Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

No i byłem jak mówiłem. Inwersja za wysoko jednak, w ogóle jest wyżej niż wczoraj :icon_rolleyes: . 778m nie wystarczyło na Tatry, które schowane były w zbitej warstwie inwersyjnej. Ale nie taki diabeł straszny, za to bardzo dobrze Bieszczady sie pokazały i Beskidy Skolskie (Słońce działa cuda), czyli 100km pekło. Tatry "zyleta" o wschodzie jeszcze na mnie czekają, nie poddaje się :).

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez czekam na "super widzialność" ;)

 

Dzisiaj było i jest kiepsko, dalej jak 2 może 3 km nie widać nic.

 

A daleko masz do punktu obserwacyjnego? Ja mam to szczęście że samego Gerlacha widzę z balkonu (jak się wychylę ;)) więc właściwie nie wychodząc z domu jestem wstanie ocenić sytuacje, jednak żeby zobaczyć coś więcej muszę się ruszyć przynajmniej 1 - 2 km - w sumie nie aż tak daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Tokarnie wstałem o 4.30. Godzina jazdy autem i 45min wyjście na szczyt. To już wschodnia część Beskidu Niskiego. Punktów PO jest baaardzo dużo w mojej okolicy (duża część Beskidu Niskiego, Czarnorzeki, Kombornia, Jasło i okolice). Wszystko zależy od tego ile mam czasu i co chcę zobaczyć. Najbliżej i najswobodniej jeżdzę na Dział nad Korczyną. Staram się byż w różnych miejscach na zmianę.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to bardzo dobrze Bieszczady sie pokazały i Beskidy Skolskie

Zamienię Tatry na Bieszczady ;) Wczoraj z Liwocza było odwrotnie , w strone Bieszczad ciemnobury pas unoszacy sie nad połoninami a i w dolinach po drodze zalegała mgła , tak że cięzko nawet sie było zorientować gdzie kieruję obiektyw . Moze jutrzejszy ranek bedzie lepszy , bo procz widoków Bieszczad jest jeszcze wschód słonca zza Magury Łomnińskiej ... choc już najlepsze dni minęły :(

82156420.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo tego zachodu księżyca.. wiecie gdzie można znaleźć stronę z efemerydami wschdów i zachodów , nie wiem czy dobrze się wyraziłem. chodzi mi o stronę gdzie z danego miejsca mogę sprawdzić w którym miejscu na horyzoncie zajdzie księżyc lub słońce. wiem że jest taka strona.. Help !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo tego zachodu księżyca.. wiecie gdzie można znaleźć stronę z efemerydami wschdów i zachodów , nie wiem czy dobrze się wyraziłem. chodzi mi o stronę gdzie z danego miejsca mogę sprawdzić w którym miejscu na horyzoncie zajdzie księżyc lub słońce. wiem że jest taka strona.. Help !

polecam ci darmowy programik "TPE" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo tego zachodu księżyca.. wiecie gdzie można znaleźć stronę z efemerydami wschdów i zachodów , nie wiem czy dobrze się wyraziłem. chodzi mi o stronę gdzie z danego miejsca mogę sprawdzić w którym miejscu na horyzoncie zajdzie księżyc lub słońce. wiem że jest taka strona.. Help !

 

ja znam taki program jak http://www.stellarium.org/pl/ ale nie wiem czy ci to wystarczy... gór tam chyba nie ma ale wschody i zachody są ;)

 

wybierasz tam współrzędne punktu i mozesz obserwowac wschod i zachod slonca czy ksiezyca w dowolnie wybranym dniu i godzinie

 

PS przeczytalem wlasnie na twojapogoda ze "Halny wiatr (...) w nadchodzący weekend uratuje mieszkańców południowej Polski przed chmurami, mgłami i chłodem", wiec jest chyba szansa na lepszą widzialność ;)

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc i za dobre wieści o halnym :D

 

W zeszły weekend był halny, w Bielsku-Białej temperatura o 22:00 17 st...aparat wraz ze stalowym statywem latał jak szmatka.

 

P.S. Ktoś się przyczaił w końcu na Zachód Księżyca za Liwoczem?

 

Dzisiaj z Liwocza Księżyc będzie zachodzić za Tatrami o 18:24

A-20121116-170633.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ktoś się przyczaił w końcu na Zachód Księżyca za Liwoczem?

Dzisiaj z Liwocza Księżyc będzie zachodzić za Tatrami o 18:24

 

Problem chyba w tym, że nawet jeśli warunki były super, to dziś Księżyc był jak cieniusieńki rogalik :) Szkoda, że nie pełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas są mgły ale dzisiaj o 7 rano, jade do roboty, wyjezdzam na górkę ok 300 m n.p.m., na wschodzie mocno czerwone niebo i pięknie było widać same wierzchołki Tatr wysokich, a w dole mgły. Niestety nie miałem aparatu, nie przewidziałem takiego widoku :( (odległość - 100km)

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się prognozy na najbliższy tydzień przewidujące znaczne spadki temperatur w nocy,nawet do -15st. Dla przypomnienia w zeszły grudzień było podobnie, poranki wtedy są różowe i góry były przez dłuższy czas widoczne co przełożyło się na spory ruch w zdjęciach ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.