Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając ze zmiany czasu udało mi się wstać o 6:00 :)

Najpierw obiecane poprawione zdjęcie Tatr z lotniska.

Drugie zdjęcie w szerszym ujęciu, z statkiem kosmicznym Obcych lądującym nad Bielskiem,

Trzecie zdjęcie w stronę Trzech Lipek, gdzie w tle wprawne oko wyłapie RTCN Kosztowy.

Symulacja w Kashmirze wychodzi mi niestety bardzo koślawo, chyba z powodu SRTM-3.

 

Sądzę, że pierwsze zdjęcie może się nadawać na stronę DO, jako uzupełnienie rewelacyjnego zdjęcia Tatr z Trzech Lipek wykonanego przez Rafała. Tym samym potencjał obserwacyjny Tatr z B-B zostałby już niestety wyczerpany.

 

Rewelacja, zwłaszcza to lądujące UFO. Widzisz, jeszcze troche, to albo bedziemy razem w BB focić, albo jechać do Katowic wspierac Team :)

 

Ja dodaje jeszcze lekko zHDRowaną panoramkę. Ale wydaje mi się, że ta oryginalna lepsza, bez kosmicznych kolorów i bardzo naturalna. Zresztą z gotowych nefów składana. Jakie wasze znadnie?

finał small-HDR.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Wiesiek przeszliście samych siebie. Zdjęcie z industrialem o wschodzie Maćka i Tatry z Bielska Wolwiego zasłujują na nasz dalekoobserwacyjny hall of fame. Gratuluję! A na koniec mała konkluzja - a nie mówiłem? ;)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, zwłaszcza to lądujące UFO. Widzisz, jeszcze troche, to albo bedziemy razem w BB focić, albo jechać do Katowic wspierac Team :)

 

Ja dodaje jeszcze lekko zHDRowaną panoramkę. Ale wydaje mi się, że ta oryginalna lepsza, bez kosmicznych kolorów i bardzo naturalna. Zresztą z gotowych nefów składana. Jakie wasze znadnie?

 

Jak tylko będziesz w B-B, to urządzimy wspólne fotografowanie. Niestety wszystko co ciekawe z Bielska zostało już sfotografowane i to przez ludzi z Katowic ;)

No pozostał jeszcze do zrobienia Pradziad z tego samego miejsca na lotnisku. Albo lepiej Panorama 360 stopni z Pradziadem i Tatrami jednocześnie :) Tatry z Bielska niestety widać dużo słabiej niż z Katowic ... i są za blisko.

 

Twoja panoramka jest bardzo fajna. Taka obróbka jest OK. Wizę jednak, że Twój obiektyw, podobnie zresztą jak mój, ma skłonności do winietowania. Spróbuj robić zdjęcia na przysłonie 8 albo nawet 11. Niestety ręczne usuwanie winiet, całkiem efektywne przy pojedynczych zdjęciach, jest pracochłonne i trudne do wykonania w panoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że pierwsze zdjęcie może się nadawać na stronę DO, jako uzupełnienie rewelacyjnego zdjęcia Tatr z Trzech Lipek wykonanego przez Rafała. Tym samym potencjał obserwacyjny Tatr z B-B zostałby już niestety wyczerpany.

 

Świetne! Gratulacje. Jak najbardziej trzeba wrzucić na DO.

 

Brakuje jeszcze do kolekcji Krywania.

W Mazańcowicach jest PO z widokiem na Tatry (Krywań) oraz Jeseniki. Nie jest to BB ale bardzo blisko.

http://www.heywhatsthat.com/?view=P632C0FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Gratulacje. Jak najbardziej trzeba wrzucić na DO.

 

Brakuje jeszcze do kolekcji Krywania.

W Mazańcowicach jest PO z widokiem na Tatry (Krywań) oraz Jeseniki. Nie jest to BB ale bardzo blisko.

http://www.heywhatst.../?view=P632C0FN

 

Dziękuję za namiary. Miejsce jest bardzo dogodne do dojazdu, a nawet mam znajomych w tamtej okolicy ;) BTW: Mają super widok z okien domu, ale na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał moje zdjęcia na DO to mogę podać dane.

 

Za niedługo to jak z Demotywatorami będzie :) "Jestem na głównej" :) No i trzeba przyznać, od mojego zdjęcia Babiej 2 lata temu to na DO nic mojego nowego się nie pokazało. Są 2 wyjścia:

1. Albo ze mnie du$# a nie fotograf,

2. Albo Admini mnie nie lubia :D

 

Poziom idzie do góry! I to cieszy.x

:friends:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaje jeszcze lekko zHDRowaną panoramkę. Ale wydaje mi się, że ta oryginalna lepsza, bez kosmicznych kolorów i bardzo naturalna. Zresztą z gotowych nefów składana. Jakie wasze znadnie?

 

Maćku, gratuluję tych Tatr :), na mój gust zdjęcia na których widać najmniej ingerencji software'u są najlepsze, a Twoja pierwotna panorama właśnie taka jest - sprawia wrażenie naturalnej :). Gdyby tylko to winietowanie usunąć :g:... Rafał swego czasu poradził mi, żeby kolejne zdjęcia robić w mniejszych odstępach od siebie (max. pół kadru), więc jak widać na moich ostatnich produkcjach (wrześniowe Tatry z przełęczy Krowiarki i z Hrobaczej Łąki oraz sobotnia panorama Tatr i Beskidów z PO Radoszowy) winietowanie zniknęło, choć to też pewnie zasługa nowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, gratuluję tych Tatr :), na mój gust zdjęcia na których widać najmniej ingerencji software'u są najlepsze, a Twoja pierwotna panorama właśnie taka jest - sprawia wrażenie naturalnej :). Gdyby tylko to winietowanie usunąć :g:... Rafał swego czasu poradził mi, żeby kolejne zdjęcia robić w mniejszych odstępach od siebie (max. pół kadru), więc jak widać na moich ostatnich produkcjach (wrześniowe Tatry z przełęczy Krowiarki i z Hrobaczej Łąki oraz sobotnia panorama Tatr i Beskidów z PO Radoszowy) winietowanie zniknęło, choć to też pewnie zasługa nowego sprzętu.

 

Dzięki. :)

 

Załączam oryginał zdjęcia składowego do panoramy, beż żadnej obróbki (tylko konwersja z NEF -> JPG)

Panorame składałem w Hugin, ale coś się ścinał ostatnio więc zainstalowałem AutoPano. Ładnie składa, ale blending ma słaby. Hugin nigdy winietacji nie pokazywał. Potem obrócenie, kadrowanie w Photoshopie i ten znów swoje kolory narzucił. Wyszło to szare w efekcie.

 

Poprosiłem Wojtka, czy nie dałby rady coś z tym zrobić (wielkie dzięki Wojtku) :friends: . Jestem ciekaw co mu się uda zdziałać.

 

Konkluzję mam jedną. Jeszcze długa przedemną droga by osiągnąć choć troszkę wprawy jaką macie Wy, marzę by kiedyś ustrzelić taką Panoramę jak Rafał, i te kolory jak na Panoramie z Trzech Lipek...

forum.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, wysłałem zdjęcie na pocztę, jak prosiłeś.

Mała ciekawostka jeszcze odnośnie Skałki 502 i widoczności z ostatniej niedzieli. Prawdopodobnie niechcący złapałem stamtąd dziesiąte pasmo górskie: Beskid Niski, konkretnie Rosochatkę :) W heywhatsthat istotnie widać tam większą czerwoną plamę. A na zdjęciu wydaje się wystawać coś jasnoniebieskiego zza bliższego wzgórza i nie jest to chyba lokalna anomalia ostrości zdjęcia.

Kopia P1070674.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

 

4. Panorama Tatr z PO Oberża + Bonus Diablak

 

No Maciek ! Aleś urwał! I że mnie tam nie mogło być, ehh :rolleyes:

Szczerze gratuluję bo tak wyraźnych fotek z Czeladzi o wschodzie jeszcze nie było choć poranne wierchy miałem już dwa razy i nawet raz na DO ;)

 

Te chmury za Beskidem niesamowicie udają Tatry Zachodnie, aż przez chwile dałem się nabrać na to co wystaje pomiędzy Babią a Policą, bo dokładnie na lewo od Leskowca powinna wystawać Bystra ale nie aż tak i nie w otoczeniu innych szczytów ;)

 

Pozwolisz że uraczę ludzi na forum.czeladz.org.pl, niech widzą że ludzie ze Śląska na Zagłębie po Tatry do Czeladzi przyjeżdżają :D

Szacun dla obiektywu! Nie widze szumów, szok!

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, wysłałem zdjęcie na pocztę, jak prosiłeś.

Mała ciekawostka jeszcze odnośnie Skałki 502 i widoczności z ostatniej niedzieli. Prawdopodobnie niechcący złapałem stamtąd dziesiąte pasmo górskie: Beskid Niski, konkretnie Rosochatkę :) W heywhatsthat istotnie widać tam większą czerwoną plamę. A na zdjęciu wydaje się wystawać coś jasnoniebieskiego zza bliższego wzgórza i nie jest to chyba lokalna anomalia ostrości zdjęcia.

Kopia P1070674.JPG

Wiem wiem Paweł, dzięki! Ostatnio tyle nam przyszło maili, że możliwe, że kogoś pominąłem. Super fota, dodamy na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Maciek ! Aleś urwał! I że mnie tam nie mogło być, ehh :rolleyes:

Szczerze gratuluję bo tak wyraźnych fotek z Czeladzi o wschodzie jeszcze nie było choć poranne wierchy miałem już dwa razy i nawet raz na DO ;)

 

Te chmury za Beskidem niesamowicie udają Tatry Zachodnie, aż przez chwile dałem się nabrać na to co wystaje pomiędzy Babią a Policą, bo dokładnie na lewo od Leskowca powinna wystawać Bystra ale nie aż tak i nie w otoczeniu innych szczytów ;)

 

Pozwolisz że uraczę ludzi na forum.czeladz.org.pl, niech widzą że ludzie ze Śląska na Zagłębie po Tatry do Czeladzi przyjeżdżają :D

Szacun dla obiektywu! Nie widze szumów, szok!

 

Dzieki Krzysiek,

 

Mowilem ci, zebys jechal, a tak to teraz mozesz tylko popatrzec. Jasne ze mozesz wrzucic te zdjecia na forum. Podpisz tylko autora.

Obiektyw daje rade, pomimo roznych opinii. Nastepnym razem jedz ze mna :) A co do publikacji to zobaczymy, moze i bedzie na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje wiatr, wszystkich moich znajomych boli głowa i nie tylko. Przypuszczam, że idzie zmiana pogody. Lepiej być czujnym, nie wiadomo co przyniesie poranek. :rolleyes:

a czy to przypadkiem nie tzw. czynniki pozapogodowe? ;) Jutro nie spodziewam sie szalu, tym bardziej, ze kamerki daja dzisiaj kiepskie nocne widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki są nie tylko złe, ale nawet bardzo złe. W Busku widoczność najwyżej 5km, jeszcze gorzej było w Warszawie. Tam widać na mniej jak kilometr.

W ogóle pogoda fatalna do robienia zdjęć - przy takiej mgiełce jest bardzo rozproszone światło - w dzień niebo wychodzi białe a kolory blade, a w nocy niebo ma taki kolor jak najbliższe źródło światła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - gratuluję nowego avatara :)

 

Dzięki Tomku :)

 

Zobaczyłem sobie dla przypomnienia materiał o DO w TVS i ujęcie na mnie z lornetką przyniosło pomysł z dopasowaniem logo DO do niej. Efekt ciekawy, sam jestem zdziwiony :)

 

A co do pogody to faktycznie klapa, myślałem, że wiatr przewieje to powietrze, a on nie przewiał, a przywiał syf. No nic, jutro dzień w pracy więc nic nie stracę. W tym roku po Tatrach z Czeladzi jestem spełniony jeśli chodzi o zdobycz ~150km. Teraz liczę na to, że uda się zmagazynować nadstan szczęścia obserwacyjnego, ale to napewno nie jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek chyba miał rację. W nocy przywiało syf i popadało a od rana przewiewa. Już teraz na kamerkach Beskid się przeciera, Jesenik też. Pewnie szału nie będzie bo chmury są na pułapie ok 1300m ale zawsze można podejrzeć co niesie ze sobą "niski" horyzont...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wieje chciałbym powiedzieć, rano może być rzeźnia, ale chmury, które idą od strony Wysp WB i są na wysokości Danii mogą utrzymywać się właśnie na tym pułapie co teraz czyli ~1500m. Nad Katowicami niebo mocno oświetlone, zatem chmury niziutko. Jak pisał Mertii może być dobrze widać na beskid, no i w tym korytarzu powietrznym można będzie obserwować Industrial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.