Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

rano było kiepsko ale później coraz lepiej i faktycznie widoczne dziś były Tatry z Zagłębia :)

ok 18:00 z G. Siewierskiej Babia powoli znikała, Tatry też ale Beskid Śląsko-Morawski dobrze widoczny, a nawet przez lornetkę dało się wypatrzeć Jeseniki.

ogólnie dzień nie na bicie rekordów ale na zdjęciach po obróbce jakoś to wygląda

 

panoramka BSM (z prawej piękna korona Stadionu Śląskiego :]) i zbliżenie na Łysą Horę

20140825_Siewierska_BeskidSlaskoMorawski.jpg 20140825_Siewierska_LysaHora.JPG

 

wyciągnięte Tatry oraz Pradziad

 

20140825_Siewierska_Tatry.jpg

20140825_Siewierska_Pradziad.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak w załączeniu (z Dorotki). Też wyciągnięte i w sumie nic specjalnego, ale ja mogę ten widok oglądać setki razy, do znudzenia, i za każdym razem, jak się te postrzępione granie wyłaniają gdzieś zza chmur, to mam nogi jak z waty. Tak już mi chyba zostanie :icon_lol:

post-22294-0-50727700-1408997266_thumb.jpg

post-22294-0-72545800-1408997278_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saladyn dokładnie tak jak piszesz, niby teraz to już nie to samo jak za pierwszym razem wypatrzone Tatry ale zawsze jest to super wrażenie.

zawsze się czuje jakbym był na wycieczce w górach mimo, że tak naprawdę jest zwykły dzień, popołudnie a ja zaledwie parę kilometrów od domu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam !

tydzień temu (20 sierpnia, wieczorem), pokazało się pasmo Jesenników z Gliwic, ~100km:

 

po lewej Pradziad, poniżej fabryka GM Opel:

2.jpg

Petrovy Kameny i Pradziad:

1.jpg

Sony HX60, @Gliwce, os.Kopernika 270 mnpm

 

przy okazji ;) rzut oka na Tatry Wysokie z Koniakowa: ~100km, od Gerlacha po Krywań:

3.jpg

Sony HX60, @Koniaków, Pańska Łąka 700 mnpm

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc na PO była bardzo dobra widoczność w stronę Jury , 8/10 ale niestety nad Tatrami pojawiło coś jak by smog,może jutro o świcie coś się złapie

 

Też dziś się czaiłem na Tatry z okolic Kolbuszowej, ale utonęły w chmurach. Jutro będę je widział ale niestety tylko z 40-50 km... to ci pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rymek dobrze powiedziane :). Wczoraj byłem przed zachodem w okolicach Suchej Góry. Wcześniej porobiłem symulację i tarcza zachodzacego slonca podświetla Tatry w Bieszczadach, wiec na podswietlenie w naszych okolicach narazie nie ma mowy. Nie zostawałem na zachód bo wiedziałem ze nic z tego nie będzie jak nawet Bieszczady toneły w smogu.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już straciłem wszelką nadzieję,że w najbliższym czasie ,będzie ciekawie.Zawsze się dobrze zapowiada ,a wychodzi jak zawsze :/ . Ale trzymajmy kciuki ;)

 

A co ja mam powiedzieć? W piątek doszedł mój pierwszy teleskop, mieszkam w miejscu które nawet wsią nie da się nazwać, i ... apetyt nadal rośnie a za oknem zbierają się chmury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gezeb - Tatry przepiękne, gratuluję! Dziś wieczorem widziałem Śnieżkę z okolic Oławy, bardzo wyraźnie - wręcz najlepiej w tym roku. Jechałem akurat pociągiem, więc zdjęć nie ma, a po przyjeździe do Wrocławia było już za późno na wypad na jakąś vyhlidkę. Tym niemniej, prognozy na najbliższe dni są na tyle zachęcające, że chyba warto wzmóc czujność :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.