Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zajefajnie się wstrzelił ten Księżyc w te Taterki :)

 

Jakby nie patrzec to juz mamy inwersję. Z Pradzida widać Fatrę, a w Sudetach czyste niebo...

Pradziad-20101204_1121.jpg

 

Albo mi się zdaje ale chyba była lepsza jakości zdjęć Pradziada w Google Maps, a teraz to jakieś takie nie wyraźne (?)...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te warunki faktycznie coraz lepsze i inwersje zapraszają w góry. Może zdecydujemy się w końcu na ten grupowy wyjazd w góry. Widze dwie realne mozliwości - Pradziad i Lysa Hora. Oba szczyty inwersyjnie bardzo ciekawe, na tym drugim większa szansa wrócenia z a nie na tarczy. Pomyślcie z terminem wypadu. W moim przypadku, jak zwykle, jest on obojętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj były u mnie niesamowite mgły. Jeszcze nie widziałem żeby mgła była tak "ostro" oddzielona od otoczenia - jak się wjeżdżało w taką mgłę to miałem wrażenie że samochód zaraz o nią uderzy. A mgły były takie gęste, że nie było widać samochodu, który jedzie przed nami, niektórzy skończyli na wysepkach bo po prostu nie było ich widać.

W takiej mgle było bardzo zimno - w/g termometru w samochodzie w dolnej, zamglonej części miasta było (ok. 20tej) -19, na górze jest -10. Po wyjechaniu mgły temperatura wzrastała w bardzo szybkim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM na tą chwilę pokazuje, że jutro o świcie może być ciekawie. Inwersja w mojej okolicy 500-800m, z tym że już kilka razy okazało się że to za wysoko jednak. Ale później będzie jeszcze ciekawiej. Rusza halny więc wszystko się może zdarzyć. Albo będzie kupa albo wręcz przeciwnie. W każdym razie ruszam w Ciągu dnia na Tokarnię koło 780m. Choćby po to by pooglądać zimowe krajobrazy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dziś na Cergov na Słowacji. Połonina Równa i Pikuj były lekko w chmurach ale było je widać czyli widoczność było do 150km ale naszych Bieszczad już nie widziałem. Oczywiście Tatry i Niskie Tatry ładnie się prezentowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornut wrzuć jakieś foto, chętnie zobaczę. Ja byłem dzisiaj na Tokarnii koło Bukowska. Niestety 780m to na dzisiejsze warunki za nisko. Na Tatry nie było szans a nasze Bieszczady w chmurach. Za to zimowe widoki i tak zrekompensowały wszystko :).

 

Cofam to co napisałem o Tatrach, bo to co ludzkie oko nie dojrzy to komputer wyciągnie ;):

 

Moje pierwsze i mam nadzieje nie ostatnie Tatry z Tokarnii:

 

img8423q.jpg

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie widać może na 20m (i to w porywach) ale za to w górach - fantastycznie!

 

Z Lysej Hory widok jak z samolotu:

20101208.0910.jpg

 

Na Słowacji również pięknie, szkoda tylko że mają tam lipne kamery:

liptovska_teplicka.jpg krompachy.cgi.jpg

 

A na Łomnicy to już w ogóle, nawet wrzucać się nie opłaca - jakość jak w pierwszych komórkach z aparatem (pamięta ktoś jeszcze SonyEricsson t68i? :D)

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kornut wrzuć jakieś foto, chętnie zobaczę. Ja byłem dzisiaj na Tokarnii koło Bukowska. Niestety 780m to na dzisiejsze warunki za nisko. Na Tatry nie było szans a nasze Bieszczady w chmurach. Za to zimowe widoki i tak zrekompensowały wszystko :).

 

Cofam to co napisałem o Tatrach, bo to co ludzkie oko nie dojrzy to komputer wyciągnie ;):

 

Moje pierwsze i mam nadzieje nie ostatnie Tatry z Tokarnii:

 

img8423q.jpg

 

A niedawno byłem w Woli Piotrowej, to blisko Bukowska prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szans. Warunków upatrywałbym się dopiero na wysokosci Skrzycznego, nie niżej.

 

Nigdy nie mów nigdy, Tatry z Jury mogły się pokazać.

07:00 na RECIE

a20101219070051.th.jpga20101219070051sh.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda w górach była dzisiaj prawie idealna (wierzchołki Tatr wysokich w chmurach), dzisiaj wieczorem albo jutro wrzucę pare zdjęć z Lysej Hory

 

Ooooo....widzę, że nie tylko ja jestem takim maniakiem by mimo takiego mrozu wybrać się w góry ;)

Po kamerkach na Lysej widać, że warunki były świetne. Szkoda, że za późno się zorientowałem i nie pojechałem gdzieś wyżej :(

 

A Biskupia Kopa trochę za niska. Ciekawe gdzie stałeś? :D

DSC_9045.JPG

Marne 107 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.