Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie taka nuda moze być ;) Z przed chwili z DW 988 w Warzycach

IMGP4134.jpg IMGP4135.jpeg

Przy okazji się mnie przypomniała jeszcze jedna jasielska miejscówka z ktorej chyba dawno temu widać było Tatry , Panorama ( stara na ul.PCK bo teraz chyba gdzies jeszcze powstała nowa ) i jej taras - choc nie wiem jak on teraz wyglada bo budynek przebudowano ale z chodnika wyglada ze północ i zachód jest widoczny .

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taka nuda moze być ;) Z przed chwili z DW 988 w Warzycach

IMGP4134.jpg IMGP4135.jpeg

Przy okazji się mnie przypomniała jeszcze jedna jasielska miejscówka z ktorej chyba dawno temu widać było Tatry , Panorama ( stara na ul.PCK bo teraz chyba gdzies jeszcze powstała nowa ) i jej taras - choc nie wiem jak on teraz wyglada bo budynek przebudowano ale z chodnika wyglada ze północ i zachód jest widoczny .

No popatrz jakie te warunki są złośliwe. Śledzę kamerki od rana, nawet byłem już w terenie, ale od Kolbuszowej w stronę Tatr zbyt dużo przyziemnego "czadu". Okienko się już kończy, idzie zachmurzenie od pd.-zach. Ale jak by wytrzymało do wieczora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gezeb - druga fotka świetna , te szczyty wystające nad chmurami mmm

 

To ja też coś wrzucę (z godziny 12:30 - chwilę później nie było już nic widać)

Człowiek siedzi i patrzy codziennie w te kamerki, pogodę i nic, a tatry pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie...

 

IMG_3307.jpg

 

 

A tam po lewej stronie są 2 maszty które, nie wiem czy słusznie, ale zidentyfikowałem jako Maków Podhalański http://www.endurorid...s/IMG_2875.html czyli "Bryndzówka (maszt poniżej) i Koskowa Góra (maszt powyżej)"

 

IMG_3307-4.jpg

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam u was ostatnio z widocznością? A tak pytam bo zaciekawiło mnie to co znalazłem tutaj. Co Wy na to?

http://astromaniak.p...php?f=2&t=24057

Z 500m AGL nad Warszawą można zobaczyć Góry Świętokrzyskie (Take a look at http://www.heywhatsthat.com/?view=JLA9560M). Znajomy, który kiedyś latał Iskrą widział Tatry z nad Radomia (miał jak mówił ok. 4000m)

W-wa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam u was ostatnio z widocznością? A tak pytam bo zaciekawiło mnie to co znalazłem tutaj. Co Wy na to?

http://astromaniak.p...php?f=2&t=24057

 

no niezłe nawet niektóre foty, chociaż najlepsza jest dyskusja nt. warszawskich bloków widzianych z Kasprowego..

tutaj też trochę wpisów i ciekawe fotki z Katowic http://forum.turysty...r=asc&start=271

 

a z widocznością z nizin (Zagłębie, GOP) od dłuższego czasu kiepsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Buska-Zdroju co chwila pokazują się Tatry. Ale widoczność jest bardzo zmienna. Może coś ciekawego będzie wieczorem albo jutro z samego rana (po nocnym deszczu)

tatry.jpg

 

EDIT: Tendencja wzrostowa

tatry2.jpg

Genialne warunki były dziś na południe i wschód od Wisły, tak do 9:00. Myślę, że wyskoczy trochę ciekawych zdjęć. Ja niestety się zakichałem i tylko patrzę przez okno... Szkoda, że nie mam takiej perspektywy jak Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prognozy są rewelacyjne to jak zwykle nic z tego nie wyjdzie ;)

 

Od wczorajszego poranka są dobre warunki, więc ja nastawiłem się na dzisiaj rano, ale znów plany pokrzyzowaly te niskie chmury zaslaniajace same tatry. W pozniejszych godzinach byly tam jakies chwilowe przeblyski widocznosci ale uznalem ze raczej nie warto wychodzic.

 

teraz liczę na jutrzejszy poranek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w święta to chyba jeszcze nigdy nie wypocząłem ;) Ale musimy się koniecznie doleczyć do soboty, bo prognozy rewelacyjne.

 

No ja, mimo że w sobotę pracuję to postaram się wyskoczyć na wschód słońca. Pewnie max jakaś Bania Szklarska czy Przymiarki bo muszę zdążyć do pracy ;).

 

twmichal no no ładnie ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wyszła mi nieoczekiwana "nowość" z Buska - szczyt Repisko w Lubovnanskiej Vrchovinie. Albo symulacja jest niedokładna, albo horyzont się podniósł o jakieś 20-30m. W każdym razie sylwetka w Kashmirze jest bardzo podobna. Szczyt jest pośrodku zdjęcia.

lubovnanska.jpg

 

A wieczorem Tatry były jak żyleta! Po zachodzie Słońca wyglądało to tak:

tatry3.jpg

 

Więcej zdjęć wrzucę jak się z nimi uporam. W każdym razie Beskidy było widać dzisiaj z Buska jak nigdy.

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.