Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

PS. Aha i informacja dnia. Wieża na Bytkowie nie jest własnością TVP...

 

 

Mateusz, świetna informacja. Napisz mi proszę na prv kto jest właścicielem jeśli wiesz, a ja się tym zajmę. Zreszta muszę dopiąć do reszty PO EDR-Katowice. Gdyby udało mi się załatwić wieżę TVP, to gwarantowany reportaż ;)

 

Potwierdzam, że poziom zdjęć na DO i forum rośnie, niebawem przejdziemy sami siebie, i pytanie co będziemy fotografować, bo możliwości się kończą.

 

Poranek po 16h spędzonych w pracy dzień wcześniej był ciężki, wychodziłem z domu na kolejne 12h pracy prawie śpiąc, na korytażu zostałem ukuty bezpośrednio i bez ostrzeżenia w oczy Kiczorką, która waliła po gałach jak nigdy dotąd. Babia i Wysoka, która jest widoczna odemnie z okna niestety była w chmurach, więc poszedłem do pracy lecz zły, że bez fotografii tej kiczorki. Przypuszczałem, że chmury będą latały nisko jak rano przez cały dzień. Myliłem się. Kiedy Mateo napisał mi, że to najlepszy dzień w roku DO to krew mnie zalała, że muszę zamiast focić to sprzedawać kolejny TV. No a jutro warunki mogą się powtórzyć, a ja co? Kolejne 10h w pracy... grrrrr :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_mar czy Ty aby nie byłeś z kolegą po godzinie 15? Bo ja też byłem :szczerbaty:

Dzień jak najbardziej udany na zdobywanie nowych miejsc, natomiast pechowy na poprawianie starych. Nad częścią Tatr i Babią utknęły chmury. Wie ktoś z czego to wynika, że nie dało rady ich przewiać?

 

Tak, ja siedziałem na szczycie ze statywem :). Z obserwatorów to widziałem jedną osobę z aparatem i lornetką a potem jeszcze dwie osoby z porządnym sprzętem fotograficznym. Tak więc Ty byłeś sam czy z kimś jeszcze we dwójkę? ;) Myślałem, że to nikt stąd, bo nie pasowały mi blachy w samochodzie.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak są warunki to ja jestem daleko od Polski. Bardzo bym chciał dziś być w Salominie, niestety tako to już jest.

Lemarc może coś zadziałasz w tych okolicach?

Gdyby któryś był w tym czasie na posterunku w Salominie to moglibyśmy zamknąć DO i zacząć zbierać znaczki :szczerbaty:

 

Maciek, wierze telewizyjne należą do Emitela z tego co wiem. TVP tylko dzierżawi miejsce na anteny, tak jak inne stacje telewizyjne, radiowe i GSM. Ale niektóre z nich kiedyś faktycznie należały do TVP, ale to dawno temu było ;)

 

 

btw: żeby nie zaśmiecać głównego tematu napiszę tutaj przy okazji.

Rafał > mam nadzieje że się nie obrazisz ale wrzuciłem na forum.czeladz.org.pl Twoje wczorajsze foto wierchów z Wojkowic gdzie m.in widać w dole fragment Czeladzi u stóp słowackich dwutysięczników i niektórzy z foteli pospadali a innym tak mocno cyce urwało że nie dowierzają w prawdziwość tego zdjęcia :szczerbaty:

Chciałbym napisać jakiś kolejny artykuł o dalekich widokach z mojego miasta. Mógłbym ewentualnie Twojej fotki również użyć ? Będzie również ostatnia panorama Maćka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie było aż tak dobrze jak by się można spodziewać. Wczoraj było lepiej po południu, ale nie dałem rady obskoczyć Salomina będąc na rozpoznaniu w Parchatce, plus domowe obowiązki. Tak w ogóle do Salomina mam pecha, byłem tam już czterokrotnie (ostatnio 11 bm.) i zawsze bez powodzenia. Szkoda że Mario wyjechał bo ma bliziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś był w tym czasie na posterunku w Salominie to moglibyśmy zamknąć DO i zacząć zbierać znaczki :szczerbaty:

 

Maciek, wierze telewizyjne należą do Emitela z tego co wiem. TVP tylko dzierżawi miejsce na anteny, tak jak inne stacje telewizyjne, radiowe i GSM. Ale niektóre z nich kiedyś faktycznie należały do TVP, ale to dawno temu było ;)

 

 

btw: żeby nie zaśmiecać głównego tematu napiszę tutaj przy okazji.

Rafał > mam nadzieje że się nie obrazisz ale wrzuciłem na forum.czeladz.org.pl Twoje wczorajsze foto wierchów z Wojkowic gdzie m.in widać w dole fragment Czeladzi u stóp słowackich dwutysięczników i niektórzy z foteli pospadali a innym tak mocno cyce urwało że nie dowierzają w prawdziwość tego zdjęcia :szczerbaty:

Chciałbym napisać jakiś kolejny artykuł o dalekich widokach z mojego miasta. Mógłbym ewentualnie Twojej fotki również użyć ? Będzie również ostatnia panorama Maćka ;)

 

Ok używaj Panoramki;) Ta Obrobiona przez Wojtka nie ma winiet i urywa cyce, więc użyj tej, czemu ja mam tylko chodzić o płaskiej klacie :)

 

Jeśli mowa o Bytkowie ->

 

Nazwa obiektu: Katowice / Bytków

Obiekt: DODR_S1G

Typ obiektu: SLR

Region: Region Południowy

Podregion: Katowice

Długość geo: 19E00m31s

Szerokość geo: 50N17m45s

Właściciel: TP SA

 

Znalezione na stronie Emitel'a. Powalcze o to, bo to byłaby dla mnie możliwość życia! Jeśli to nie wypali, to wchodze napewno na budynek na ul.Niepodległości. Muszę załatwić sobie bezpośredni dostęp. Tatry złapane obok altusa, hmm to byłby prawdziwy symbol pionierskiego tematu na tym forum, no i początku tej wspólnej pasji :)

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał > mam nadzieje że się nie obrazisz ale wrzuciłem na forum.czeladz.org.pl Twoje wczorajsze foto wierchów z Wojkowic gdzie m.in widać w dole fragment Czeladzi u stóp słowackich dwutysięczników i niektórzy z foteli pospadali a innym tak mocno cyce urwało że nie dowierzają w prawdziwość tego zdjęcia :szczerbaty:

Chciałbym napisać jakiś kolejny artykuł o dalekich widokach z mojego miasta. Mógłbym ewentualnie Twojej fotki również użyć ? Będzie również ostatnia panorama Maćka ;)

Można użyć, jeśli podpis będzie www.dalekieobserwacje.eu

P.S. Trochę się pospieszyłeś, bo mam 150 fotek na Gigapanoramę, przy okazji złoże i dam na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć, jeśli podpis będzie www.dalekieobserwacje.eu

P.S. Trochę się pospieszyłeś, bo mam 150 fotek na Gigapanoramę, przy okazji złoże i dam na DO.

Nie ma problemu, artykuł może poczekać na główną stronę więc zdążysz gigapano zrobić a na forum to właściwie tylko przedsmak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, artykuł może poczekać na główną stronę więc zdążysz gigapano zrobić a na forum to właściwie tylko przedsmak ;)

 

Krzysiek jak Ci przygotuje tez moje foty, z logiem DO, zrobimy reklame, jeśli to ma gdzieś byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Faktycznie ciekawy widok i to nie tylko na naszej kamerce, ale tez z okna. Co prawda widocznosc jeszcze kiepska, to jednak idzie ku dobremu i niebo staje sie coraz glebiej niebieskie. Nie wykluczone, ze na weekend pojawia sie przypruszone gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie chyba poczekać na dłuższy okres mroźnej, wyżowej pogody. A tak to tylko jeden dzień wielkich mrozów, w weekend na południu już może padać deszcz.

Nie mniej jednak w tej chwili cała dolna część miasta jest spowita gęstą mgłą, a na górze jest czyściutko. O zachodzie Słońca było widać na południu daleką warstwę inwersyjną, ciekawie wyglądał też wał chmur kłębiastych na przedpolu gór. Wyglądało to trochę jak wał szkwałowy tylko że bez chmury burzowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy pokazują, że dzisiaj i jutro będzie inwersja. Trzeba jechać w góry, ale czy uda się wyjść na jakiś szczyt, to już inna sprawa ;-)

 

voytasosuch To jest księżyc

 

a20101204063045.th.jpg

a20101204061044.th.jpg

 

W końcu z Lysej widać wyraźnie Jeseniki

20101204.1040.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.