Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Oszz kurdeee,20 minut za późno byłem na swoim PO :/,nie mam szczęścia

Nie przeżywaj, tylko dobrze wypocznij na jutro rano!

 

PS. Wczoraj z Płaskowyżu Kolbuszowskiego Góry Świętokrzyskie były jak na wyciągnięcie ręki. Szkoda, że nie miałem aparatu pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam widać Garb Teńczyński, Pagóry Trzebińskie oraz Wyżynę Olkuską należącą do Jury ;)

 

Panowie, warunki się poprawiają i przypominają te z przed dwóch dni. Diablak już teraz bije po oczach....

 

Na kamerze w Widnicy widać już ośnieżone Tatry! Wieczorem chyba jeszcze tego nie doświadczyliśmy nigdy! Magiczny wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie ma ,to do jutra warunki powinny się utrzymać i się uda,dzisiaj za szybko się zmyłem, mogłem czekać

 

Może jednak mogłeś poczekać, bo teraz z Widnicy coś widać. No ale jednak do "naszych" okolic to jeszcze ok 70 km dalej więc mogłoby być trudno coś dostrzec.

A możesz powiedzieć jakim sprzętem cyknąłeś tą fotkę?

 

Eclipse, a gdzie dokładnie znajduje sie Twoja miejscówka, możesz podać jakieś namiary albo zdjęcie z GE?

Jak będę kiedyś w Dobromierzu to może zahaczę też o twój PO :)

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole się nie przyznawać :D, u mnie jak zdjęcie przeglądam i jest w mniejszym rozmiarze widać ,że coś się bieli,a według GE to tu wystają tatry

 

Wiesz, ja też mam sprzęt przedpotopowy (ciągle przymierzam się do kupna jakiejś lustrzanki), a jednak złapałem nim Tatry z dobromierza, więc Ty też próbuj. Może fachowcy jednak wyciągną coś z Twojego zdjęcia.

Podaj chociaż namiary swojej miejscówki , bo to chyba niedaleko od Dobromierza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50º55'33.41''N 20º05'20.50"E to jest 500m od górki Świdzinskiej na polach,tak wcześnie rano to wieża zamknięta jest więc idę na te pola,ale mam jeszcze jedną miejscówkę ale 7km dalej w miejscowości Krasocin jest zaznaczona na DO w zakładce POI razem z ciekawą symulacją.A co do zdjęcia na pewno dysponujecie lepszymi programami ode mnie ,chce tylko żeby tam te Tatry były bo na stronę DO to się raczej nie nadaje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse, coś tam majaczy, ale niestety żadnej pewności nie ma. "Coś majaczące" to pojedyncza piramidka, ale to równie dobrze może być dziwny układ drzew. Przy tej ogniskowej Tatry powinny być dużo mniejsze niż rzeczona piramidka. Raczej to nie to. BTW zrobiłeś tylko jedno zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma czas wieczorem to niech nie odpuszcza! Przed 20 min. widziałem gołym okiem nadajnik na Suchej Górze koło Krosna z obwodnicy Głogowa Młp. - 45km - detal poraża! Nie miałem się jak tam zatrzymać z oczywistych powodów. Ośnieżone Tatry z Kolbuszowej obserwowałem przez lornetkę ok. 9:00, teraz muszę je "wyciągnąć" z fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było ale mam pytanie do obeznanych w pogodzie i meteorologii - od paru dni mamy super widoczność praktycznie przez cały dzień ale właściwie dlaczego? :)

trochę wcześniej wiało, później było ładnie i z widocznością, potem padało a 25.04 i 26.04 mocne Słońce od rana do wieczora a mimo to warunki do obserwacji rewelacyjne.

patrze teraz na zakładke 'widzialność' i tak: ciśnienie dość wysokie, wiatr słaby południowy , bez opadów, chmurek trochę jest..

a może kwiecień to po prostu dobry miesiąc do obserwacji? :]

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopp uprzedziłeś mnie z tym pytanie,:-) O dokładnie to samo chciałem zapytać forumowiczów:-)

I zauważcie że cały dzień jest bardzo dobra widoczność, a nie np. o wschodzie czy pod wieczór.

Edytowane przez rodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa z tatrami nie daje mi spokoju ,ale ten ostatni raz pokaże zdjęcia i może ktoś je podda obróbce wyostrzy , po ciemni może to są tatry a może nie ,albo może po prostu chce je widzieć i tak mi się wydaje .2 Ostatnie zdjęcia robione z innej miejscówki dzisiaj pod wieczór

Zdjęcie-1093.jpg

Zdjęcie-1172.jpg

Zdjęcie-1170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.