Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Tatry o zachodzie słońca. Miałem ogromnego farta, gdyż dookoła same chmury. Koło 140km zaliczone. Gdyby nie było tych chmur na horyzoncie :szczerbaty: .

 

I mnie osobiście się poszczęściło zrobić fotkę Tatr o zachodzie (100km). Może fota nie jest idealna, jednak z racji tego że jest to pierwsza tego typu - to dla mnie jest giga :P:P

 

tatry.jpg

 

tatry_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdobyłem obserwacyjnie Skałkę 502 :) Teraz Sułoszowa i góra Janowskiego :) Gdy dojeżdżałem na miejsce Tatry były już gołym okiem, ale z trudem. A tu nagle słońce się chowa za chmurę i Tatry jakby sto kilometrów bliżej się przysunęły :)

P1070691.JPG

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdobyłem obserwacyjnie Skałkę 502 :) Teraz Sułoszowa i góra Janowskiego :) Gdy dojeżdżałem na miejsce Tatry były już gołym okiem, ale z trudem. A tu nagle słońce się chowa za chmurę i Tatry jakby sto kilometrów bliżej się przysunęły :)

wow, miod malina! Przyslij mi to prosze. Jutro zapowiada sie rownie fajnie, dlatego nie odpuszczajcie. Rewelacyjne warunki w dni wolne nie zdarzaja sie czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna sprawa! Rzeczywiście miej rękę na pulsie, bo są duże szanse.

 

Konkretnie to miejscowość Wiązownica, na granicy powiatów Staszowskiego i Sandomierskiego.

Tatry stamtąd widać mniej-więcej tak:

tatry_wiazownica.png

Dobrym punktem orientacyjnym będzie Elektrownia Połaniec, która będzie kilkanaście stopni na lewo od Tatr

W okolicy są wyższe wzgórza (ponad 230mnpm, ale raczej nie będę miał czasu.)

Może przy okazji zrobię jakieś zdjęcia jak będę jechał w tamtym kierunku.

 

Zdjęcia z dzisiaj:

Standardzik:

01_600.jpg

Na prawo od Świnicy było już kiepsko:

swinica_600.jpg

Na Czerwone Wierchy ledwo starczyło warunków:

czerwone_600.jpg

Na resztę Tatr już nie starczyło. Nie było widać nawet masztu na Chorągwicy. Wycinek dobrej widoczności był tylko nad Tatrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę spóźniłem. Na Tatry oczywiście. Bo warunki były już od 15tej. Zauważyłem je jednak zbyt późno. Ale wierchy złapane ;)

 

1009968.jpg

 

Pół godziny wcześniej i byłaby żyleta :rolleyes: Wykonane o 17:05. Z każdą sekundą mleko się podnosiło. Przynajmniej obserwując z wysokości 305m npm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję panowie czujności. Nie ważne że słabe zdjęcia ale ważne że byliście w terenie. Ja miałem weekend roboczy więc pozostało mi tylko śledzenie przebiegu relacji z doskoku :) ...

 

A tak przy okazji, widać na kamerce z Mikołowa że Skrzyczne bije po oczach, ze podobno halny idzie czy już jest więc jutro mogą być "migawki" lepszych warunków niż dziś...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem na mój PO "na klatce" i powiem tak. Od kiedy tu mieszkam, to pierwszy raz GOP "WALI PO OCZACH" aż miło, miazga! Oślepnąć można od swiateł z El. Jaworzno. Rewelacja!! Rano będą Tatry! Już to wiem, o ile pogoda nie zrobi psikusa!

 

JUTRO MOŻE BYĆ OGIEŃ.

 

To parę zdjęć na szybko.

 

1. El Jaworzno.

2. Kościół w Siemianowicach z EC Katowice,

3. Widok w kierunku Tatr, pierwszy raz widzę te światła dróg, to chyba Mysłowice.

4. Kominy Zawodzie.

 

Przepraszam za jakość, jakoś to rozmazane, chyba przez słaby statyw, dłuższy czas i niekorzystnie działający halny.

DSC_0617.jpg

DSC_0618.jpg

DSC_0621.jpg

DSC_0619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świętokrzyskim niestety bardzo kiepsko - widać może max. na 10km. Przed wschodem Słońca były Tatry, ale ledwo widoczne. W dolinach już była mgła, Gór Świętokrzyskich w ogóle nie widać.

Z okolic Sandomierza Tatr niestety nie przywiozłem. Nawet Elektrowni Połaniec, odległej z tego miejsca o ok. 20km nie było widać.

Patrzę na kamerę w Mikołowie i nie mogę uwierzyć że nieco ponad 100km ode mnie jest tak fantastyczna widoczność. Nawet z Widnicy, do której mam chyba mniej jak 40km w linii prostej widać góry. A u mnie tak fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 GOP "WALI PO OCZACH"  Oślepnąć można od swiateł z El. Jaworzno. 

 

Potwierdzam, wczoraj jechałem do Mysłowic i już na wysokości hałdy Skalny ok 10:30 górki zaczeły majaczyć (2obserwatorów na hałdzie). Później z Mysłowic na Wesoła,Krasowy,Kosztowy,Dziećkowice - cmentarz na pochyłej górce i doskonale widoczne elektrownie Jaworzna. To pewnie nie daleko, ale ja tam pierwszy raz byłem i wrażenie swoje zrobiło. A gdy wieczorem wracałem GOP jakby stał pare dni bez produkcji. Czysta noc na śląsku, nadajnik w Kosztowach oświetlony widoczny i z Dziećkowic i z Giszowca. Wracając gierkówką przy el Łaziska doskonale widoczne Tychy i coś tam jeszcze dalej w lini Oświęcim/Andrychów? Nie miałem aparatu a szkoda, dzisiaj nawet przy dobrej widoczności znicze na cmentarzach zakopcą widoczność. Cmentarze położone na górce będą pewnie widoczne z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

 

Mój pomysł na poranną wyprawę podsunął mi po części Mateo (dzięki :) ) bo byłem zachwycony nocną widocznością, ale z lenistwa chciałem robić zdjęcia z piętra mojego bloku, a nie porządnie z PO. Po ogromnych zastanowieniach wsiadłem w Autobus o 4:41 w kierunku Dąbrowy Górniczej. O 5 rano byłem pod M1 w Czeladzi, parę minut spacerku poboczem i byłem praktycznie na miejscu. Muszę przyznać, że rano wiało dosyć mocno, a poranne zdjęcia to dłuższy czas... zatem niestety większość zdjęć jest lekko ruszona, bo mój statyw powinni dawać jako nagrodę w kinder niespodziance, a nie sprzedawać jako akcesorium foto. Z nudów porobiłem parę zdjęć industrialu. Tatry pojawiły się około 5:35 (szczyt Babiej i szczyty Wierchów) i apogeum widoczności mniej więcej koło 6:05 - 6:10, a potem nagłe osłabienie.

 

Pierwsze zdjęcia to:

1. Z nudów El. Łagisza zoom

2. El. Łagisza bez zoom

3. Część Huty Katowice i zamek w Będzinie.

 

Tak jak mowilem zimno, wietrznie, problem z ustawieniem ostrosci i poruszenia przez wiatr.

 

Pojawiły się Tatry, panoramy poszły w ruch, zatem wrzucam efekt

4. Panorama Tatr z PO Oberża + Bonus Diablak

5. Kadr na EL. Jaworzno i Tatry HDR

 

A Kiedy Tatry już się zgubiły to:

6. Panorama Huty Katowice

 

Na koniec tak wyglądał mój PO rano :)

forum1.jpg

forum2.jpg

forum3.jpg

finał small.jpg

DSC_0655 w-HDR1.jpg

Zdjęcie0454.jpg

huta katowice forum-HDR.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robione z stąd. Bardzo fajny PO. Nie trzeba nigdzie podchodzić, można pstrykać z okna samochodu :)

 

http://maps.google.p...7,0.007564&z=17

 

Korzystając ze zmiany czasu udało mi się wstać o 6:00 :)

Najpierw obiecane poprawione zdjęcie Tatr z lotniska.

Drugie zdjęcie w szerszym ujęciu, z statkiem kosmicznym Obcych lądującym nad Bielskiem,

Trzecie zdjęcie w stronę Trzech Lipek, gdzie w tle wprawne oko wyłapie RTCN Kosztowy.

Symulacja w Kashmirze wychodzi mi niestety bardzo koślawo, chyba z powodu SRTM-3.

 

Sądzę, że pierwsze zdjęcie może się nadawać na stronę DO, jako uzupełnienie rewelacyjnego zdjęcia Tatr z Trzech Lipek wykonanego przez Rafała. Tym samym potencjał obserwacyjny Tatr z B-B zostałby już niestety wyczerpany.

post-18139-020930500 1288626020_thumb.jpg

post-18139-024793600 1288626029_thumb.jpg

post-18139-087132200 1288626035_thumb.jpg

post-18139-051336500 1288626051_thumb.png

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.