Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście tą przejrzystość, aż niewiarygodne...20110116.2205.jpg20110116.2210.jpg

 

Kto jedzie jutro rano po Tatry z Dobromierza ? Rano warunki będą na +300km

jutro na śniadanie proponuję Jesenik lub Biskupią Kopę :) A tak wogóle to może być dobry dzień na obserwację, ciekaw jestem jaki będzie zachód...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co widać teraz u mnie z okna, zmieniłem zdanie co do dalekich widoków. Już teraz mgła poszła do dolnej części miasta a u mnie jest doskonała przejrzystość. Mam nadzieję, że niewiele ponad 300mnpm wystarczy na góry a jak nie to przynajmniej mgły o świcie będą fantastycznie wyglądały. Proponuje też witanie nowego dnia na Kopcu Piłsudskiego w Krakowie, bo można spodziewać się takich widoków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony wiadomościami o dobrych warunkach, wstałem po 6.00 i popatrzyłem na kamerki. Ze Skrzycznego Tatry już pięknie jarzyły po oczach. Decyzja momentalna. Jadę. Zabrałem po drodze kumpla i w dobrych nastrojach ruszyliśmy dalej w drogę. Z zewnątrz nie wyglądało to źle. Ba powiedziałbym że nawet obiecująco. Będąc już na PO zobaczyliśmy piękny widok :). Tatry widać jak na dłoni :szczerbaty:

IMG_8501.jpg

 

Widoczność sięgała całe 50m :astronom: . Pozdrawiam wszystkich dalekich obserwatorów, którzy mimo niepowodzeń dalej bawią się w to piękne hobby :). Czekam na Wasze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich dalekich obserwatorów, którzy mimo niepowodzeń dalej bawią się w to piękne hobby :)

Gdyby nie te fakapy, to zwycięstwa nie smakowałyby aż tak dobrze! Wszystko co jest niedostępne budzi największe zainteresowanie. Nieprawdaż Chłopaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano u mnie też nie było po co wychodzić - mgła poszła niestety wyżej, a dodatkowo niebo było zasnute ciemnymi chmurami.

W Zagłębiu pogoda była piękna, ale niestety nie na dalekie obserwacje. Słoneczko przygrzało i mgły powędrowały w górę. A szkoda, bo przejrzystość powietrza musiała być genialna. Może będąc ok 50m. wyżej sytuacja byłaby diametralnie inna, ale rowerem o 6 rano na Siewierską nie zaryzykowałbym wyjazdu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zagłębiu pogoda była piękna, ale niestety nie na dalekie obserwacje. Słoneczko przygrzało i mgły powędrowały w górę. A szkoda, bo przejrzystość powietrza musiała być genialna. Może będąc ok 50m. wyżej sytuacja byłaby diametralnie inna, ale rowerem o 6 rano na Siewierską nie zaryzykowałbym wyjazdu :szczerbaty:

Ja pojechałem o 22:00 na Seraka (rowerem) mimo iż na 06:00 do pracy. Okazało się że warunki nie były wcale tak dobre na jakie się zapowiadały. Praktycznie wszystko na wschód znajdowało się pod warstwą inwersyjną. Jedynym wyjątkiem był Morawsko-śląski oraz Mala Fatra.

Za to miałem niezły ubaw podczas zjazdu w nocy po stoku narciarskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare pierniki się robimy. Michał widzi Tatry ze 150 km i pisze "coś się pokazało" :D

U mnie tak jak pisałem-powtórka warunków z 9 stycznia. Byłem na kopcu Piłsudskiego:

Tatry-od Zadnich Jatek po Gerlach

 

Skrzyczne

 

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.