Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś poranne zdjęcia z kamery z kamery w Windnicy? ,bo ja niestety zaspałem :/ i nie wiem czy coś straciłem,a dzisiaj to chyba nie będę szedł spać wcale żeby o świcie iść na moją miejscówkę , bo nawet budzik nie może mnie dobudzić

Nie mam zdjęć, ale nic nie straciłeś, dziś nie było widać nawet Beskidu. Mam za to zdjęcia z Widnicy i Liwocza z ok. 6:20 w sobotę (na innym kompie). Był wyraźnie widoczny śnieg na szczytach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Pomiędzy Beskidem Morawskim a Jesenikami jest ogień.<br /><a href='http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=lysa_hora1' class='bbc_url' title='' rel='nofollow'>http://portal.chmi.c...?cam=lysa_hora1</a><br />
<br /><br /><br />

Do południa rzeczywiście było rewelacyjnie później juz słabe. Tatry z Jesenika musiały być super. Niestety słońce juz wysoko, brak sniegu na dole i powietrze mocno sie nagrzewa - konwekcja robi swoje. O świcie są idealne warunki pod światło - np Tatry ze Śląska później już źle. Niby słaby wyz a osiadanie mocne i do tego bardzo suche powietrze - zaledwie 3 mm wody w słupie powietrza http://www.weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2012&MONTH=03&FROM=0512&TO=0512&STNM=11747 . Sytuacja trochę podobna jak 12 lutego - zgniatanie wału wysokiego ciśnienia przez nasuwajace sie 2 fronty, tyle tylko ze odwrócenie o 90st i dzieki temu napływ suchego arktycznego powietrza z NE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gdyby tylko tak szybko nie pojawiły się dziś cumulusy, a w końcu stratocumulus to mielibyśmy festiwal DO na Podkarpaciu. Jak patrzę na jutrzejsze prognozy to aż serce mocniej bije!

 

Edycja: I już się pozmieniały modele i prognozy. Niskie chmury będą znów rankiem... :(

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wybrałem się po raz kolejny na Górę Kamieńsk i muszę powiedzieć, że w końcu dopisało mi szczęście. Dzisiejszy północny wiatr wspanialne oczyścił powietrze. W kierunku północnym miałem widoczność 10/10; w kierunku południowym też, ale jednak widać było pod światło słoneczne znacznie więcej zaniczyszczeń w powietrzu. Obecnie jestem na etapie obróbki materiału foto, ale już mogę oznajmić, że osiągnąłem swój najwięjkszy cel z tej miejscówki - mianowicie udało mi się uchwycić wieżę zamkową w Smoleniu na Jurze. Poza tym w kierunku wschodnim udało mi się sfotografować kolejny tajemniczy obiekt, ale na razie muszę się upewnić, że jest to to o czym myślę. Dajcie mi parę dni na przygotowanie relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerce w Widnicy widać było tatry a , ja byłem na swojej miejscówce i lipa,wydaje mi się ,że głównym powodem tego jest ,że słońce za daleko wschodzi od Tatr czyli nad Łysicą :/.Więc chyba tatry ode mnie możliwe są tylko w takie dni jak 11 kwietnia zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerce w Widnicy widać było tatry a , ja byłem na swojej miejscówce i lipa...

 

Eclipse, musisz być bardziej cierpliwy, :) Ja po Tatry do Dobromierza to chyba ze 2 lata uderzalem i na wieczór i przed wschodem i w dzień, aż w końcu sie udało. Ale pomimo doskonałych wtedy warunków widocznościowych (13.11.2010), ledwo je było widać przez lornetkę. dziś też się przymierzałem w okolice Dobromierza ( bo może bedę w okolicy), ale widać że raczej nie ma sensu. Także jak mieszkasz w pobliżu to po prostu wypatruj a na pewno się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko jutro rano będzie szał! W górach na bank, a może nawet w nizinach. Trzymajcie puszki na pulsie!

A i sobota zapowiada się ciekawie. Ma wiać z południa, więc przesuszy i tak suche już powietrze. Będzie bezchmurnie. Jeśli tylko nie będzie zbyt dużo pyłu to możemy liczyć na ciekawe warunki o świcie (choć chyba nie aż tak dobre jak przedwczoraj - 15.03.2012 - na Podkarpaciu) i w okolicach zachodu praktycznie na całym południu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i zaczyna się czas spotkań DO w terenie. Niestety mnie dziś nie będzie, dalej siedzę przy aucie by je dopieścić na wiosnę, a bez elektryki (zegary, kolumna środkowa którą wyjąłem do wyczyszczenia i zamontowania nowych rozwiązań) nie dojadę. Od kwietnia napewno widzimy się w terenie.

 

Jeśli mogę prosić to piszcie mi swoje nr tel na PW. Niestety mam nowy telefon i stare kontakty poszły w niepamięć wraz ze starym telefonem.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w weekend w Gorcach i widoczność była niestety kiepska. Najdalej widoczną górą był Wielki Chocz, ale była to już bardzo zamglona sylwetka. Było ciepło i śnieg szybko się topił. W niektórych miejscach bardzo wyraźnie było widać jak powietrze drgało. Musiałoby chyba mocno wiać, żeby była dobra widoczność.

Tymczasem w górach były co chwila delikatne, ale bardzo ciepłe podmuchy wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę byłem na urodzinach u mamy, więc nie mogłem skorzystać z pogody i ewentualnych obserwacji. Przez okno tylko wspominałem czasy kiedy to spotykaliśmy się w polu pszenicy na G.Św. Doroty i wspólnie obserwowaliśmy. Tak wyglądała moja obserwacja wczoraj z okna u mamy.

DSC_1044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.