Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze wrócę do poranka. Wybrałem się na Wianek pod Balinem. Byłem przed wschodem. Widziałem czubki Tatr i pasma Beskidów nad mgłą. Gdy słońce wzeszło, wierchy pokazały się jeszcze na chwilę, a potem już wszystko utonęło we mgle. Ale Wianek ma 357m, a wczoraj pisałem że wpadnę na Ostrą w Trzebini i trochę żal ale nie wyrobił bym się. A to dlatego że nad mgłą widziałem czubki pogórza trzebnickiego więc tam na 430 metrach był zapewne najlepszy widok na wierchy, tu takie ciemne pasmo w połowie zdjęcia, podobne do chmury.

pogorz_trzebn_nad_mgla.jpg

 

I potwierdza to zdjęcia z rana z Miechowa

Widnica-20110117-073011.jpg

 

I podsumowanie mojego rannego wstawanie :)

Tatry_z_Wianka_Balin_20110117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wianek ma 357m, a wczoraj pisałem że wpadnę na Ostrą w Trzebini i trochę żal ale nie wyrobił bym się. A to dlatego że nad mgłą widziałem czubki pogórza trzebnickiego więc tam na 430 metrach był zapewne najlepszy widok na wierchy, tu takie ciemne pasmo w połowie zdjęcia, podobne do chmury.

 

Ja mogłem sobie dziś rano pozwolić jedynie na wizytę na PO Radoszowy, z innego PO nie zdążyłbym do pracy, ale zerknąłem na kamerkę z Mikołowa oraz na komin EC Zabrze przez okno i jak zobaczyłem jak wysoko jest mgła to wróciłem do łóżka :). Dobrze zrobiłem, bo boisko w Radoszowach to jedynie ok. 310m n.p.m., więc pewnie nawet czubków Tatr bym nie widział, a widać ich tam przecież bardzo niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do poranka. Wybrałem się na Wianek pod Balinem. Byłem przed wschodem. Widziałem czubki Tatr i pasma Beskidów nad mgłą. Gdy słońce wzeszło, wierchy pokazały się jeszcze na chwilę, a potem już wszystko utonęło we mgle. Ale Wianek ma 357m, a wczoraj pisałem że wpadnę na Ostrą w Trzebini i trochę żal ale nie wyrobił bym się. A to dlatego że nad mgłą widziałem czubki pogórza trzebnickiego więc tam na 430 metrach był zapewne najlepszy widok na wierchy, tu takie ciemne pasmo w połowie zdjęcia, podobne do chmury.

pogorz_trzebn_nad_mgla.jpg

 

I potwierdza to zdjęcia z rana z Miechowa

Widnica-20110117-073011.jpg

 

I podsumowanie mojego rannego wstawanie :)

Tatry_z_Wianka_Balin_20110117.jpg

 

Jak możesz zrób mapkę w GE jak tam dojechać, bo wygląda na super miejsce, a co najważniejsze nie ma kabli energetycznych ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie trochę czasu, to proponuje na chwilę odłożyć obiektywy i teleskopy i pobawić się antenami TV i skierować je na SE. Świetnie odbiera (i nie tylko u mnie) TV z Rumunii a ze Słowacji nawet DVB-T jest.

A jutro rano (patrząc za okno) warto się będzie wybrać na jakiś punkt obserwacyjny, jeśli oczywiście przez noc mgły nie pójdą do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdą, nie pójdą. Chmury pojawiły się, a to tylko świadczy że za dnia mgły mogą wogóle ustąpić. Jutro rano będzie powtórka z rozrywki, później może być tylko lepiej :D I za Michałem kto ma możliwość ten lepiej niech wstanie wcześniej, zawsze lepiej być na PO pół godziny przed wschodem słonka, a ja jutro odpuszczam bo na rano mam...

 

Rafale, wrzucę jak tylko znajdę chwilę, a teraz ląduję do koja :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie trochę czasu, to proponuje na chwilę odłożyć obiektywy i teleskopy i pobawić się antenami TV i skierować je na SE. Świetnie odbiera (i nie tylko u mnie) TV z Rumunii a ze Słowacji nawet DVB-T jest.

Tego chyba nie kierujesz do kolegów ze Śląska i Zagłębia bo taki odbiór jest raczej niemożliwy przy dzisiejszych normach "wyziewu" z nadajników TV. Ja to sobie mogę co najwyżej TVP Kraków z Chorągwicy pooglądać ;) Łapie mi to co najlepsze na Jage wycelowaną w Skrzyczne :szczerbaty: A jeszcze przy okazji łapie się DVBT z Łysej w Czechach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzymajcie rękę na pulsie, tu mam na myśli Polskę płd. Najbliższe dwa dni powinny dać nam ładne, czerwone poranki i, a nóż-widelec będzie można spróbować wyrwać kolejne obserwacje. Ale żeby było dobrze to trzeba wybrać się na jakieś wyższe PO niż ostatnio, bo mgła jest pewna... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając pogodę na Słowację portal weatheronline pokazuje że będzie inwersja od 29.01 do 01.02. O to temp:

29.01 Chopok -11, Poprad -20, 30.01 Chopok -9, Poprad -21. Czy ktoś z kolegów mógł by to sprawdzić na innych portalach i potwierdzić.

Edytowane przez Kornut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzymajcie rękę na pulsie, tu mam na myśli Polskę płd. Najbliższe dwa dni powinny dać nam ładne, czerwone poranki i, a nóż-widelec będzie można spróbować wyrwać kolejne obserwacje. Ale żeby było dobrze to trzeba wybrać się na jakieś wyższe PO niż ostatnio, bo mgła jest pewna... :)

Owszem, różnica jest taka, że ma być mrozik, ale czy to wyklucza niziutką inwersję? W Krakowie ma być minus 5 o 13.00 i minus 8 o 16.00, ale już w Sułoszowej odpowiednio minus 4 i minus 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteorogramy dla Zagłębia (oba, a ostatnio bywało że się różniły) pokazują iż inwersja będzie poniżej 500m i to aż do godziny 13 tej. Podczas ostatnich znaczących inwersji wykresy pokazywały je, ale dosyć wysoko. Czy znaczy to że w końcu będzie coś co realnie może zejść poniżej najwyższych wzniesień w regionie ?

Jeśli tak to możnaby polować z Jury. Niestety żaden nasz pobliski PO nie oferuje więcej niż 400m npm. Może zorganizujemy jakiś wyjazd do Ogrodzieńca albo na G.Zborów ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.