Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zerwałem się, ale nad Śląskiem chyba za dużo paprochów i spod Czewy słabo. Dla porównania z postem z 10.VI dzisiejsze Pilsko (bardzo wyciągnięte, na szybko). Babia i Polica też wyszły, ale liczyłem na Tatry. Ale wieczorem może się trafią srebrzaki - zachmurzenie 1/8 :)

image.png.18bdbc0b3dc1f006f42477352b80dad6.png

Edytowane przez spro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wczoraj z rana była rewelacja (z górki Mikołowiej tak ostrej Babiej to jesczez nie widziałem, masyw leskowca też było świetnie widać więc Pradziad napewno był realny), popołudniu było troche gorzej, notomiast dziś rano już lekko mgła ale mimo wszystko też nie było źle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ten kadr już do tego tematu kiedyś wrzucałem, a przy dzisiejszej widoczności postanowiłem go powtórzyć i robię to po raz drugi. Wtedy miejscowość mniej znana, dzisiaj dzięki energylandii chyba każdy ją kojarzy ;) . Do tatr 100 coś tam kilometrów, 105, 110 już nie pamiętam.

Swoją drogą pasażerowie tego hyperiona też musieli mieć niezłe widoki, w końcu to łącznie z poziomem terenu ze 100m wyżej, choć czasu na obserwacje mało i pewnie nikt o tym nawet nie myślał.

_MG_3523.jpg

_MG_3496.jpg

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No miło mi :)

Szczerze mówiąc musiałem sprawdzić gdzie to jest ten staw szydłowiec bo jest ich tutaj trochę i teraz już wiem. Moja miejscówka tak dokładnie to jest na tych drugich stawach, przy Wiśle, a dokładnie staw Leliwa. Chcąc tam tak legalnie dojść to trzeba wałem z buta ze 2 kilometry iść od mostu w podolszu czy jankowicach na koniec leliwy.

A Grodzisko, masz na myśli miejscowość Grodzisko, że się niby nie da dojechać?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego Panowie.Też niedawno sprawdzałem drogi dojścia nad ten staw i można osobówka podjechać w miarę blisko od strony Podolasza pomiędzy domami taką wąską drogą a drugim razem podjechałem od Energylandii w stronę przysiółka Przeręb .Szkoda że nie miałem ostatnio czasu bo warunki były idealne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest fotka akurat z 26 września, było to po pierwszych w tym roku opadach śniegu w tatrach.

Teoretycznie można tam dojechać pod samą miejscówkę, ale osobiście nie lubię pakować się autem w te stawy zwłaszcza że są tam wszędzie zakazy wstępu. Preferuje więc spacer od tartaku.

 

Czyli są szanse że kiedyś tam zajadę a tam będzie ze 20 osób ;p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z Buska-Zdroju idealna widoczność od Beskidu Niskiego aż po Beskid Żywiecki. Tatry było widać idealnie do godziny po wschodzie Słońca, potem widoczność gwałtownie się pogorszyła, a po 14tej znowu było rewelacyjnie.

Widoczność była tak dobra, że było widać śnieg na polanach w Beskidach czy Gorcach a także sylwetki wież widokowych, nawet maszt Chorągwica był kolorowy z odległości 75km.

Zdjęcia wrzuciłem w temacie o widokach ze Świętokrzyskiego.

Podejrzewam że z wielu innych miejscach w Świętokrzyskim było widać niewiele gorzej, zapewne też z Salomina w Lubelskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzadko się zdarza, żeby obserwatorium na Śnieżce było widać gołym okiem z 50 kilometrów a dokładnie tak dziś było z drogi Chojnów-Złotoryja. Ciemny punkt wyraźnie odcinający się od śniegu. Same śniegi dobrze widoczne już od stacji kolejowej Niegosławice w Lubuskiem (co zresztą ciekawe, tam nie ma żadnego wyraźnego wzniesienia). Niestety jechałem w nieco innych celach a i nie zdążyłem wrócic przed deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od trzech dni w Lublinie przejrzystość doskonała w przerwach między opadami. Na kierunku wschodnim kumulusy wystają z za horyzontu na dystansie 150 km. i pewnie dużo dalej. Tylko że poza chmurami nic tam nie ma do obserwacji na takim dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co sądzicie o obecnej pogodzie pod kątem dalekich widoków? Zrobiło się chłodno, wieje od północy, jest też raczej sucho...
Tak pytam, bo prognozy na NEW METEO http://new.meteo.pl/um/php/small_maps.php?all=1 na środę 18.09 czyli już pojutrze pokazują wręcz idealne warunki obserwacyjne.
Np o godzinie 15:00 tego dnia prognozowane są następujące warunki:
new.meteo.pl/um/php/pict_show.php?cat=7&time=14&date=2019091612
No i teraz nie wiem czy brać urlop, czy nie :) Dawno nie byłem na żadnej miejscówce i chętnie bym się wybrał gdzieś na ustrzelenie Tatr z dalszej odległości. Czy ewentualnie ktoś z Kielecczyzny mógłby w środę dać cynka, że w kierunku południowym są rzeczywiście bardzo dobre warunki obserwacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Co do prognoz z new meteo, to zauważyłem śmieszną rzecz dotyczącą widzialności - im bliżej do terminu, na który jest prognoza, tym ta prognoza widzialności jest gorsza. No ale człowiek zawsze ma nadzieję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć wszystkim, Włodek z Jaworzna, miło mi :-)

 

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić meteorologiczny fenomen 06-06-2020? Co prawda przeszedł front chłodny, ale poza tym czerwiec, wiatr południowy i wilgotne powietrze polarne morskie (?); tymczasem warunek był mocarny (ode mnie przed południem Tatry jak z Podhala, zresztą na grupie widzę, że z Podkarpacia podobnie). Czy była szansa przewidzieć taką widzialność?

20200606_1.png

20200606_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.