Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdze trochę wyżej. Podjeżdzam od strony Trzebiesławic. Niedaleko dostrzegalni p-poż. potem w stronę Jaskółczej. Tam panorama od Skrzycznego na zachód. Według symulacji Pradziad powinien "wejść". A Merti coś mnie zakręcił z ta Wielką Gorą albo ja coś nie kumam. Tam widze plik do earth ale na dojazd do Sułoszowej. A na Wielką Górę ostatnio dotarłem ale ile mnie to zdrowia kosztowało:-) O aucie nie wspomne:-) Na Pradziada sprobuje jeszcze jutro jak bedzie pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodas przepraszam. Byłam wczoraj tak zjeb... po robocie że nawet nie wiedziałem co czytam ;) Na Wielką Górę jechałem pierwszy raz samochodem z Michałem Turlejem,. Tak, wjeżdżaliśmy tak jak mówisz na po polach. Inne możliwości nie ma... Po robocie wrzucę tracka z GPSu jak tam dojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na miejscu i czekam. Na razie nie zapowiada się dobrze...

 

Edytka

No i nici, ponownie mam pecha. Z zachodu nadciągnęły chmury i tak szczelnie przysłoniły horyzont że nie miałem na co liczyć. Chociaż Virgo się zjawił i zrobił się mini zlot ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda wczoraj była ładna i w sumie nic nie zapowiadało tego, iż od zachodu nadciągną chmury. Poza tym widoczność na jakieś 5 km max. Gdyby jednak nie te chmury to udałoby się Pradziada złapać na tarczy słońca bo podobnie mglista pogoda była rok temu na Siewierskiej a jednak samego Dziadka dało radę wtedy uwiecznić.

 

DSCF9443_pano.jpg

DSCF9442_m.jpg

DSCF9447_bedzin.jpg

 

Niestety, znów brak szczęścia i znów wyszła na wierzch stara prawda że "najciemniej pod latarnią", chyba najpopularniejsza miejscówka w regionie kolejny rok pozostaje bez trofeum w postaci zachodu słońca za Pradziadem. Następna okazja wiosną, no cóż ...

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck, fuck, fuck!

Tak oto można podsumować psikusa jakiego nam pogoda sprawiła. Dziś niemal idealny zachód, nie mogło tak być wczoraj ? Eh...

DSCF9457_m.jpg

(zdjęcie kontrolne z mojego dachu, do Jesieników brakuje jeszcze trochę ale widać że dziś mogłoby się udać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F**k, f**k, f**k!

Tak oto można podsumować psikusa jakiego nam pogoda sprawiła. Dziś niemal idealny zachód, nie mogło tak być wczoraj ? Eh...

E no, nieładnie tak przeklinać, dzieci czytają! A przecież najfajniejsza w DO jest właśnie pogoda, która robi psikusy i w jedną i w drugą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zdjęcie kontrolne z mojego dachu, do Jesieników brakuje jeszcze trochę ale widać że dziś mogłoby się udać)

Nie udało by się. Przed zachodem słońca nad Jesioniki nadciągnęły gęste chmury, które przewalały się przez najwyższe szczyty. Vozka i Keprnik przykryte chmurami były już przed południem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na wschodnim wschodzie ;) tez wiszą gęste chmury nad gorkami , a szkoda bo wczoraj wieczorem liczyłem że swiatło zachodzacego slońca pozwoli choć później po ekstremalnym wyciagnięciu zdjecia dojrzeć Babią z Głobikowej a tu trzy średnice przed zachodem czarna gesta kurtyna i dobranoc . Jeszcze kilka dni zostało ze słońcem w okolicach Diablaka więc może ktoś trafi .

80604410.jpg

Dzis rano z Liwocza to samo ale wiatr juz miał moc więc moze coś na wieczór się wykluje

80604658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Bani Szklarskiej na bankowy zachód słońca za Tatrami. Niestety nie okazał się bankowy. W krośnie i okolicy bezchmurne niebo, błękit bił po oczach, cel Bania Szklarska w Beskidzie Niskim. Wg. symulacji dzisiaj słońce ładnie miało zachodzic za Tatrami. Niestety pogoda w górach jakże zmienna jest. Pierwszy raz widziałem cos takiego. Wały chmur z południowego wschodu przelewały się po szczytach, by nastepnie kilkaset metrów dalej całkowicie się rozpłynąć. Mimo że na Tatry nie mialem szans a kilkadziesiąt kilometrów dalej prawdopodobnie było bezchmurne niebo to to zjawisko zapamiętam na długo. Pogoda w górach i to tych nawet niewysokich potrafi zaskoczyć.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano był ogień z Zielonej Góry na Karkonosze. Fotki niebawem, chcę skleić najszerszą panoramę gór widzianą z ZG

Czekamy zatem niecierpliwie! Od jutra rana do soboty wieczorem obstawiam ogień z południowego-wschodu na Tatry. Już dziś wieczorem było nieźle. Wstawię potem kilka fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak na gorąco pierwsza panorama Sudetów z ZIelonej Góry z dzisiaj rano, tj.18.10.2012 - z lewej strony zaczyna się od Gór Kaczawskich (podniesioiny horyzont). Jak poradzę sobie ze złożeniem innych ujęć, w tym bardziej w stronę Gór Kaczawskich, to wrzucę.

Panorama 18.10.2012'.jpg

Edytowane przez rosim
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.