Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

i jak to ktos kiedyś powiedział:

 

- "A nie mówiłem?" :)

 

> P.S. Proponuje śledzić kamerki na DO, mogą być rekordowe widoki. Teraz są rewelacyjne. Kamera Mikolow i jego horyzont miazga~! Te światelka! O bielsku nie wspomne. W tej chwili widocznosc jest lepsza niż w przypisanym zdjęciu NOC 10/10 ;) Szkoda, że ide do pracy na 8, chętnie upolowałbym rano coś ciekawego. Może uda się złapać chociaż ostrą Babią jak to kiedyś z Katowic upolowałem. -> Babia z Katowic Hard

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to nie jest suchy fen, jak ostatnio, a patrząc na kierunek wiatru (bardziej zachodni), to w ogóle nie jest fen, choć rzeczywiście jest piekielnie ciepło (skąd?). Liczyć można tylko na dziury między kolejnymi strefami chmur. Sądząc po wpisach, jedna była w nocy.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego dnia przywiozłem całkiem udane zbiory. A miałem możliwość bycia na 3punktach obserwacyjnych (łącznie z moim mieszkaniem)

 

1)Góra Wał (525mnpm, Rychwałd k.Tarnowa)

 

Tatry:

tatry_wal_600.jpg tatry_wal_sym.jpg

Beskid Niski i Góry Czerchowskie:

beskid_wal_600.jpg niski_symulacja.jpg

Kominy EC Łęg: (na pierwszym planie komin MPEC Brzesko i kościół w Brzesku)

ec_leg_600.jpg

Zamek Krzyżtopór?

zamek_600.jpg

 

2)Pacanów, Świętokrzyskie - niestety nie było widać już tak ładnie a poza tym strasznie wiało

 

Tatry i Beskidy w kawałkach:

tatry_pacanów_600.jpg pacanów_sym.jpg

Św. Krzyż:

sw_kryż_600.jpg

 

3)I na koniec z domu Przechyba, teraz już będzie wiadomo że to oświetlenie tej wieży :D

prehyba_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale świetna robota! :yes: Fajnie jest tak wrócić z pracy po całym ciężkim dniu i zobaczyć, że ktoś miał na tyle czasu by być w tylu miejscach i zrobić tyle świetnych fotek. Nie ukrywam, że jestem zazdrosny ;)

 

P.S. Dalej nie czyściłeś matrycy? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w sumie tak daleko - do najdalszych Tatr Zachodnich jest 120km, do Gór Czerchowskich - 82km.

Do zamku Krzyżtopór - 96km - jak dla mnie wygląda zbyt okazale jak na tą odległość, ale kształt bardzo pasuje

Do EC Łęg - 67km, poza tym na rogu kadru nad wyższym wzgórzem widać odległe od 78km wzgórza na których znajdują się Krakowskie Kopce.

To zdjęcie było robione jednak nieco poniżej szczytu, gdyż jest zarośnięty i uniemożliwia obserwacje w tym kierunku.

 

Daje jeszcze zdjęcie robione wcześniej, gdzie lepiej widać Tatry Zachodnie

tatry.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Siedze sobie na nowej miejscowce w Byczynie i podziwiam powolna walke Tatr z chmurami. Wybralem sie w miejsce gdzie doslownie o wlos jestem wyzej nad konarami drzew tego wielkiego lasu miedzy Jaworznem, Chrznowem a Lubiazem. Liczylem tylko na Beskid ostry jak brzytwa a dostalem jeszcze wierchy... :) Nad Beskidem pada ale widac go. Natomiast wierchy przysloniete sa powyzej 2500m...

Zdjęcie0328.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Beskidy były widoczne na 11/10. Szkoda tylko, że takiego nieba nie miałem nad Tatrami albo Babią - może jutro rano.

Poza tym nie ma to jak mieć do PO 2minuty na piechotę :D

 

Gigapanorama Beskidów:

calebeskidy.jpg

 

Kilka wycinków:

-Beskid Niski. Za tym masztem Maślana Góra - a na niej niedawno postawiony maszt RTV, na prawo od niej znad tego bliższego wzniesienia wystaje nieznacznie Lackowa. Za to "pasmo" na lewo od Maślanej G. to chyba chmury, bo Kashmir tam nic nie widzi.

niski_600.jpg

-Beskid Grybowski i Pasmo Jaworzyny Krynickiej:

jaworzyna_600.jpg

-Pasmo Radziejowej

sadecki_600.jpg

No i Tatry - szkoda że znowu nie starczyło na całe widoczności.

tatry_600.jpg

Beskid Wyspowy i Gorce robione kilka godzin wcześniej - z jeszcze brudną matrycą...

wyspowy_600.jpg

 

Który z Was zrobił mi niespodziankę i przyjechał do Buska? Gość w każdym razie twierdził że robił zdjęcie Pradziada ze Skrzycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w przypadku dobrych warunków i decyzji o wyjeździe...
a tym czasem za oknem rozgrywa się niesamowity spektakl. Beskid od Żywieckiego do Morawskiego w porywach 4/6. Coś czuję że wieczorem będzie niesamowicie czerwony zachód słonka, a mnie 2zm. przypadła więc nie sprawdzę czy wierchy będą czerwone. Pozostaje jutrzejszy ranek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano u nas było powietrze-marzenie Dalekiego Obserwatora. Warunki byłyby genialne, z małym wyjątkiem - widzialność była chyba tylko nad okolicą Rzeszowa - taka dziura w chmurach. Gdy patrzyłem na kamerki, przecierałem oczy ze zdumienia: jak tam brzydko. Jak można się domyślać, zdjęć nie było czemu robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze Ślunska :) Zweryfikujcie proszę horyzont, bo ode mnie z pracy widzę czarne plamy na lekko czerwonym tle i chyba szpice. Piszę "chyba" ponieważ horyzont mam porośnięty nowymi drzewami i muszę się tylko domyślać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze Ślunska :) Zweryfikujcie proszę horyzont, bo ode mnie z pracy widzę czarne plamy na lekko czerwonym tle i chyba szpice. Piszę "chyba" ponieważ horyzont mam porośnięty nowymi drzewami i muszę się tylko domyślać...

 

Podobno zamknęli sklepy dopalaczami, masz jakieś dojścia ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.