Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj w Białce wiał wiatr i były takie przerwy w chmurach i bardzo przejrzyste i niebieskie niebo. Tatry było pięknie widać i widziałem też Wenus, w środku dnia prawie.

Edytowane przez McGoris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj było całkiem ciekawie, z kamerki na Liwoczau było widać poranne mgły w dolinach i tatry na horyzoncie. Ode mnie też coś tam można było ujrzeć, beskid mały super wyraźny, babia całkiem nieźle, w żlebach widać resztki sniegu, no i tatry... no też można dojrzeć zarys, myslę że rano przed i zaraz po wschodzie słonca moglo byc dużo lepiej.

 

Ale generalnie mam wrażenie że słabą mamy tegoroczna wiosnę pod względem DO. Właściwie od stycznia nic w tym watku ciekawego nie widzieliśmy. A wiosna to zawsze ciekawa pora bo pola i drzewa się zielenią a w tatrach zalega jeszcze biały snieg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Około 5:00 z DW988 w Warzycach były widoki od Bieszczad po Tatry ( coś mi się przypomina że osatnio takie coś widziałem też w czerwcu ) około 8:00 Bieszczady już trudno dostrzegalne pod Słonce ale Tatry nadal widoczne a jutro chyba ma być jeszcze lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczorajszy klasztor na Świętym Krzyżu ze Złotej Górki na pograniczu Trzęsówki i Ostrów Tuszowskich na Podkarpaciu. Odległość ~ 75km, zdjęcie zrobione ok.godz 22.00

Klasztor.JPG

Edytowane przez janusz_m
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

dzisiaj sugerując się mapkami i prognozami widzialności no i ogólnymi warunkami za oknem wybrałem się na PO do Biskupic k Czestochowy. Udało mi się wypatrzeć Babią, Pilsko, Skrzyczne Policę. Jednak myślałem że będzie lepiej. Powyższe górki ledwo co widoczne przez lornetkę; zrobiłem fotki ale nie ma sensu ich umieszczać - prawie nic nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 fotki z dzisiaj z Górki Środulskiej w Sosnowcu:

 

20150726_Srodula1.JPG

 

20150726_Srodula2.JPG

 

warunki nie były jakieś ekstremalne ale po takiej długiej przerwie cieszyły bardzo :)

pod wieczór chyba było jeszcze lepiej a teraz spokojnie można łapać światła na Skrzycznem lub na Hrobaczej.

 

ciekawe miejsce te Biskupice - a czy z zamku próbowałeś coś łapać, widać stamtąd górki?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było jak na tę porę roku genialnie, ale to był moment, po południu tatry było widac tak sobie ale przed zachodem słońca jak z zachodu zaczeły nadciągać chmury to na południowym wschodzie było świetnie (godz. 19:59). Na dole zdjęcia nieczynna linia kolejowa nr 103, któą niegdyś jeżdził express "Tatry" [Łódź - Zakopane]. Odległość do tatr 100km, zreszta to miejsce wielokrotnie przeze mnie tytaj na forum prezentowane tylko bardziej skadrowane. Jak sie przyjrzec to widac nawet jasna kropeczke na łomnickim szczycie czyli chyba ta stacje meteo czy co to tam jest.

 

IMG_8604.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na zachód od Tatr można spróbować bo kamera na Rysiance pokazuje dobre światło ;) . Od nas ze wschodu chyba za chmurami a kamera na Lliwoczu jak na złość zaparowała .

Przechwycenie obrazu ekranu .jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wieczorem dobra widzialność w Sudetach (generalnie im bardziej na zachód tym lepsza), rano z kamer na Śnieżce widać było Jesioniki. Dzisiejszym moim typem są obserwacje Karkonoszy ze Wzgórz Trzebnickich, bo jeśli chodzi o Sudety Wschodnie to mogą być niewidoczne z Wrocławia i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tygodniowym opóźnieniem, a to jeszcze nie wszystkie zdjęcia obrobione.

Będąc na Dniach Nato w Ostrawie, w niedzielę zdarzało się kilka okienek z dobrą widocznością. Przez moment, patrząc w kierunku zachodnim (jakieś 270-300st) było widać taki szczyt:

g1.jpg

 

Ktoś wie, co to jest?

 

Na pewno to nie jest Kelčský Javorník, który było widać na azymucie ok. 200st. a z lotniska wyglądał on tak:

g2.jpg

 

PS - podobno Czesi budują jakąś wypasioną wieżę widokową na tym szczycie, a patrząc na zdjęcia na DO jest to rewelacyjny punkt widokowy.

 

To na pewno ten szczyt, a nie Vielką Javorinę widziałem podczas inwersji z Wielkiej Raczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.