Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam obiecane fotki. Tatry dziś z Kolbuszowej. Spóźniłem się jakieś 15 minut...

 

Kolba, Kolegiata i Tatry:

 

Od jutra to będą dopiero warunki!

 

W Twojej okolicy jest tylko jedno miejsce, z którego można łapać Tatry ?

 

Na fotkach najmniej wystaje Wysoka, więc gdyby z niej puścić symulację, to w Twojej okolicy pojawia się jeszcze dużo miejsc, z których Tatary Wysokie pojawią się bankowo.

 

Pokrysie terenu GoogleEarth z Wysokiej http://wyslijto.pl/plik/n31p4eh6mc

W GE po lewej w menu rozwijasz Wysoką i zaznaczasz Visibility Cloak...w ten sposób znajdziesz niezalesione miejsce na mapie.

ge_kolbuszowa.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej okolicy jest tylko jedno miejsce, z którego można łapać Tatry ?

 

Na fotkach najmniej wystaje Wysoka, więc gdyby z niej puścić symulację, to w Twojej okolicy pojawia się jeszcze dużo miejsc, z których Tatary Wysokie pojawią się bankowo.

 

Pokrysie terenu GoogleEarth z Wysokiej http://wyslijto.pl/plik/n31p4eh6mc

W GE po lewej w menu rozwijasz Wysoką i zaznaczasz Visibility Cloak...w ten sposób znajdziesz niezalesione miejsce na mapie.

Tak, z innych miejsc też łapię Tatry, m.in. z Przyłęka, Kosów, Kosów-szkoły. Górka Weryńska w Kolbuszowej ma jednak jedną wielką zaletą - 4 minuty zajmuje mi dojazd jeśli jestem w domu :)

Na zdjęciach z wczoraj najmniej wystają Rysy (za przekaźnikiem), a jeszcze mniej Sławkowski i czubeczek Tatr Bielańskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów pech :icon_evil: Ja w robocie, a tu taki piękny zachód się szykuje :icon_cry: Jeśli któryś z kolegów ze ślunska ;) chce złapać dziadka (poprawka: prawie ;) ) na tarczy słońca to powinien się udać na wzniesienie do Twardowic (kiedyś mówiłem że to wzniesienie jest w Siemoni...) :Salut:

 

PS Jeszcze symulacja, strasznie mocno wystaje Jesenik ponad pobliski teren ;) ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam apel do kolegów z Podkarpacia , Diablaka łapać ;) @piotr333 z okolic Szkodnej sa chyba jakieś miejscówki...

Z tego co wiem to z okolic Szkodnej Diablak nieosiągalny, no chyba że sie myle.

Niestety ja też mam pecha, miałem zamiar dziś gdzieś wyskoczyć, a tu do pracy trzeba było iść :( jutro to samo, chyba żeby z rana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest imponująca inwersja! Rano w sobotę w okolicach Krakowa gęsta mgła i szron, a na Kasprowym o 8rano w radiu podają że jest 16stopni. Byłem w górach z zamiarem jakieś dalszej obserwacji ale niestety było bezwietrznie i bardzo ciepło, przez co 100km to było maksimum możliwości. A dalsze obiekty wychodziły niewyraźne, czyżby powietrze drgało?

Ale tak gorąco i to jeszcze w górach o tej porze roku to nie pamiętam żeby było. To nie była złota polska jesień. To było prawie jak latem. Słońce wyraźnie przygrzewało.

A zdjęć oczywiście narobiłem i wrzucę niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Damian, goń dziś na górkę bo ja nie mogę... please! ;)

 

Rymek świetne zdjęcia :) te z kosów też. ostatnio z gorki nie ma warunków. tamten weekend zapowiadal sie grubo ale była kicha. wczoraj zrobilismy z bratem objazd od przyleka, przez kosowy po trzesowke ale tez nic nie bylo. mamy za to miejscowke na panorame kolbuszowę z trzęsówki. teraz może coś ustrzelę bo mam wolne od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co będzie rano, ale teraz powietrze na Zaolziu krystaliczne. Pogoda w dzień była bardzo zmienna, ale po zachodzie słońca wypogodziło się. Jeszcze nigdy nie widziałem tak wyraźnie świateł na Skrzycznem. I to nie tylko nadajnika, ale też ze schroniska.

 

Zresztą wystarczy popatrzeć na kamerkę ze Skrzycznego:

skrzyczne-02-11-2012.jpg

 

Z Łysej widać światło na Pradziadzie:

lysa-pradziad-02-11-2012.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie widoczność jest mega - kosmiczna :szczerbaty: Czułem wczoraj pismo nosem ale takiej przejrzystości to wogóle nie widziałem, no jest 11/10 :groupwave2: NAwet Beskid Wyspowy i Makowski widać z Mikołowa ;) Ale niestety ja znów mam pecha, bo do roboty muszę gonić :pistols:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ok. 7:30 było rewelacyjnie - Tatry (~170km), nawet nieco lepsze niż Babia (~100km) ;)

1. Łomnica/Durny Szczyt (169km), Polica i Gerlach (168km)

DSC_7594_4.jpg

2. Gerlach (168km) i Babia Góra (105km)

DSC_7583_4.jpg

3. Babia Góra (105km)

DSC_7571_4.jpg

4. widok ogólny - 1: Łomica&Durny, 2: Polica, 3: Gerlach, 4: Babia G.

DSC_7600_4.jpg

[edit]:

5. rejon Wysoka-Rysy

DSC_7552_4.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podkarpacia dziś z rana również super widoczność aż szkoda że tak pózno się wybrałem, wcześniej to dopiero były widoki :)

Tatry ze Szkodnej:

post-20765-0-37641000-1351954165_thumb.jpg

Tatry z Bystrzycy, do Gerlacha 147km:

post-20765-0-89723200-1351954226_thumb.jpg

a tu Bieszczady, troche słabo widoczne z Pstrągowej (49.96281 21.7022) do Tarnicy 123km:

post-20765-0-75619100-1351954721_thumb.jpg

a to troszke z innego miejsca ale tez chyba Pstragowa - Smerek i Kamienna:

post-20765-0-73893800-1351954917_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.