Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

@loop - no ja robie wlasnie glownie z okolic wadowic, jest tu troche wsi, miejsc z ktorych sa fajne widoki

 

Dzisiejsze przed zachodem słońca i jak poprzednio po lewej tatry po prawej babia

 

IMG_7487.jpg

 

a dzisiejszy zachód słońca to była rewelacja, żałuje że tatry mam na południowym wschodzie a nie na zachodzie

 

poniżej nie ma gór więc prosze nie szukać

 

IMG_7495.jpg

 

 

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pierwsze zdjęcia z dziś już mamy :)

warunki były cudowne (te chmury były niesamowite) a ja spędziłem najgorsze 40 minut w aucie próbując dojechać na miejscówkę przed zachodem Słońca - niestety nie udało się :(

 

Ja dziś również nie mogłem się wybrać na obserwacje, a trudno było usiedzieć. Też czekam na kolejne zdjęcia z dzisiejszego wieczora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po 15:00 było z Gliwic 10/10,

oprócz panoramy Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Śląska-Morawskiego... pokazał się czubek Gerlacha (168km) ;)

 

kilkuminutowy

 

+ parę fotek:

 

Beskid Śląsko-Morawski / Łysa G. (~90km):

lysa.jpg

lysa hora2.jpg

 

Skrzyczne (~75km)

skrzyczne.jpg

 

Polica po lewej, Babia G. po prawej - pomiędzy nimi czubek Gerlacha (1/3 od lewej, odległość 168km):

gerlach.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek K. świetne foty, ale filmik rewelacja - zbliżenia na schroniska powalają :)

Ty masz taki widok z okna czy trzeba było wyjść na dach?

 

przydałaby się szeroka panorama razem z pełnym opisem bo widzę że horyzont jest niczym nie przysłonięty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loopp:

tym razem strzelałem z "suszarni" na XIp. - ok. 280 m.n.p.m.,

mieszkam dwa piętra niżej, część horyzontu przesłania mi blok vis-a-vis :/

draft opisu:

opis Kopernika.jpg

BTW: czy ktoś wie, jak zrzucić dużą panoramkę (wiele ekranów) z UDeuschle do jednego pliku !!??

opis Patryka: na stronie DO

 

następnym razem wziąłbym statyw i trochę lepiej ustawił AF w kompakcie... ale to cała esencja DO : zawsze może być lepiej ;)

nie wiem jak poradzić sobie z efektem "rolling shutter" w kompakcie, przy szybkim przesuwaniu w poziomie obraz nie jest stabilny...

może by wybrać nieco niższą rozdzielczość, ale 60fps. (?)

 

szkoda, że nie miałem lustrzanki pod ręką, byłoby znacznie lepiej - można ustawić ręcznie m.in. przesłonę, ISO i AF,

ze szkłem Sigmy 400mm & cropem 1.5x Nikona - daje to odpowiednik 600mm, zupełnie wystarczy dla filmu... to na kolejny-kolejny raz ;)

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dzień krótki i ciężko zdążyć na miejscówki a musiał być ogień , zdjęcia bez żadnych kombinacji można dzis zrzucać prosto na dysk .

Z Bierówki - cmentarz nr 20 - po zachodzie , budynek stacji bił po oczach i stąd moje pytanie , co widziałem ? Czy to deformacja na Lomnicy czy jasne coś w środku to po prostu "dziura " gdzie wjeżdza wagonik - oswietlone wnetrze dało taki efekt ? Bo kolor taki jak nieba wokół budynku ale tam chyba nie ma jak przebic swiatło od tyłu ?

bierIMGP9212.jpgbierzoomIMGP9212.jpg

Czy moze tylko naswietliłem za bardzo oczy i mam zwidy ;)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dzień krótki i ciężko zdążyć na miejscówki a musiał być ogień , zdjęcia bez żadnych kombinacji można dzis zrzucać prosto na dysk .

(...)

 

Dzięki Gezeb, że czuwasz. Na takie zdjęia dziś czekam. Ja niestety nie byłem na obserwacjach. Z tym budynkiem to coś dziwnego wyszło, ale co to nie mam pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjotrek piękny kolor , a widoczność zaskoczenie bo wczoraj wieczorem i dzis rano raczej bym sie nie spodziewał zdjęć , widac lokalnie dziury wystąpiły ;) Ja ciagle żałuję 31.10 , ze nie udalo sie wybyć gdzieś dalej na wschód , niebo nad Beskidem Niskim było czyściutkie a więc była szansa na Tatry z okolic Dubiecka .

Bierówka cm20.jpg IMGP9210-IMGP9216.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jakoś specjalnie na tatry się nie nastawiałem, ale ponieważ mam bardzo blisko miejsce z takim właśnie widokiem jak wyżej, a dodatkowo jest 1-2 listopad kiedy to cmentarze są pięknie oświetlone pomyślałem, że muszę spróbować. Bo jak nie teraz to za rok. Próbowałem już wczoraj ale rano była ściana syfu nad tatrami. Dzisiaj rano o 5 zerknąłem na kamerkę ze skrzycznego (to jest taki najbliższy mi kierunek z tych wszystkich kamerek) zobaczyłem tatry, wziąłem rower i pojechałem.

No i się udało. Szału nie ma, ale są i przyznam że są one jeszcze trochę podciągnięte w programie, na żywo nie było ich aż tak dobrze widać. Powietrze było jednak takie troche przymglone przydymione

 

31 nawet nie wiem jak było, ale mam jeszcze jakąś fotkę z 29

 

ps. dzieki wszystkim za pozytywne komentarze i oceny moich ostatnich obserwacji :)

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gratuluje :)

Pytając miałem niewielkie nadzieje, że ktoś tutaj będzie wiedział, w końcu w polsce jest tyle kościołów, że nawet podobno nikt nie wie ile. A ten nie stoi nawet bezpośrednio przy głównej drodze.

Jedyną szansą było że ktoś z okolicy skojarzy, ale szanse na to ze ktos taki tutaj zaglada tez nie są znowu takie duze. Ja bym kosciola w rzykach w zyciu nie rozpoznał ;)

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, o tatrach z zatora ja wspomniałem w komentarzach do moich zdjec na stronie dalekich obserwacji, Ty tam wtedy tez cos pisales, teraz sobie przypomnialem

 

Ciekawe jak bedzie jutro rano bo to taka chyba pogoda międzyfrontowa, ja np teraz bardzo dobrze widzę wieżę na skrzycznem, nie pamietam ile to kilometrow chyba ze 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj nie spodziewałem się takich warunków po wczorajszych wieczornych opadach - a tu i wschód jak i zachód Słońca ładny i przez cały dzień ciekawie.

oczywiście najważniejsze pytanie - czy jutro rano warunki się powtórzą (przed, po wchodzie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano możemy się zdziwić - zapowiadają na ICMie atrakcyjne okno na południu - gwarancji oczywiście nie ma ;)

 

no i chyba miałeś rację, nie miałem możliwości gdzieś pojechać ale od wschodu Słońca było ciekawie a przez cały dzień wysoko podstawa chmur - na 100% było coś widać z Zagłębia/Śląska...dobrze kojarzą mi się takie chmury :)

 

IMG_7130x.JPG IMG_7129x.JPG

 

na powtórkę warunków jutro nawet się nie nastawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.