Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa, że jutro o świcie i do południa mogą wystąpić ciekawe warunki do obserwacji Tatr z Podkarpacia. Wg dwóch niezależnych prognoz powinno pojawić się okno obserwacyjne w godz. 7-10. Jak naprawdę będzie? Jutro zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niedobrze, bo syf zostanie przy ziemi i z małych wysokości nic nie zobaczymy... a ja w okolicy mam max 438m

 

Z nizin w pierwszych chwilach wyżu trzeba korzystać bo potem to już jest tak jak napisałeś. Jak jutro wieczorem, najpóźniej w środę rano się czegoś nie wypatrzy to potem mogą być już marne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamery na Komborni wygląda ze jest nieźle , Słońce zachodzi gdzieś w okolicy gdzie powinny być Tatry .

52.jpg

A może coś mi się pokręciło i Lomnica jest bardziej w prawo ? W każdym razie powinno być ją widać "na żywo "

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o wschodzie możliwe były do uchwycenia Tatry z Sudetów Wschodnich, z Łysej hory w Beskidzie Morawski-Śląskim widać śnieg od rana w Jesionikach, poza tym powstało widmo z Brockenu w cieniu Łysej hory20131212.0820.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze lepiej się malują.

attachicon.gif2013-12-12_175319.jpg

 

Pytanie do znawców: Co to za światełko za Jestedem?

Na lewo od niego też jakieś pasmo wychodzi.

 

To nie Jeszted tylko Czarna Góra w Karkonoszach z najnikiem TV na szczycie. Nie mam pojęcia co to za światełko, może coś W Górach Żelaznych?, natomiast te góry po lewej to Żdarskie vierchy (o ile dobrze spolszczyłem) przynajmniej tak mi się wydaje, czyli widok na jakieś 120 km.

 

Swoją drogą dzisiaj są rewelacyjne warunki w Karpatach i Sudetach do obserwacji.

 

Tatry z Liwocza:

Liwocz.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie wygląda teraz sytuacja na kamerze z mikołowa (http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-mikolow/), to niewiele ponad 300m a mgła i smog utrzymują się na dość niskim poziomie, widac światełka kominów ponad mgłą i rano przed wschodem słońca może być interesująco.

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilismy niedawno ze Skrzycznego.

 

Mala zapowiedz pozniejszej fotorelacji

A ja chcę zobaczyć Sudety ze Skrzycznego. Ciągle widzę tylko Tatry ze Skrzycznego...

 

Ps. widzę, że już są. Szkoda, że niektóre kadry Ci pojechały. Szczególnie Pradziad :(

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert J

Lepiej sie chyba nie dalo, ani Nikon ani dwa szkla na Sony nie chcialy lepiej zlapac. Mozliwe, ze caly syf byl dosc wysoko.

Dzisiaj akurat nie mam porównania w przeciwnym kierunku bo na Pradziadzie byłem już po wschodzie słońca. Patrząc po wysokości inwersji to jednak pojechał kadr ;)

 

Z czwartku na piątek były najlepsze warunki. Złapałem światełko na Łomnicy z Seraka. Niestety mój Nikon nie dotrwał do wschodu słońca bo wysypała się migawka :( Dzisiaj z kolei zdjęcia robiłem zwykłym kompaktem, ale jakość już nie ta...

 

Widok na Skrzycze i Babią ze szczytu Malý Děd (1355 m)

 

 

DSCN2536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.