Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam ze juz dzisiaj, teraz, jest niezla widocznosc, pomimo ze ostre slonce nisko swieci po oczach to fajnie widac caly beskid maly i skrzyczne, rano widzialem nawet tatry troszke, w zeszlym tygodniu bylo to niemozliwe, jak tylko wyszlo slonce tak wszystko znikalo we mgle. Wiec na pewno jest poprawa.

 

@Rymek nie pomyliłeś się, rewelacyjne warunki są teraz, a czym blizej zachodu słońca tym lepiej

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wczorajszego zachodu słońca.

Na zdjęciach stawy rybne (niestety nie ma wody, nie ma ryb - pewnie przed wigilią opróżnili - w końcu Zator to dolina karpia), dalej kościół w Zatorze no i Tatry. Liczyłem na wodę i na łabędzie, ale taki krajobraz, te wysepki, też ma swój urok.

 

Maksymalna odległość 111 km

 

IMG_7936-2.jpg

 

IMG_7934-2.jpg

 

PS. Chciałem jeszcze dodać że nie jestem pionierem jeśli chodzi o tę miejscówkę poniżej jest pierwowzór który ma już prawie 10 lat i który parę lat temu mnie zainspirował do DO ;), dawno o tym miejscu myślałem ale dopiero wczoraj się tam wybrałem osobiście (choć mieszkam całkiem blisko) no i coś tam się udało złapać.

http://www.kasztelania.pl/pictures/galeria/okolica/tatry1a.jpg (http://www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=112&start=15)

Różnica jest taka że zdjęcie zrobione 10 lat temu to był prawdopodobnie przypadek (świetne miejsce do fotografowania przyrody - ptaków) a ja pojechałem tam tylko i wyłącznie po to co jest właśnie na zdjęciach.

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych z ICM wieczorem będzie szansa na Tatry z Podkarpacia.

Potwierdzam. Szansa była i to jaka - Tatry bez problemu widoczne gołym okiem z miejscowości Kosowy (ok.170km). Była to moja trzecia obserwacja Tatr z podkarpacia i jak dotąd najlepsza :icon_smile: Dzięki użyciu lornetek widok był cudowny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci pójdą spać to wrzucę dzisiejsze zdjęcia. Tak jak piszesz Robert, warunki niemal jak 29.12.2012! Dziś próbowałem nagrywać dłuższe sekwencje, bo obraz wyraźnie się zmieniał, były bardzo dynamiczne miraże - sam jestem ciekaw co wyjdzie na filmach po przyspieszeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już tak nie będzie, niestety. A dziś wieczorem było tak (link do bloga):

IMG_6531_mini.jpg

 

Edit: dodałem filmik x32, widać, że obraz Tatr (i nie tylko) mocno dziś falował. Widok się podniósł do góry, ale cudów z mirażami nie było:

 

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zach. małopolski przed wschodem słońca było tek, że była gruba warstwa syfu nad horyzontem i taka trochę mgła, ale można było dostrzec wierzchołki tatr. Nawet już sie mialem wracac ze nic nie zobacze ale jednak cos tam złapałem. A teraz widać tatry jeszcze lepiej tylko że tatry w środku dnia to już nie to. Obserwowałem z bardzo niskiego poziomu bo zaledwie 220 m.n.p.m.

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszecie a widzialność rewelacyjna dzisiaj, choć tylko na tatry wysokie bo reszta w chmurach halnego. Wczoraj już się zapowiadało nieźle. Z mikołowa ładnie beskid nawet widać.

 

Niecałe 100 km

 

IMG_8012.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być ogień wieczorem, tak przynajmniej mówią prognozy od dwóch dni. Nic nie piszę, co by nie odrywać Was od Wigilijnego stołu!

 

Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pjotrek super zdjęcie, szeroka panorama i piękne tło.

mi się jakoś nie udało skorzystać z widoczności w ostatnich dniach, chociaż jakiejś rewelacji w sumie nie było z moich okolic.. ten wiatr daje nadzieję ale jednak syf lub chmury są dość nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wczoraj rano wg mnie widocznosć była na miarę 29 grudnia zeszłego roku (zreszta widac na zdjeciu), bo tak wyraźnych tatr na tle czystego nieba nie widziałem właśnie od tamtego dnia, więc ze sląska też musiało być super. Nikt nic nie złapał wczoraj?

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z 29-12-2012 ? ;) Szczerze mówiąc byłem trochę zaskoczony jak wstałem rano i popatrzyłem przez okno, zrobiłem tylko taką fotkę dokumentacyjną parę metrów od domu - to jest równe 100 km. Popatrzyłem tez na kamerki a tam nic nigdzie nie było widać... chmury, mgła, smog... fotka z godziny 8:17

 

IMG_8130.jpg

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki strzał z Wigilijnego dnia....

Bardzo dobra widoczność, wiatr "przepędził" smog, a i temperatura dodadnia spowodowała brak ewentualnego zadymienia z kominów.

Fotka z dachu domu. Z 300mm.(zoom) Wysokość n .p.m. 317m + 8m

Widok na Elektrownie Łaziska (43km) i jakieś kominy po lewej?

Bliższe plany to kościół w Wilamowicach, osiedla i wieża kościoła w Kętach. W pierwszym planie dach domu sąsiada :)


post-23939-0-06533300-1388344650_thumb.jpg

Edytowane przez Legre
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek alarmem wygonił ze mnie leniwca i ruszylem na górke do Kowalów , musi tam w Tatrach wiać bo chmury co raz zasłaniały i odkrywały szczyty . Nad głową niebo czyste , szczególnie południowe aż smaków nabrałem na nocne lukanie po gwiazdkach ;)

 

IMGP9860m.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.