

 

DSCF9323_HDR.jpg DSCF9326_HDR.jpg DSCF9295_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś nie byłem leniem i wyskoczyłem na PO Radoszowy niedaleko KWK Wujek-Śląsk (jestem niejako skazany na ten PO, jeśli muszę jechać potem do pracy - mam blisko). Wschód był piękny, Tatry się pojawiły i owszem, ale jedynie Bielskie, reszta utonęła w chmurach :g:... Fotki wrzucę po obróbce może pod wieczór.

 

@krisaz, witamy na forum :). Mała prośba - zmniejszaj zdjęcia przed wstawieniem na forum, lepiej się je ogląda i ziarno tak nie razi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się zapytać czy dzisiejsza widoczność pozwoli na zaobserwowanie Tatry z górki na środuli w Sosnowcu. Chciałbym się tam dziś wybrać z aparatem ale nie do końca jestem przekonany co do widoczności. Po waszych postach wcześniejszych jestem dobrej myśli.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś przed świtem wdrapałem się na hałdę Skalny w Łaziskach (moja pierwsza wizyta). Chmury trochę popsuły wrażenia, w małym okienku udało się wypatrzeć Wielką Koszystą ale Gerlach był już schowany. Za to bardzo dobrze były widoczne niższe górki na wschodzie, Beskid Wyspowy, Makowski i Gorce. No i oczywiście GOP nocą...

 

post-19997-0-62028000-1315996726_thumb.jpg post-19997-0-87043000-1315996719_thumb.jpg post-19997-0-84824700-1315996735_thumb.jpg post-19997-0-30636700-1315996744_thumb.jpg

Edytowane przez flyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór wybrałem się w teren ale jak można się było tego spodziewać nie było takiej rewelacji jak o wschodzie. O ile oczywiście widoczne Tatry ze 150km można nazwać brakiem rewelacji :rolleyes:

 

DSCF9256 @720_HDR.jpg DSCF9257_HDR.jpg

 

 

Bardziej nastawiłem się na zachód ale skończyło się na szukaniu nowej miejscówki na Jesenik w okolicy nadajnika SLR Małobądz - póki co bezskutecznie - chaszcze, chaszcze i jeszcze raz chaszcze.

 

DSCF9323_HDR.jpg DSCF9326_HDR.jpg DSCF9295_HDR.jpg

 

VRG: bywam na tej miejscówce co jakiś czas (ja to nazywam Wzgórze Małobądzkie) - zaraz obok masztu jest coś jakby betonowa platforma z której obserwuję ale stamtąd głównie kierunek Czeladź, Siemianowice itp..

Trochę fotografowałem Katowice ale żadnych gór stamtąd nie widziałem a też od pewnego czasu chodzą mi po głowie Jeseniki z Zagłębia (Sosnowiec, Gołonóg..).

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gołonogiem może być problem, chyba że z głównej wieży kościoła ale to też nic pewnego. Obstawiałbym raczej Pańską Górę w Ząbkowicach, lub niesprawdzoną wieżę na Bukowej, może ewentualnie z Chendówki, zrobię symulację i zobaczymy. To byłoby coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to była świetna widoczność. Czułem, że będzie coś widać i wybrałem się na PO koło zamku w Odrzykoniu koło Krosna. Poniżej kilka fotek wystających Taterek:

 

 

 

 

 

Gratulacje luk085! Ależ wejście smoka - zdjęcia przecudnej urody - miodzio, nie dość, że technicznie doskonałe to jeszcze taka niespotykana perspektywa, chyba jeszcze nie mieliśmy tak pięknie wystających zza bliższych pasm "ząbków" w tak szerokim ujęciu. Od nas ze Śląska i Zagłębia nie do osiągnięcia taki widok. Kolejny kandydat do zdjęcia roku (kategoria artystyczne) moim zdaniem (szczególnie podoba mi się nr 4).

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta ponownie bo tamten na poprzedniej stronie może być mało widoczny ;D

Witam.

Chciałbym się zapytać czy dzisiejsza widoczność pozwoli na zaobserwowanie Tatry z górki na środuli w Sosnowcu. Chciałbym się tam dziś wybrać z aparatem ale nie do końca jestem przekonany co do widoczności. Po waszych postach wcześniejszych jestem dobrej myśli.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.