Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko mozliwe , podniesienie i do tego czysciutko , tak to przed wschodem wyglądało tez z Liwocza

niskie chmury od Bieszczad

IMGP4165.jpeg

tak az do Wątkowej gdzie jakby nożem odkroił - czyściutko aż po Jaworzynę Krynicką i tam w srodku Siminy bieliły sie na długo przed wschodem słońca . Fragment z Jaworzyną K. na której mozna było drzewa liczyć ;)

IMGP4174.jpg

Na wschód juz nie czekałem bo czekało mnie zejscie a raczej zjazd po lodowej rynnie , z drogi w Warzycach Tatry były dość dobrze widoczne ale juz dalej w strone Krosna coraz bardziej znikały i sie rozmywały .

IMGP4202.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było super przed wschodem słońca! teraz już nic nie widać przez słońce (i znów tworzy sie mgła)

Fotki będą jak aparat trochę ochłonie, bo jednak było troche na minusie (w granicach -8 C), a łapy mi zmarzły jak cholera..

 

A miałem rano obawy, już miałem nie wychodzić, chociaż na kamerkach było widać że tak jak pisałem mgła ustępowała i ustąpiła całkowicie, jednak ostatecznie poszedłem i nie żałuje ani trochę

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bani Szklarskiej w Beskidzie Niskim było super. Tatry jak żywe! Z PiotrkiemK mieliśmy udany poranny wypad. Co wyjdzie na zdjęciach okaże się, jak się aparat ogrzeje. Dzisiaj pewnie nikt nie pożałował wczesnego wstawania i wyruszenia na swoje ulubione punkty obserwacyjne. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bani Szklarskiej w Beskidzie Niskim było super. Tatry jak żywe! Z PiotrkiemK mieliśmy udany poranny wypad. Co wyjdzie na zdjęciach okaże się, jak się aparat ogrzeje. Dzisiaj pewnie nikt nie pożałował wczesnego wstawania i wyruszenia na swoje ulubione punkty obserwacyjne. :-)

 

Potwierdzam było mega! Ja pierwszy raz widziałem tak wyraźnie Tatry o wschodzie słońca. Ich blask w promieniach słońca ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry o wschodzie słońca. Ich blask w promieniach słońca ehhh.

 

No wlasnie... wy tam na wschodzie macie lepiej, bo slonce zza pleców oswietla tatry, a my na zachodzie patrzymy "pod slonce", tez jest fajnie ale nie widac szczegolow, widac tylko ogólny kontur ;)

 

U mnie najlepiej chyba widać szczegóły dopiero na wiosne w okolicach maja przed zachodem słońca

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wschód słońca jutro (niedziela) na będzińskiej Dorotce to jest dobry pomysł? Co mówią Wasze szklane kule? Prognozy wydają się obiecujące, boję się tylko mgieł...

 

I jeszcze jedno: zakładając, że słońce wschodzi o 7:43, o której warto już być na miejscu, żeby coś zobaczyć? Na ile przed świtem są już widoczne góry (Tatry)?

Edytowane przez Saladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałem że dla odmiany pokażę Babią Górę (odległość 40km), widzialność taka sobie ale pokazuje bardziej ze względu na kolory. To była godzina 7:50 zaraz po wschodzie słońca kiedy to tatry były już praktycznie niewidoczne

 

IMG_3479.jpg

 

Ja myslę że trzeba być na miejscu przynajmniej godzine a nawet i dwie przed wschodem słońca, choć pewnie to też zalezy w ktora strone patrzymy na wschod czy zachod.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z atmosfery zrobił się chyba światłowód. Mam coś niezwykle ciekawego, zanim jednak zamieszczę zdjęcia pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie: czy już mamy zdjęcia, gdzie zjawisko podniesienia horyzontu wyrzuciło nam w górę całą kupkę niewidocznych "normalnie" szczytów, całe pasmo??? Ja pamiętam tylko Dumbiera z Pradziada. Mamy coś jeszcze?

 

Nocne zdjęcia Tatr można chyba dziś pstrykać do rana z dowolnych miejscówek, również tych położonych bardzo nisko. Marzy mi się coś takiego od dwóch lat, ale tym razem odpuszczam. Dawkujmy sobie wrażenia!

 

PS. Dziś już zdjęć nie dodam również z tego powodu, że dopiero dzieciaczki poszły spać i zrobiło się mi jakoś sennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem żadnego podnoszenia horyzontu ani miraży pewnie ze względu na ma stosunkowo małą odległość i małą wysokość n.p.m.

 

Myślę że końcówka tego roku może okazać się końcówką na miarę roku 2008 gdzie wg moich osobistych statystyk ;) na stronie DO znajduje się 60 (!) obserwacji przeprowadzonych w dniach 28 (14),29 (1),30 (31) i 31 (14) grudnia 2008 roku (w nawiasie liczba obserwacji w danym dniu)

 

Tatry z wczoraj godzina 7:22

 

IMG_3460.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniałe zdjęcia, człowiek nie nadąża z podziwianiem..

@Pjotrek skąd ta panoramka powyżej zrobiona (i Babia kilka postów wcześniej)?

 

dzisiaj może być ciekawy zachód Słońca (może i wschód Księżyca), a i po zmroku może uda się coś ciekawego złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba zrobione prawie w tym samym miejscu czyli na granicy powiatów wadowickiego i oswiecimskiego bedacej jednoczesnie granicą gminy zator i spytkowice. Babia z oswiecimskiego tatry z wadowickiego ;)

 

dzisiaj zachod zapowiada sie lepszy bo nie tworza sie, jak narazie. takie mgly jak wczoraj, chociaz ja i tak tatr nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana Sułoszowa Trzecia, powiat krakowski, wzniesienie Wyżgóra (483 m).

Tatry, widok ogólny:

Kopia P1120783.jpg

 

gigapanorama Tatr i Babiej Góry:

Kopia P11207781.jpg

Kopia P1120778.jpg

(nie mogę załadować w lepszej rozdzielczości, oryginał mierzy 11900x1656)

 

symulacja

Chodzi o to samo wzniesienie, z którego jest najdalszy widok Jesioników poza górami. W sobotę niestety w tamtą stronę była gruba warstwa syfu.

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.