Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

 

Eclipse pytał o warunki meteo ;)

 

Eclipse - dziś chyba jednak będzie za cienko, choć kto wie?

 

Tak:) już się tego domyśliłem po jego kolejnym poście, gdy napisał że wraca z "polowania" na Tatry. :)

 

Wracając do warunków, to dla Krakowa i okolic były świetne. Szczególnie przed samym zachodem i w trakcie. Tatry - żyleta no i oczywiście widok Babiej, która aż odziaływała na wyobraźnię :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten program symulacyjny:

 

http://www.peakfinder.org/

 

Szybki, przejrzysty i ma wszystko co potrzeba poza bardzo dużym zbliżeniem na pojedynczy obiekt.

 

Tylko mam watpliwości czy dobrze liczy !!!

 

bo ze Ślęży z wysokości 721 m n.p.m (pierwszy poziom wieży widokowej) symulacja pokazuje że widac spory kawałek Beskidu Żywieckiego, natomiast symulacje z udeuschle i hey whats that pokazywały że ze Ślęży taka obserwacja jest niemożliwa (brakuje 60-70 metrów z wieży widokowej) mozliwe jest to natomiast z wieży telewizyjnej.

 

ma może ktoś podobne spostrzeżenia ???

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogień prawda hahaha :D ,oczywiście przez lornetke dużo lepiej widoczne,a Diablak widoczny słabo ,ale tylko przez kilka minut.

Eclipse, jak jesteś z okolic Włoszczowy to może spróbuj w takich jak dziś warunkach uderzyć na Dobromierz (Krzemyk albo Fajna), bo stamtąd to już ponad 200 km do Tatr, a mnie jest tam ostatnio jakoś niestety nie po drodze :)

Tez obserwowalem horyzont po poludniu i zastanawiałem się czy widać dziś Tatry z wyżyny przedborskiej. Jednak super warunki były na zachód i południowy zachód a na południe już rzeczywiście nie było tak ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten program symulacyjny:

 

http://www.peakfinder.org/

 

Szybki, przejrzysty i ma wszystko co potrzeba poza bardzo dużym zbliżeniem na pojedynczy obiekt.

 

Tylko mam watpliwości czy dobrze liczy !!!

 

bo ze Ślęży z wysokości 721 m n.p.m (pierwszy poziom wieży widokowej) symulacja pokazuje że widac spory kawałek Beskidu Żywieckiego, natomiast symulacje z udeuschle i hey whats that pokazywały że ze Ślęży taka obserwacja jest niemożliwa (brakuje 60-70 metrów z wieży widokowej) mozliwe jest to natomiast z wieży telewizyjnej.

 

ma może ktoś podobne spostrzeżenia ???

 

peakfinder'a używam tylko pogladowo na szybkie podglądnięcie, naprzykład w górach aby ustalić nazwę szczytu którego nie znam. Jego zaletą jest szybkość i to chyba wszystko. Natomiast jeżli pracuję już w domu ze zdjęciem lub gdy potrzebuję coś zaplanować dysponując dokładnymi danymi to tylko udeuschle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2015.01.16. 14:08. Niestety, właśnie Tatry Wysokie zakryły się chmurami... A już lisek witał się z gąską. Jest jeszcze jednak cień szansy, że w ciągu 1.5 godziny warunki w samych Tatrach się poprawią... bo poza nimi jest bardzo dobrze.

 

Alarm obserwacyjny, jednak tylko dla Magdalenki, Łanów, Cierpisza i Woli Rafałowskiej. Szczegóły: http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2015/01/alarm-obserwacyjny.html

 

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewiało porządnie ale nie ustało. Widać odlegle światła miast, a nawet krzyż na Hrobaczej. Poranek zapowiada się ciekawie więc kto może.... ;)

 

To okno bardzo szybko przewiało na wschód, ok. 8:00 było już nad Rzeszowem i w ciągu godziny zwiało je całkiem. Szkoda, że przeszło nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to było czyste chamstwo. O godzinie ok. 21-22 patrzę, część nieba jest czysta. Tylko, że był jeden haczyk, umyłem sobie włosy i miałem jeszcze mokrą głowę. Poczekałem ok. pół godziny, niebo zachmurzone. O godzinie ok. 24 jak kładę się spać, patrzę przez okno, niebo czyste, widać jowisza, oriona, syriusza. Nie chciało mi się już iść i chłodzić telepa. Poszłem spać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyregulowałem sobie lunetkę biegunową w eq 3-2. I tak już czekam na dogodne warunki dwa tygodnie albo i dłużej. Jak nie ma czasu to znowu nie ma warunków. Pewnie już nie zrobię tej komety bo "łysy" znowu do pełni idzie a kometa coraz słabsza.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad Dolnym Śląskiem były za słabe warunki do robienia zdjęć ot tak sobie, ale na tyle wystarczająca by złapać coś pod Słońce. Karkonosze utoneły w chmurach wiec zachód Słońca za Śnieżką musi poczekać na inną okazję, jednak z pustymi rękoma nie wrócłem.

 

Dzisiejszy fragment gór Kamiennych i Wałbrzyskich (najwyższa na zdjęciu Borowa [86 km] i zasłoniety drzewem Stożek Wielki [prawie 92 km])

 

Więcej obserwacji z tego dnia:

 

http://500-mm.blogspot.com/2015/02/kepa-koo-oziny.html

SWLK.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.