Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie polecam dzisiaj udać się na punkty obserwacyjne. Byłem dziś na swoim stałym punkcie obserwacyjnym i według mnie jest tak jak wczoraj, a nawet lepiej. Z Kopy widzialność w granicach 100 km. Jestem umówiony na zachód słońca i mam zamiar zapolować na światełka Ślęży jak mi innych masztów:)

 

dziś rano w Koniakowie Tatry jak na dłoni, gołym okiem można wierchy opisywać ;) !!

tyle, że w nocy temperatura spadła do 1.5 C (mierzone 2m ponad gruntem i 700mnpm), stąd taka przejrzystość,

wieczorem zapodam foty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Płazy odświeżyć sobie widoki, kto chętny to zapraszam. Ja i tak się tam autobusami docioram :)

 

PS. Jeszcze podaje co widać z okna: Beskid Morawski 2/6, Śląski i Żywiecki 4/6, Babia 6/6 :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wspiąłem się na wieże, na szczęście był ten sam przewodnik i puścił mnie trochę wcześniej od innych :)

Upolowałem dzisiaj w końcu Babią, Pilsko, i Pradziada :)

Oczywiście później mała fotorelacja :)

PANOWIE CHYBA MAM TATRY Z GLIWIC!!

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność wyśmienita zgadza sie :helo: Postanowiłem z tej okazji napisać pierwszy post na forum i przywitać się z wszystkimi którzy tworzą ten wątek:) śledze go już od dłuższego czasu i ciesze sie bardzo że trafiłem na ludzi o podobnych zainteresowaniach :D

 

Mieszkam w okolicach Pszczyny(droga na Żory). Mam stąd niezły widok na Klimczok, Szyndzielnię i wieżę na Skrzycznem(widze je z okna nawet przy średniej widoczności B) ) Zawsze jednak byłem ciekawy czy z okolicy widać moje ukochane Tatry. Dzisiaj ok. 17.00 wybrałem sie więc(jak zwykle przy sprzyjających warunakach) na polowanie z lornetką w okolice w których prawdopodobieństwo ich zobaczenia bedzie najbardziej prawdopodobne(okolice zbiornika w Łące, na północ od Jeziora Goczałkowickiego) Ku mojemu zdziwieniu udało sie. Gołym okiem słabo, z lornetką wyraźnie można było dostrzec troche jeszcze ośnieżone szczyty.(odl. może nie jest powalająca bo ok. 120 km w linii prostej ale dla laika czyli dla mnie to juz jest coś)Zdjęć niestety nie posiadam z racji słabiutkiego aparatu. Widok na Beskid Śląski oczywiscie rewelacyjny, wyrazistość szczegółów powalająca :icon_smile: Ciesze sie że mój cel został wreszcie osiągnięty, teraz pozostaje mi wyznaczyc sobie jakiś wyższy;)

 

Myśle ze w miare upływu czasy jakoś sie na forum zaaklimatyzuje i bede wnosił do dyskusji coś konstruktywnego.

 

 

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwatorzy, trzymajcie rękę na pulsie. Mamy teraz napływ chłodnego powietrza z nad Skandynawii więc a nóż może wyklarować się horyzont :)

 

Niestety na razie to artkyczne powietrze jest mało przejrzyste - we Wrocławiu widzialność dziś nie przekraczała 70 km i to pomino tego, że jest dość wilgotne, więc nie powinno zawierać pyłow. Jednakże po prześledzeniu pochodzeniu tej masy powietrza widać, że pochodzi ono z rejonu Kanady. Jest nadzieja, że jutro będzie to powietrze bardziej północne , a wiec może czystsze.

341906_trj001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed zachodem Słońca prognozy Mertiego potwierdzał ładny i przejrzysty południowy horyzont, przynajmniej powyżej 10 stopnia. Nie wiem jak góry, bo nie miałem dzisiaj okazji na nie zerknąć. Za to w weekend życzyłbym sobie dobrych warunków, bo planuję jakieś obserwacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem jak tam warunki w stronę beskidów, ale ze śląska cieszyńskiego na zachód widoczność wydaje się co najmniej bardzo dobra, niestety nie mam możliwości zrobienia fotki, ale po ostatnich prognozach nie spodziewałem się takiej widoczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widoczność super, z mojego punktu (górka chełm w miejscowości Goleszów) widać przez lornetkę jeseniki (pradziad to 115km), a na śląsku tych wszystkich kominów tak wyraźnych jeszcze nie widziałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wicio, ja wczoraj robiłem zdjęcia mniej więcej o tej samej porze (no może pare minut po 20) ze wzgórz trzebnickich. Juz je wysłałem do mateusza, może coś wybierze jeśli coś się nada.

 

Ja robiłem ta fotkę o 19.47 a warunki szybko się pogarszały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalne powietrze dzisiaj. Wielki Luboń widać gorzej niż wczoraj Tatry. Może ktoś wytłumaczyć takie załamanie widoczności przy w zasadzie braku zmiany pogody?

 

Podoga z 14.06 na 15 zasadniczo się zmieniła. Jak tego nie zauważyłeś to trudno. :huh: Daleki Obserwator oprócz tego co na horyzoncie musi śledzić co nad głową :whistling::sunsmiley::burza::deszcz: i to nawet w nocy :astro: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pewne przypuszczenia, że kolejne dwa, trzy dni przyniosą dobrą widoczność. Już dzisiaj jest ona na poziomie 6/10, jutro ma się jeszcze ochłodzić, zapowiadają że napłynie powietrze polarne znad Morza Norweskiego, przypuszczam, że o większej czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne przypuszczenia, że kolejne dwa, trzy dni przyniosą dobrą widoczność. Już dzisiaj jest ona na poziomie 6/10, jutro ma się jeszcze ochłodzić, zapowiadają że napłynie powietrze polarne znad Morza Norweskiego, przypuszczam, że o większej czystości.

To będzie powietrze bardziej znad kontynentu - pogranicze Rosji i Norwegii, przejdzie dość długą droge nad lądem i nie należy się spodziewać rewelacji - najwyżej 100 - 120 km. W przyszłym tygodniu cyrkulacja znów ma się odwrócić na zachód, więc wtedy może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.