Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy w ten weekend jest szansa na warunki w Jesionikach a konkretnie szczyt Pradziad? Z tego co widzę to prognozy mówią że ma być mroźno i sucho? Proszę o jak najszybszą i prawdziwszą odpowiedź :) Pozdrawiam wszystkich. Rambo 75

 

Gdyby nie wschodni wiatr to bym bił na alarm. A tak rewelacji nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 0.5 godziny szansa na cienie Tatr na chmurach nad Podkarpaciem. Gdyby nie zachmurzenie nad południową Słowacją to były by niemal pewne.

 

21:25, edycja: niestety chmurki na pd.-zach. Słowacji zepsuły pokaz w ostatniej chwili. Jutro również zapowiadają się korzystne warunki dla możliwej projekcji Tatr na chmurach,

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś od piątku ma ruszyć, ale rewelacji z nizin na najbliższe dni nie widać. Ten rok sprzyja póki co widokom inwersyjnym.

 

Edit: Eclipse miał rację, prognozy na jutro są coraz ciekawsze! Tu na bieżąco staram się komentować rozwój sytuacji:
http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/12/komunikat-obserwacyjny.html?spref=bl

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś od piątku ma ruszyć, ale rewelacji z nizin na najbliższe dni nie widać. Ten rok sprzyja póki co widokom inwersyjnym.

 

Edit: Eclipse miał rację, prognozy na jutro są coraz ciekawsze! Tu na bieżąco staram się komentować rozwój sytuacji:

http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/12/komunikat-obserwacyjny.html?spref=bl

 

Dzisiaj ciekawe warunki macie na Podkarpaniu, u mnie na Dolnym Śląsku kamerki pokazują piekną widzialność lecz niestety chmury zawisły na 1200 metrze, więc karnonoszy ze 150 km nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie pojawiła się szansa na obserwacje z 'nizin' czyli Śląska i Zagłębia :)

już rano niebo było interesujące chociaż nie wiem czy coś było widać, za to teraz na kamerce z Mikołowa widoki jakich dawno nie było!

chyba trzeba będzie jutro rano wstać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt przez weekend nie zrobił żadnych zdjęć?

Przecież u mnie tatry było widać od piątku po południu do niedzieli rano... myślałem że tu będzie wysyp zdjęć a tu cisza...

 

Coś tam w sieci jest z Małopolski, ale praktycznie to na Tarnowie warunki się kończyły.Na Płaskowyżu Kolbuszowskim było bez szans - ale podjechałem zobaczyć i rzeczywiście nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z małopolski ale to już właściwie prawie granica ze Śląskiem więc liczyłem na coś z tego kierunku, bo dawno nic nie było.

W niedziele rano choć niebo było zachmurzone to nad tatrami ciągle było czerwono... i tatry jakby trochę rozmyte na pełnym przybliżeniu, ale zarys bardzo dobrze widoczny

 

IMG_3102-3.jpg

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z małopolski ale to już właściwie prawie granica ze Śląskiem więc liczyłem na coś z tego kierunku, bo dawno nic nie było.

W niedziele rano choć niebo było zachmurzone to nad tatrami ciągle było czerwono... i tatry jakby trochę rozmyte na pełnym przybliżeniu, ale zarys bardzo dobrze widoczny

 

attachicon.gifIMG_3102-3.jpg

 

 

 

Tu są zdjęcia z Krakowa z 13.12.2014: http://www.wykop.pl/ramka/2289352/dzisiejszy-widok-na-tatry-z-krakowa/

 

Z okolic Tarnowa (chyba bardziej Tuchowa) też coś było na fejsbuku ale już nie widzę i było już raczej słabo ;)

 

Na Podkarpaciu była lipa i będzie na pewno do weekendu. Co potem to zobaczymy. Oby tylko w same święta nie wypadły jakieś super warunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjotrek - pozazdrościć miejscówki! Piękne fotki. O ile dobrze kojarzę to okolice Zatora?

Ten oświetlony maszt to gdzie, Koskowa?

 

W niedziele z kolegą wybraliśmy się na wschód słońca na zbocze Magury koło Klimczoka. Ostatnio na Dalekich Obserwacjach były fotki z tej miejscówki.

Szliśmy z nadzieją że będzie dobrze mimo pogarszających się warunków w porównaniu z wcześniejszymi dniami. W stronę "industrialu" widoczność beznadziejna, ale wschód słońca nad Tatrami to po prostu bajka. Ponad 3 godziny obserwacji, fotografowania i pikniku na łące w połowie grudnia - bezcenne:) Parę fotek:

post-23939-0-14558400-1418757555_thumb.jpg

post-23939-0-98441600-1418757637_thumb.jpg

post-23939-0-40322000-1418757770_thumb.jpg

Później podeszliśmy trochę bliżej Klimczoka i po prawej stronie pojawił się jeszcze wierzchołek Starorobociańskiego. Ogólnie max dystans to Bujaczy Wierch (obok Hawrania) pierwszy po lewej 106km. Do Łomnicy 105km, do Gerlacha 103km, do Giewontu 86km, do Krywania 96km, do Starorobociańskiego 83km.

post-23939-0-39708600-1418758159_thumb.jpg

post-23939-0-33339600-1418758398_thumb.jpg

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zatora, a maszt kiedys wlasnie probowalem odszukac i wyszlo mi ze jeden (ten co widać) to tak jak piszesz koskowa góra a drugi, bo na tym zdjęciu są dwa maszty, tylko drugi który jest zaraz obok akurat nie zaświecił, to bryndzówka czyli ogólnie to beskid makowski http://www.enduroriderz.pl/relacje/2008-04-13/pages/IMG_2875.html

 

Foty fajne, zresztą zawsze fajnie jest zobaczyć widok na tatry z tego samego dnia ale z innej perspektywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zachodzie powinno być pięknie. Po 10 miesiącach nieaktywności automatyczny komunikator obwieszcza "bardzo dobre warunki" z nizin. Jest to co prawda tępy automat, który porównuje warunki meteo do takich dni jak 29.12.2012 czy też 11.04.2011, ale bywał już skuteczny. Tak na oko, patrząc przez okno, to tylko zanikające niskie chmury nad Podkarpaciem mogą dziś przeszkodzić w obserwacji Tatr!

 

auto_komunikat.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z Warzyc widac już od godziny , chmury wysoko nad Tatrami ale w tył tzn. W strone Rzeszowa cięższe i nisko nad horyzontem .Słonko własnie chowa sie za Jaworzyną Krynicką .

 

Czekam zatem na jakieś zdjęcia z tego kontaktu 2-giego stopnia. Ja miałem niestety tylko kontakt 3-go stopnia. Znowu będzie gadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinno być w wątku "Podkarpacie", ale uważam, że temat jest nowy i szeroki. Co myślicie o możliwości "krojenia" chmur przez cienie np. Tatr? Krytyka mile widziana.

 

 

I jeszcze jeden kadr, ok. 10 min. po zachodzie słońca z ilustracją hipotezy

IMG_0465_ladr_mini.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to miało działać? Gdy teoretycznie cień zasłoni chmurę to czy temperatura w jej rejonie drastycznie spadnie? I jak by się to miało do tego, że im temperatura jest niższa tym łatwiej o przekroczenie punktu rosy i kondensację? Od razu mówię, że nie wiem, nie znam się, improwizuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.