Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

też niestety mam ten dylemat, kamerki z Mikołowa brakuje bardzo - czasami korzystam z linka od Patb z innego wątku http://astropolis.pl/topic/13392-off-beskidy-i-tatry-z-katowic/?p=621512

 

dziś wieczorem mogło być ciekawie, jutro rano pewnie się nie wybiorę (a podczas wschodu może być nieźle) - później będę próbował - jak byś się wybrał na Dorotkę i byłoby coś widać to napisz :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Koło 18:30 z DK28 pomiędzy Sączem, a Limanową, nawet przy marnej, niknącej poświacie od zachodzącego słońca. Dobrze było widać Tatry. W dolinach kładą się mgły. Myślę, że rano w Małopolsce i na Podkarpaciu może być całkiem przejrzyście.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pjotrek, wielkie dzięki za zamieszczenie tej obserwacji. Już od dłuższego czasu moim marzeniem jest powtórzenie wyczynu kolegi 'rafal44' z 2010 r. i zobaczenie na własne oczy Tatr z okolic Dobromierza. W tym celu próbuję analizować warunki pogodowe w pasie Przedbórz-Kraków-Zakopane z wykorzystaniem prognoz z Meteo.pl. Jadąc wczoraj i dzisiaj rano do pracy do Łodzi obserwowałem z zaciekawieniem południowy horyzont i coś mi mówiło, że to właśnie są "te" warunki :). Brakowało mi tylko potwierdzenia od kogoś mieszkającego bardziej na południe. Niestety do Dobromierza mam ponad 100 km więc przed taką wycieczką chciałbym mieć prawie pewność, że nie pojadę na marne. Dzięki Twojej dzisiejszej obserwacji (pomimo że bardziej z kierunku północno-zachodniego) utwierdziłem się w przekonaniu, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj w godzinach porannych (~ od 7-tej do 9-tej) były warunki, które na 90% pozwalały na taką obserwację: wiatr z północy, czyste powietrze, wysoki pułap chmur i idealne warunki w górach potwierdzone na kamerze z Łomnicy i na kamery.topr.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że na 100% nic być nie zobaczył z tego Dobromierza. To była bardziej taka lokalna dziura w chmurach, przed czołem nadchodzącego frontu. Jak patrzyłem równocześnie na kamerkę z mikołowa to tam niewiele było widać, był też cieniutki pasek nad górami zółto pomarańczowgo nieba ale był na takiej wysokości że gór nie było za bardzo widać, a u mnie było widac bardzo dobrze. Przed wschodem słońca było je widac tak średnio, przy wschodzie słońca nie było widac praktycznie w ogóle, dopiero jak słońce przeszło przez ten pas czystszego nieba i schowało się w chmurach było je widac bardzo wyraźnie ale też nie na zbyt długo..

 

Myślę że musisz polować bardziej na takie warunki typu czyste niebo, mróz, inwersja a nie na takie chwilowe frontowe "dziury"

 

 

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam.Co się dziej Panie i Panowie ,żadnych zdjęć ,żadnych komunikatów o widoczności od długiego czasu?Upada Wasze zamiłowanie?Codziennie wchodzę na DO i tutaj i nic :(

Jeśli ma ktoś jakąś stronę o ile taka istnieje,o widoczności aktualnej proszę o link.Tylko nie meteo.pl.bo ten program ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no temat trochę umarł, ale na jutro zdaje się że zapowiada się świetna widoczność. Dzisiaj wieczorem widok w kierunku zachodnim był po prostu genialny.  Zresztą widac na satelicie że na zachodzie jest "czyściutko". Co o tym myślicie?

20171015.1925.jpg

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 21:24, Pjotrek napisał:

Hmm no temat trochę umarł, ale na jutro zdaje się że zapowiada się świetna widoczność. Dzisiaj wieczorem widok w kierunku zachodnim był po prostu genialny.  Zresztą widac na satelicie że na zachodzie jest "czyściutko". Co o tym myślicie?

 

Temat nie umarł, ale wbrew pozorom nie ma rewelacyjnych warunków. Podkarpacie ma może ciut większe szanse na jakieś obserwacje, ale generalnie to sporo syfu jest w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 11:39, Eclipse9292 napisał:

Witam.Co się dziej Panie i Panowie ,żadnych zdjęć ,żadnych komunikatów o widoczności od długiego czasu?Upada Wasze zamiłowanie?Codziennie wchodzę na DO i tutaj i nic :(

Ja mogę na swoje usprawiedliwienie powiedzieć że nie mam czasu i jest mi z tego powodu smutno... Nawet jak jestem w górach ostatnio to nie trafiam w takie warunki jak Robert ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.